Kolejna drukarka

XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »

Dzieki za odpowiedz :)
Wiesz na poczatku nawet jakos drukowala tylko stala poonad rook cala okurzona i wgl połaamana :#
Ona nie musi drukowac super, tylko jakies uchwyty mocowania, na pewno nie bedzie do figurek itp, tylko takie podstawowe elementy w firmie typu pudełko na cos tam. W koncu wypierdzieliłem tenn pasek bialy bo mam Trianglelab GATES-LL-2GT dobrej jakosci ale przed założeniem patrze jak os chodzi i jakby cos szarpalo delikatnie i sie zacinało, nie chodzi idealnie gładko.

Filmik OS Y
https://youtu.be/cV-3IDYRu1E
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Kolejna drukarka

Post autor: mcxmcx »

Łożyska do wymiany. Mogą być do prześladowania, ale lepiej wymienić.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »

Wymienilem pasek, łożyska już nie hałasują okazało się że miałem je za mocno dokręcone i po generowaniu prusaslicer jest lepiej ale nie jest to jeszcze to
Załączniki
IMG_20201025_145902.jpg
IMG_20201025_145917.jpg
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Kolejna drukarka

Post autor: Holgin »

Rozpiąłeś pasek na Z? to tragiczny pomysł to co masz tam zrobione.
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »

Holgin pisze:Rozpiąłeś pasek na Z? to tragiczny pomysł to co masz tam zrobione.

Tak przy połowie kostki rozpiale, od połowy szła bez spietej osi Z
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »

Wydrukowałem kostkę i walec w trybie wazy i wychodzi pięknie..ale na normalnej kostce są prążki

Ps. Zdjęcia robię przy Prusice bo lepsze oświetlenie xd
Załączniki
IMG_20201025_215608.jpg
IMG_20201025_215622.jpg
IMG_20201025_222040.jpg
IMG_20201025_222235.jpg
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Kolejna drukarka

Post autor: JGFTW »

Ogólnie jest poprawa w stosunku do wcześniejszych zdjęć, ale jest jeszcze sporo do zrobienia.
Daję to umiarkowanie optymistyczne poczucie, że jak poprawisz wszystko o czym było pisane wcześniej to coś z tego będzie ;)

Rozumiem, że oś X,Y już ogarnięta? Pasek zamontowany i odpowiednio napięty? Skoro nie wymieniasz łożysk i wystarczyło tylko je odpowiednio dokręcić to przy okazji są wyczyszczone i nasmarowane?

Przechodząc do kolejnych rzeczy; W pierwszej kolejności zdejmij te sprzęgła z osi Z (przy okazji sprawdź również czy łożyska chodzą gładko i bez zacięć) wydrukuj te plastikowe (https://www.thingiverse.com/thing:602481) i zamontuj.

Wypoziomuj stół i sprawdź czy stopa słonia zniknie.
Później sprawdź ten PID stołu. To może uda się uzyskać większą gładkość ścianek.

Mam nadzieję, że nie zabierasz się za kalibrację ustawień i zmian w profilach slicera przed ogarnięciem mechaniki?
XisD
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »

JGFTW pisze:Ogólnie jest poprawa w stosunku do wcześniejszych zdjęć, ale jest jeszcze sporo do zrobienia.
Daję to umiarkowanie optymistyczne poczucie, że jak poprawisz wszystko o czym było pisane wcześniej to coś z tego będzie ;)

Rozumiem, że oś X,Y już ogarnięta? Pasek zamontowany i odpowiednio napięty? Skoro nie wymieniasz łożysk i wystarczyło tylko je odpowiednio dokręcić to przy okazji są wyczyszczone i nasmarowane?

Przechodząc do kolejnych rzeczy; W pierwszej kolejności zdejmij te sprzęgła z osi Z (przy okazji sprawdź również czy łożyska chodzą gładko i bez zacięć) wydrukuj te plastikowe (https://www.thingiverse.com/thing:602481) i zamontuj.

Wypoziomuj stół i sprawdź czy stopa słonia zniknie.
Później sprawdź ten PID stołu. To może uda się uzyskać większą gładkość ścianek.

Mam nadzieję, że nie zabierasz się za kalibrację ustawień i zmian w profilach slicera przed ogarnięciem mechaniki?

Os X i Y ogarnieta bo wymiary wychodza rowne, pasek nowy zamontowany i napiety lozyska misumi nasmaroowałem.
Zaraz wydrukuje bo mialem sprzegla sztywne teraz zalozylem bezluzowe i nic to nie dałoo :#
Wrzucam filmik jak pracuje os Z moim zdaniem luzno i pieknie, oczywiscie paska na osi Z nnie mam zalozone po prostu nie chcialo mi sie jeszcze odkrecac tych zebatek.

https://youtu.be/0wNnWiG70vM
https://youtu.be/35moYSeC6e8
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Kolejna drukarka

Post autor: JGFTW »

Tak na filmiku to można zobaczyć czy nie ma zacięć i czy nie słychać ich gorzej pracy (jak dla mnie to chyba jest ok).
Musisz jednak sam wyczuć czy nie ma oporów przy jeździe.

Żeby Ci ten pręt trapezowy nie latał to mógłbyś go zabezpieczyć blokiem łożyskującym, ale tylko jeżeli jest prosty.
Przy czym mam wątpliwości czy w Twoim przypadku to cokolwiek pomoże - jednak sporo osób nie montuję i dobrze wydruki im wychodzą, więc może to być kwestia ich jakości albo zamontowania.

Skłaniam się ku zasugerowaniu porządnej nakrętku z POMu i to powinno pomóc (ewentualnie nowe pręty, jeżeli te są krzywe).
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Kolejna drukarka

Post autor: XisD »

JGFTW pisze:Tak na filmiku to można zobaczyć czy nie ma zacięć i czy nie słychać ich gorzej pracy (jak dla mnie to chyba jest ok).
Musisz jednak sam wyczuć czy nie ma oporów przy jeździe.

Żeby Ci ten pręt trapezowy nie latał to mógłbyś go zabezpieczyć blokiem łożyskującym, ale tylko jeżeli jest prosty.
Przy czym mam wątpliwości czy w Twoim przypadku to cokolwiek pomoże - jednak sporo osób nie montuję i dobrze wydruki im wychodzą, więc może to być kwestia ich jakości albo zamontowania.

Skłaniam się ku zasugerowaniu porządnej nakrętku z POMu i to powinno pomóc (ewentualnie nowe pręty, jeżeli te są krzywe).
ja juz sie poddaje

oodkrecilem cala os Z i skrecilem od nowa i nawet wymienilem sruby trapezowe na inne, inne nakretki i sprzegla drukowane i nic to nnie dało .. pochlastac sie idzie ... ';..;'
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”