Hypercube ? Pierwszy składak

Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 7
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: M4G1K »

Witam mam obecnie Creality Cr-10S drukarkę i chciałbym drugą "lepszą" w formie CoreXY. Zależy mi na jakości podobnej ,albo trochę większej możliwości drukowania z PLA , PET-G oraz HIPSU czasami ABS. Co do budżetu to będzie to robione na raty przez długi czas więc ma być do zabawy bardziej i efekt końcowy ma być sensowny :) Zbyt małą wiedzę mam w takich konstrukcjach i wolę tutaj zapytać co byście polecali w takiej formie i czy coś zmienić wg autorskiego projektu :

Nad tym się zastanawiałem jako większą , drugą mniejszą planuję z polem koło 20x20x20
https://pl.aliexpress.com/store/product ... autifyAB=0

Co do druków to mają być tylko na mój użytek i w ramach zabawy i składania chcę taki projekt ruszyć :) Mam ok 100 kg filamentów różnego typu więc jedna drukarka to za mało :P
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: tig33r »

Ja bym kompletował części samemu, a nie brał gotowego bomu na wszystko, bo pewnie będa tam niepotrzebne części lub w niektórych miejscach użyjesz czegoś lepszego. Na początku może napisz jakich silników chcesz użyć, jaka elektronika, stepsticki, ekstruder, hotend etc.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: Tuchajbej »

Na hypercubie nie osiągniesz lepszej jakości jak na cr10. Tymi materiałami też będziesz spokojnie drukować. Na każdym fdm możesz osiągnąć to samo mniej więcej.
Jedyny sensowny argument to te 100kg do przerobienia [emoji3]

Dałeś linka do aukcji Lina, dobrze znanego chińczyka który zaopatrzył 80% hypercubow.
Ten BOM jest totalnie po taniości . Same najtańsze elementy.
Ja od niego bralbym tylko profile i elementy łączne. Resztę wg funduszy i uznania.
500x500x500 to dużo. Bardzo dużo. Jak na użytek domowy.
Wzrost wielkości niesie ze sobą szereg problemów, duży wzrost wagi który ograniczy prędkość druku, sztywność, płaskość stołu. Wtedy też musisz zainwestować w hotend o dużej przepustowości.
Mi osobiście się wydaje że 300x300x300 to jest wszystko. Jak więcej to zwiększać w osi Z.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Abys
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 7
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: M4G1K »

Co do elektroniki to nie mam o tym bladego pojęcia :) Chciałbym sobie coś zmontować na spokojnie uczyć się przy tym i mieć zabawę. Filament mi jeszcze dojdzie więc dużo więcej tego będzie ,a na jednej drukarce tego nie uciągnę ,a sprzedawać nie mam zamiaru.
No właśnie powiem szczerze ,że interesuje mnie ciut lepsza jakość i drukowanie w ABS też. Ta jedna i tak non stop drukuje od dłuższego czasu z lekkimi przerwami. Wyświetlacz dotykowy to fajna sprawa , pole druku może być mniejsze 30x30x30 starczy na jednej i tak docelowo jeszcze by się przydało coś. Z tą jakością na hypercube względem CR-10 to mnie zaskoczyłeś ,że różnic nie będzie ?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: Pjoter »

Też planuję budowę hypercuba. W sumie to kończę drukowanie plastików już. No i oczywiście na ali znalazłem aukcje Lina. Patrząc na to co zamieszcza w swoim BOMie to tak jak @Tuchajbej napisał - bierz tylko profile i elementy złączne. W tych rzeczach jego sklep się specjalizuje. Problem z silnikami z jego aukcji jest taki że np. brak ich opisu (zero parametrów poza długością śruby trapezowej). Stół to MK2A, ja celuję w MK2B lub MK3. Nie mam też potrzeby lutownicy czy zestawu imbusów :P
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: Tuchajbej »

Jeszcze fajniejsze od dotykowego ekranu jest drukowanie po wifi [emoji3]
Jakosc jest ograniczona przez technologię w tym przypadku. Każda drukarka fdm po dobrym zmontowaniu i skalibrowaniu będzie drukować podobnie.
ABS lubi ciepło a nie lubi przeciągów. Wydrukujesz na wszystkim pod warunkiem że zapanujesz nad otoczeniem . Można nawet przykryć drukarkę kartonem [emoji3]



Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: tig33r »

Co do lina to straszny kłamca z typa, więc trzeba zachować szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: Pjoter »

tig33r pisze:Co do lina to straszny kłamca z typa, więc trzeba zachować szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie
Możesz rozwinąć myśl? Chciałbym wiedzieć na co dokładnie mam uważać.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 3
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: zen »

No ciekawe stwierdzenie. Robiłem u niego 2 duże zamówienia i mam odmienne wrażenia.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Hypercube ? Pierwszy składak

Post autor: tig33r »

Dwa razy kupowałem. Raz oszukiwał z numerem trackingowym, a drugi raz brakowało części i podał, że wysłał drugą paczką, po dwóch tygodniach założyłem spór i Ali oddało pieniądze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”