Hypercube Evolution 350x350x500

demogorgon21
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2020, 21:07

Re: Hypercube Evolution 350x350x500

Post autor: demogorgon21 »

Cześć,
Nie będę zakładał nowego tematu - podepnę się tutaj.
Czy widzicie przeciwskazania do budowy H. EVO. o tak długiej osi Z? Myślałem o wysokości ok. 700 mm, co kiedyś - w przyszłosci nieokreślonej - pozwoliłoby mi na druk kadłubów samolotów RC w jednym kawałku. Na razie zdobywam pierwsze szlify na ender 5 pro, ale już daję sobie sprawę z jej wad.
Z jakimi problemami trzeba się liczyć?
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Hypercube Evolution 350x350x500

Post autor: Holgin »

W takim układzie prowadzenie Z zamieniłbym na szyny, tak, by było bardzo sztywne i być może Z na pasku byłoby lepszym rozwiązaniem, bo kupno prostej trapezówki o długości 800mm może być wyzwaniem. Oprócz tego, parę wzmocnień ramy by wypadało zrobić.
demogorgon21
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2020, 21:07

Re: Hypercube Evolution 350x350x500

Post autor: demogorgon21 »

Dzięki. Zrobię research i założę oddzielny wątek, nie chcę Koledze śmiecić.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Hypercube Evolution 350x350x500

Post autor: japim »

demogorgon21 pisze:Myślałem o wysokości ok. 700 mm, co kiedyś - w przyszłosci nieokreślonej - pozwoliłoby mi na druk kadłubów samolotów RC w jednym kawałku. Na razie zdobywam pierwsze szlify na ender 5 pro, ale już daję sobie sprawę z jej wad.
Z jakimi problemami trzeba się liczyć?
Ja tylko zwrócę uwagę na jeden aspekt. O ile nie masz zamiaru sam projektować swoich modeli to jest to kiepski pomysł. Obecne projekty modeli w większości są tak zaprojektowane że klejone segmenty mają w miejscu klejenia swego rodzaju wręgi i wzmocnienia, których nie da się wydrukować inaczej niż na płasko na stole. Wiem że ludzie robią takie akcje i łączą stl i drukują w jednym kawalku - ale co dzieje się w środku to ciężko powiedzieć. No i tracisz atut naprawialnosci. Czesto modele pękają na klejeniu. Wystarczy wymienić segment i jazda. A w modelu z jednego kawałka to bedzie caly kadlub do druku. Kilka lat temu miałem dokladnie takie same założenia. Też kiedyś powiekszylem moja I3 do 400mm wysokości aby drukować w większych segmentach ale wydrukowałem tak tylko 1 element i dalem sobie spokój. Niemniej posiadanie drukarki o tak duzym Z to w sumie cool i dlatego wszystkie moje drukarki oprocz Endka3 mają właśnie 400mm zakresu - na wszelki wypadek :)
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”