Kolejne HyperCube

maglo18
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Kolejne HyperCube

Post autor: maglo18 »

Bedzie ot moja trzcia drukarka. Pierwszy to mednel 90 kupiony w całości obenna to corexy od sławka i przymierzam się do hyperCube. Jak zawsze im więcej czytam tym więcej niejasności. Pytania główne dla mnie:
1. Jaki system bowden czy direct. Drukuje z PLA , ABS i PET-G. Testowałem Nylon z powodzenie i gumę ale już bez powodzenia
2. Która głowica. Używałem dotychczas lamy3d i nie miałem z nią żadnych problemów. Wszystkie plastiki są pod e3d i ku takiej się skłaniam tylko czy E3d full czy lite? Skłaniam się ku Full.
3. Co do profili to skorzystałem z kalkulatora i pytanie czy to wszystkie dla podwójnej osi Z? Na niektórych zdjęciach widać dodatkowe belki wewnątrz ramy.

Kod: Zaznacz cały

3030 Extrusion	430	mm	4	Frame X extrusion
	 	420	mm	6	Frame Y extrusion
	 	510	mm	4	Frame Z extrusion
2020 Extrusion	425	mm	2	Bed frame X extrusion
	 	195	mm	2	Bed frame Y extrusion
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: morf »

Hej (+kope lat :-) ),
Tez sie zbieram zmigrowac z slawkowego x3d na hevo ale czasu i kasy brac.

Tu masz watek w ktorym rafaljot podzielil sie swoimi doswiadczeniami i setupem viewtopic.php?p=51830

Odnosnie
1) to chyba kazdy ma swoje +/- jak sam wiesz, wiele osob ma tutaj hevo z bowdenami i jakosciowo jest super. Ja jednak robilbym wersje direct z titanem.
2) Zdecydowanie moge polecic e3d v6 full. Mam orginal i w sumie zero problemow. Moze rozwazyc areo tzn zingerowanego titana z e3d?
Done is better than perfect.
maglo18
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: maglo18 »

Wątek czytałem. Buduje drugą drukarkę bo jest mi potrzebna. w x3d było fajne ze był jeden zestaw części i koniec. Tu jest więcej możliwości ale nie mam czasu sprawdzać i testować każdej głowicy oddzielnie. Podoba mi się to rozwiązanie z titanem Aero. Jakieś minusy poza ceną?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: dragonn »

maglo18 pisze:Wątek czytałem. Buduje drugą drukarkę bo jest mi potrzebna. w x3d było fajne ze był jeden zestaw części i koniec. Tu jest więcej możliwości ale nie mam czasu sprawdzać i testować każdej głowicy oddzielnie. Podoba mi się to rozwiązanie z titanem Aero. Jakieś minusy poza ceną?
Tak, bardzo niewygodne pozycjonowanie chłodzenia oraz złe wyważenie karetki przynajmniej wedługo rafljota
maglo18
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: maglo18 »

To który zestaw jest optymalny? Kolega rafljot zaproponował bowdena jak widzę.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: dragonn »

Żaden, wszystko ma swoje wady i zalety. Ja używam sam bowdena ale z gumy na tym nie podrukujesz (twarde TPU idzie).
Optymalny zestaw to dwie karetki zamienne, jedna direct a druga bowden ;).
maglo18
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: maglo18 »

Skoro direct już mam to chyba czas na bowden. Głowica e3d full 24v do tego extruder titan?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: dragonn »

Titan jest okej ale zdecydowanie wolę ekstruder na bazie MK3 + radełka bondtecha (oczywiście na bazie MK3 ale dalej bowden).
Awatar użytkownika
glodnicki.m
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2016, 11:16
x 3

Re: Kolejne HyperCube

Post autor: glodnicki.m »

Możesz podać przykład.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”