[worklog] Dwukolorowy Hypercube Evolution

SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

[worklog] Dwukolorowy Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

Hej,

Mam chęć złożyć "pro" drukarkę i wybór padł na Hypercube Evolution 300x300x300. Jako, że bez elektroniki wychodziło koło 1,5k stwierdziłem, że nie wrzucę elektroniki za ~100zł do tak drogiego już projektu więc wybór padł na 32 bity i RE-ARM, a jak 32bity to fajnie byłoby dać silniki 400kroków na obrót itd...
i tak wyszło 2k z hakiem :unknown:

Na dniach będę zamawiał rzeczy, na razie rzucę kosztorysem i pytaniami/wątpliwościami :smile2:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... jN5TsJ3IH8


1. hotend, oryginalny cyclops/chimera jest poza moim zasięgiem, ponoć popularne chińczyki przeciekają i mają dyszę na M5, a nie na M6, znalazłem jakiś twór co wygląda, że ma M6- co o tym myślicie?
2. nie podłączę jakiegoś fajniejszego (wciąż taniego) lcd w te 2 gniazda IDC w rampsie?
No i kurde jak już doszedłem do pytań to zapomniałem... Potem sobie przypomnę resztę...

Macie jakieś uwagi/zastrzeżenia co do rzeczy w kosztorysie? :)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: [worklog] Dwukolorowy Hypercube Evolution

Post autor: zen »

Hej,

Czy masz może gdzieś projekt stołu jaki planujesz ciąć? I jak prace ;)
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: [worklog] Dwukolorowy Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

@zen

Ciekawe dlaczego nie miałem powiadomień w własnym temacie xD
Stół w załączniku, w oryginale jest 328x328x6mm, ale zamiast kupować wyciętego takiego stołu za 200zł postanowiłem kupić formatkę alu 330x330x6 i zrobić samemu te 6 otworów i tyle :smile2:

to przy okazji zrobię aktualizację tematu :D
Aktualnie czekam na stół i grzałkę i muszę powiedzieć o jednym failu...

Specjalnie chciałem silniki bez sprzęgła- od razu z śrubą, z tego co ogarniałęm to silniki 300mm są za krótkie, trzeba było około 350mm, znalazłem silniki z 400mm śrubą trapezową z skokiem 2mm
no i psikus taki, że około 5cm śruby musiałem przyciąć bo były za długie, a teraz tak patrzę to drukarka ma przewidziane miejsce na sprzęgło, szkoda, że nie wiedziałem tego wcześniej to bym miał więcej powierzchni druku... śruby udało się biedronkowym "dremelem" przeciąć dosyć sprawnie.

2mm skok śruby, świetna sprawa, większa dokładność, ale weź ręcznie opuść stół na 2 śrubach z takim skokiem :smile2:

no i chińczyk wysłał mi nakrętki bezluzowe na 8x8, a nie 8x2....
Załączniki
IMG_20180125_192952.jpg
Plate.rar
(73.41 KiB) Pobrany 149 razy
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: [worklog] Dwukolorowy Hypercube Evolution

Post autor: samezrp »

SanFable pisze: Ciekawe dlaczego nie miałem powiadomień w własnym temacie xD
OT nie wiem jak to działa, ale w obserwowanych też nie dostaję powiadomień, już się przyzwyczaiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”