Kolejny Hypercube EVO

ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

Diody podobno poprawiają prace siników, wyjdzie w praniu :) Wezmę chyba tą V6 TDI-CAD. Lite6 którą mam teraz postawię obok V6 do druku podpór.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: Berg »

ale tylko z DVR8825 i to też jest wątpliwe. Jeśli masz inne stepstiki a wydaje mi się że inne, to zdecydowanie nie należy ich stosować.
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

Serio? Mam TMC2208 dla X i Y a reszta A4988. Myślisz że jak je zostawie może być tylko gorzej??
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: Berg »

Jestem pewien. A4988 po prostu będą mieć mniejszy moment i mniej równo pracować a TMC2100 to całkiem może zgłupieć. bo może nie działać dobrze automatyczny pomiar prądu cewek.
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

Fak, nigdzie sie nie doczytałem że to tylko do DRV. Troche roboty na marne poszło, no ale lepiej teraz sie dowiedziec niz przy
testach :)
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

Hypercube ma juz sa soba pierwsze wydruki, jest pare probleów ale to juz powoli opanowuję. Mam zamysł żeby drukarka miała dwa hotendy, projektuje mocowanie do dwóch v6, mam jedną full-metal od tdi-cad i jedną orginał lite6. nie zależy mi na druku dwukolorowym ale raczej o drukowaniu podpór filamentem rozpuszczalnym. Przystawke do karetki Hypercuba juz praktycznie mam zaprojektowną. mam pomysł żeby obydwa hotendy połączyć jednym blokiem grzejnym żeby nie było problemu z ustawieniem wysokosci dwóch dysz nad stołęm i sztywnościa całości, co o tym myślicie? Jaki typ aluminium by się nadał na taki blok? wrzucam obraz jak miało by to wyglądać.
Załączniki
blok grzejny dual.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: dragonn »

Ale jeden blok Ci nic nie da, przecież odległość dyszy od stołu ustala to jak bardzo wkrecony jest heatbreak w radiator jako że mocowanie jest wyżej. Dlatego w Chimerze są heatbreaki bez gwintu blokowane na robaczek żeby łatwo można było ustawiać ich wysokość. A w zwykłym radiatorze heatbreak musi być zawsze wkręcony do środka bo inaczej nie będzie przewodził odpowiednio ciepła.
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

hmm, czyli musze zrobic radiator i heatbreak jak w chimerze. Radiator mogly byc jednoczesnie mocowaniem do karetki. i Wtedy jeden blok grzejny miałby sens
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: samezrp »

Jeden blok grzejny wymusza używanie tych samych temperatur, a masz dwa różne filamenty. Jetseś pewien, że ZAWSZE będziesz mógł mieć tę samą temperaturę dla obu? No chyba, że ustawisz dogrzewanie/schładzanie, ale wtedy jeden zawsze będzie podgrzewany wyżej niż jego nominalna temperatura, wtedy może tracić właściwości i zatykać dyszę.
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Kolejny Hypercube EVO

Post autor: ltorhan »

odleglosc miedzy dyszami to 27mm, mysle ze roznica rzędy 20-30 stopni nie byłaby problemem. Zapewne wyszłoby w testach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”