OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 32
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: Olson »

Co do cieknięcia to tak jest to problem, ale wystarczy dorzucić miejsce do wyrzucenia odrobiny filamentu w pojemniczek+ szczoteczka do wycierania dyszy - w planach do zrobienia w najbliższym czasie.

Co do ocierania głowicy o wydruk to "z hop" jest najszybszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: dziobu »

Niestety to nie tak. Z drugiej dyszy cieknie zawsze. Nawet jak to będzie tylko mała kropka, to położona na każdej warstwie już przeszkadza.
A z-hop pozwala jedynie przejechać do miejsca docelowego. Podczas druku dysza jest już nisko - wyobraź sobie że drukujesz duży cylinder (wazon). Wtedy w dwóch miejscach druga dysza dotyka ścianki i w tych miejscach zostaje ślad.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 32
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: Olson »

Wleciały dziś idlery zębate , zębatki napędowe od mellow oraz pasek Gates kupiony od nich na oś Z .

Iiii....
Nic to nie zmieniło , nadal są prążki. Podobne napięcie paska jak na Powge, prążki podobnej głębokości.

W weekend sprawdzę wymianę wałków liniowych na prowadnice liniowe czy uzyskam poprawę . Zdaje mi się że pies pogrzebany jest nie w paskach i idlerach, a luzach elementów prowadzących oś - łożyska liniowe, wózki prowadnic czy inne kółka v-slotowe .
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: Holgin »

Luzy nie powodowały by raczej powtarzalnych błędów. Pokaż zdjęcia wydruków i takie bardziej ogólnw całej maszyny. Masz gdzieś złożenie całości w 3D?
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 6
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: panWiadr0 »

Olson pisze:Wleciały dziś idlery zębate , zębatki napędowe od mellow oraz pasek Gates kupiony od nich na oś Z .

Iiii....
Nic to nie zmieniło , nadal są prążki. Podobne napięcie paska jak na Powge, prążki podobnej głębokości.

W weekend sprawdzę wymianę wałków liniowych na prowadnice liniowe czy uzyskam poprawę . Zdaje mi się że pies pogrzebany jest nie w paskach i idlerach, a luzach elementów prowadzących oś - łożyska liniowe, wózki prowadnic czy inne kółka v-slotowe .
Łączę się w bólu i cierpieniu :]
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 32
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: Olson »

@PanWiadro Wiem, śledziłem Twój wątek :D

@Holgrin czego konkretnie w maszynie zdjęcia by Cię interesowały ? Złożenie 3d mam , ew. Zdjęcia wrzucę jutro lub pojutrze bo aktualnie kisnę w robocie.

A jak mnie wpieni jeszcze trochę ta Z-tka i wymiana na prowadnice nic nie da to wracam do pierwotnej konstrukcji która działała i było gładziutko czyli prowadnica , pasek bez przekładni i przeciwwaga - fotki w 1 poście.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 32
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: Olson »

Niestety winowajcą wzorków jest przekładnia ślimakowa więc po 2 dniach boju z nią postanowiłem ją wywalić.

Aktualnie jest:
- przeciwwaga -do jutra imadło maszynowe , jutro wezmę z roboty jakiś ładny kawałek złomu
Tymczasowa przeciwwaga
Tymczasowa przeciwwaga
-przekładnia 4:1 na pasku gt2 - pasek 188 zębów , zwykła zębatka 20t, drukowana zębatka 80t z mobiusa
Przekładnia na pasku gt2
Przekładnia na pasku gt2
Oś z dostanie ewentualnie jakieś kosmetyczne poprawki ale tak już całość zostaje , nic w niej nie zmieniam jeśli chodzi o zasadę działania.

Efekty modyfikacji
Biały wydruk - przekładnia ślimakowa , niebieski - przeciwwaga
Biały wydruk - przekładnia ślimakowa , niebieski - przeciwwaga
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 6
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: panWiadr0 »

Wrzucisz jakieś foty tej nieszczęsnej przekładni ?
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 32
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: Olson »

Tej na pasku ? Jest wrzucone w moim poprzednim poście, ten wałek na którym idą rolki napędowe od osi z ma założoną brązową zębatkę drukowaną
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 6
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: OCHC - Overcomplicated Hypercube by Olson

Post autor: panWiadr0 »

Olson pisze:Tej na pasku ? Jest wrzucone w moim poprzednim poście, ten wałek na którym idą rolki napędowe od osi z ma założoną brązową zębatkę drukowaną
Ślimakowej. Tej z którą miałeś problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”