Kolejna drukarka

XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »


swoje kosztuje ;P
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
szendo
Postów w temacie: 7
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Kolejna drukarka

Post autor: szendo »

Ok, a dlaczego wałki liniowe a nie prowadnice?
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »

szendo pisze:Ok, a dlaczego wałki liniowe a nie prowadnice?

W projekcie są wałki, bym musiał projekt przerobić na prowadnice hmm, też są droższe no chyba że te od chińczyka :D
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
szendo
Postów w temacie: 7
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Kolejna drukarka

Post autor: szendo »

XisD pisze:
szendo pisze:Ok, a dlaczego wałki liniowe a nie prowadnice?
W projekcie są wałki, bym musiał projekt przerobić na prowadnice hmm, też są droższe no chyba że te od chińczyka :D
Też kminie ostatnio taki twór z takim polem robaczym :)
Ostatnio w necie znalazłem https://www.instructables.com/id/Vulcan ... -3D-Print/
Można jakieś idee skopiować :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejna drukarka

Post autor: dragonn »

XisD pisze:

swoje kosztuje ;P
Tak ale naprawdę warto, nie ma rynku aktualnie moim zdaniem lepszej elektroniki niż Duet.
A przy okazji mówiąc o jego cenie, pamiętaj że do takiej taniej elektroniki musisz doliczyć cenę stepsticków. Jak dodasz takie 2208 to już różnica w cenie maleje.
szendo
Postów w temacie: 7
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Kolejna drukarka

Post autor: szendo »

dragonn pisze:
XisD pisze:
swoje kosztuje ;P
Tak ale naprawdę warto, nie ma rynku aktualnie moim zdaniem lepszej elektroniki niż Duet.
A przy okazji mówiąc o jego cenie, pamiętaj że do takiej taniej elektroniki musisz doliczyć cenę stepsticków. Jak dodasz takie 2208 to już różnica w cenie maleje.
No właśnie ja tak myśle i myśle i nadal nie wiem co jest lepszym wyborem... duet ma mocniejsze drivery ale głośniejsze od 2208, ma webowy interface przez co też musi mieć szybszy procesor, a no i szybszy odczyt z karty sd no i to chyba tyle z jakichś wielkich rzeczy
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Kolejna drukarka

Post autor: cardjunk »

trzymam kciuki, ja bym nie żałował na duet
XisD
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejna drukarka

Post autor: dragonn »

szendo pisze: No właśnie ja tak myśle i myśle i nadal nie wiem co jest lepszym wyborem... duet ma mocniejsze drivery ale głośniejsze od 2208, ma webowy interface przez co też musi mieć szybszy procesor, a no i szybszy odczyt z karty sd no i to chyba tyle z jakichś wielkich rzeczy
Jest jeszcze dużo mniejszych rzeczy, generalnie w dużym skrócie Duet ma najbardziej elastyczny soft który można rekonfigurować w locie.
Jest to bardzo przydatne jak chcesz używać różnych głowic, lasera itp. czy np. ustawić zachowanie po przejściu pracy UPS na akumulator.
A jeśli przeszkadza Ci głośność 2660 to zobacz na Duet Maestro, tańsza wersja Duet Wifi ale ma parę wad jak np. tylko Ethernet zamiast Wi-Fi.
XisD
szendo
Postów w temacie: 7
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Kolejna drukarka

Post autor: szendo »

dragonn pisze:
szendo pisze: No właśnie ja tak myśle i myśle i nadal nie wiem co jest lepszym wyborem... duet ma mocniejsze drivery ale głośniejsze od 2208, ma webowy interface przez co też musi mieć szybszy procesor, a no i szybszy odczyt z karty sd no i to chyba tyle z jakichś wielkich rzeczy
Jest jeszcze dużo mniejszych rzeczy, generalnie w dużym skrócie Duet ma najbardziej elastyczny soft który można rekonfigurować w locie.
Jest to bardzo przydatne jak chcesz używać różnych głowic, lasera itp. czy np. ustawić zachowanie po przejściu pracy UPS na akumulator.
A jeśli przeszkadza Ci głośność 2660 to zobacz na Duet Maestro, tańsza wersja Duet Wifi ale ma parę wad jak np. tylko Ethernet zamiast Wi-Fi.
No tak ale czy jakaś inna elektronika + raspberry pi nie dadzą mi tego samego?
W octoprint swój własny gcode też da się zrobić np OCTO10 to coś tam coś tam... odpalane są zwykłe sktypty konsolowe więc można kontrolować cały świat. Octoprint daje też dostęp do eepromu więc hmm modyfikować go też można z gcodu. Podsumowując kontroluje cały świat z gcodu a nie tylko drukarke.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejna drukarka

Post autor: dragonn »

szendo pisze: No tak ale czy jakaś inna elektronika + raspberry pi nie dadzą mi tego samego?
Nie, absolutnie nie. Tak używałem Octoprinta i jest on ok ale w porównaniu z Duetem to jest nic.
Naprawdę w Duet nie chodzi o to że ma on webinterface tylko o to że wszystko jest z sobą ściśle zintegrowane. Duet Web Interface bije na głowę Octoprinta prawie pod każdym względem (brakuje jedynie obsługi timelapsów ale to oczywiste ograniczenie sprzętu już).

Jako przykład podam moją konfigurację z UPS-em - w jakim sofcie zrobisz to że jak UPS przejedzie na akumulator to drukarka pauzuje wydruk, zapisujesz pozycję w jakiej zrobiła pauzę, wyłącza grzanie głowicy i zmniejsza prąd na silnikach. Zostawia tylko grzanie stołu, następnie czeka na powrót zasilania, jeśli zasilanie wróci zanim UPS padnie to sama kontynuuje wydruk. A jak padnie mam możliwość ręcznego wymuszenia kontynuowania wydruku.
I to wszystko bez napisania linki kodu, kompilowania czegokolwiek. Jedynie jakieś 1 linia w pliku konfiguracyjnym + parę linii w plikach "triggerów".

Do tego pamiętaj że Octoprint ma jedną istotną wadę - drukowanie z Octoprinta to jest to samo co drukowanie po USB z punktu widzenia firmware drukarki. A to czasem przy skomplikowanych modelach i dużych szybkościach potrafi nie wyrabiać.
szendo, XisD, Cosik
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”