[worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 161
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Wawok »

Pjoter pisze:Zdaje się że w gcodzie startowym brakuje nam wczytywanie mapy autolevelingu. Ja bym musiał dodać przed startem G29 S1
Nie wiem jak dokładnie wygląda to u Ciebie gdy nadajesz nazwę mapie.
Zakładam że z racji na każdorazowe wyciąganie i wkładanie podkladki PEI na magnes, będę musiał mesha robić przed każdym drukiem - i tutaj nie byłem pewny czy musze to wczytywać.

Czekam na te nakrętki z POMu (juz przechodza przez odprawe celną) i doprowadzę oś Z do porządku to dam Ci znać jak to działa.

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Pjoter »

Jasne! Jestem ciekawych tych POM, więc daj koniecznie znać. I wydaje mi się że trzeba wczytywac mapę.
Ja teraz do testów z BLtouchem miałem szkło na klipsy więc by oszczędzić czas nie robiłem autolevelingu przed każdym drukiem ;) ale jak przyjdzie blacha to będę musiał to zmienić.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 161
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Wawok »

U mnie jest jeszcze taki problem że ta grzałka mk2A jest deczko wklęsła na środku, patrząc od środka, wyszło to jak pierwszy raz robiłem mesha, i to sporo bo w skrajnym punkcie miałem odchyłkę rzedu 0,5 mm, próbkowałem bardzo gęsto co 20 mm ;/ ale bylo też widać że można było narożniki poprawić bo mimo ustawiania na kartke papieru były odchyłki w narożach. No cóż trzeba bedzie do całej Z-tki przysiąść i bardzo dokładnie to zrobić bez pośpiechu.

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Pjoter »

Hmm ja ze stołem nie miałem większego problemu, odchylke chyba mam 0.2mm. Raczej sądzę że to błąd autopoziomowanie bo używam szkła.
Jak duży stół masz?
Ja próbuję co 25mm dla stołu 300x300, sądzę że dla blachy też będę robić co 20mm.
Swoich POM jeszcze nie kupiłem, myślę o trapezowkach z większym skokiem do szybszego autolevelingu.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 161
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Wawok »

stół ma dokladnie 328x328, z szkłem odchyłka będzie lepsza bo szklo na klipsach po brzegach utrzyma Ci plaskośc ale w przypadku blachy PEI przyciaganej całą powierzchnia do folii magnetycznej myśle że będzie gorzej, zobaczysz jak wyjdzie.

Powiem Ci że w poprzednim klonie Prusy miałem nakretki POM na trapezówkach i nie miałem żadnych pisków - czasami było słychać jak sprężyna się przemieszcza w środku nakrętki nic pozatym, żałuję że odrazu tego nie kupiłem do HEV, ale u nas w ojczyźnie nie widziałem nigdzie tych nakrętek z POMu tylko wszyscy oferuja te mosiężne.

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Awatar użytkownika
jarekb
Postów w temacie: 17
Posty: 199
Rejestracja: 12 gru 2017, 14:31
Lokalizacja: Tychy
Drukarka: Hypercube Evolution
x 45

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: jarekb »

Ja mam z POM i nic mi nie piszczy. Wczoraj sprawdzałem kod startowy załączony przez Pjotera i działa bardzo fajnie. Do tej pory miałem dwa silniki podpięte do jednego drivera ale przerobiłem na dwa niezależne. Musiałem obniżyć prąd dla silników Z bo stały się bardzo głośne - muszę ten temat jeszcze obadać. Testowałem kilkukrotne ustawianie po sobie True Bed Leveling (G32) i za każdym razem znajdował różnicę rzędu 0,3mm i ją wyrównywał. Zastanawiam się czy to błąd czujnika wynikający z jego rozdzielczości czy inny problem czy po prostu tak to jest. Możecie Pjoter i Wawok wykonać taki test u siebie i napisać co się u Was dzieje?
Babmbulab X1C
Hypercube Evo
X3D Corexy XS
Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 161
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Wawok »

U Ciebie za każdym razem pokazuje odchyłkę 0,3mm ? Jeśli tak to wykonanie pomiaru masz w porządku :) co innego stół, niby do 0,25mm jest dopuszczalne.

Jak u siebie wszystko dopieszczę to zrobię taki test

PS: aha ok źle zrozumiałem Ty mówisz o True bed levelingu , gdzieś w wątku @Pjoter pisał że też każdorazowo mu się tak robiło i z tego zrezygnował hmmm Faktycznie po co każdorazowo odchyłkę koryguje skoro po pierwszej korekcji powinno już być ok. Jesteś pewny że drivery masz dobrze skonfigurowane pod silniki Z.
Wiem że istotne jest nie tyle podpięcie osi Z pod osobne porty , co poprawne przypisanie danego silnika pod skrajną współrzędną śruby trapezowej której ta współrzędną dotyczy - sprawdź to , może masz na odwrót i tak naprawdę tej korekcji u Ciebie nie robi i za każdym razem próbuje ją robić od nowa .

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 161
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Wawok »

Dokładnie chodzi o te linijki kodu:

Kod: Zaznacz cały

; Z motors
M584 X0 Y1 Z2:4          ;two Z motors connected to driver outputs Z and E1
M671 X0:254 Y137:137 S2.5       ;leadscrews at left and right of X axis, in the middle o Y axis 
Z2:4 lewa współrzędna silnik przy porcie 2 (miejsce w Duecie pod Z-ki) , prawa współrzedna port 4 ( czyli wejście w Duecie E1)

i teraz współrzędne śrub muszą byc analogicznie przypisane lewa do lewego i prawa do prawego :P chyba to dobrze opisałem , może nie potrzebnie bo to nie w tym tkwi problem .

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Awatar użytkownika
jarekb
Postów w temacie: 17
Posty: 199
Rejestracja: 12 gru 2017, 14:31
Lokalizacja: Tychy
Drukarka: Hypercube Evolution
x 45

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: jarekb »

Sprawdze w domu. Ale czy jeżeli jest źle podpięte to po kilkukrotnym wywołaniu G32 różnica nie powinna narastać? To mi właśnie nie pasuje i niepokoi
Babmbulab X1C
Hypercube Evo
X3D Corexy XS
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Pjoter »

No u mnie nie działał (czyli ciągle znajdował różnice na poziomie 0.3mm) True bed leveling. Wrócę do tematu jak dostanę nowy czujnik do poziomowanie i blachę na stół.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”