[worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 161
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: [worklog] Hypercube HEVO by Wawok

Post autor: Wawok »

Postanowilem, że opiszę swoje ostatnie boryczki związane z drukowaniem w PLA na full metalu .
Na wstępie mój obecny set jeśli chodzi o wózek to :
- radiator V6 od E3D
- heatbreak tytanowy od E3D
- dysza X nozzle od E3D
- platerowany miedziany blok grzejny od Trianglelab

Mam nadzieję że komuś kiedyś przyda się to co opiszę.
Termistor i skręcanie dyszy na gorąco. E3D opisuje u siebie że w przypadku termistora 104GT-2 należy podgrzać całość do 285 C i dokręcić momentem 3Nm.
Broń Boże nie ma co grzać aż do tak wysokiej temperatury - jest to bardzo blisko granicznej temperatury tego termistora j łatwo go uszkodzić, nie wiem dlaczego E3D w wielu przypadkach stosuje takie duże wartości parametrów . Ja swój właśnie w taki sposób uszkodziłem i zaczęły się problemy z nie trzymaniem temperatury i przekłamywaniem co przekładało się na problemy z ustawieniem retrakcji między innymi. Ja u siebie skręcałem wszystko w temperaturze 250 C kluczem z momentem 1.8Nm i w zupełności to wystarcza.

Występował u mnie problem związany z zagadnieniem "heat creep" na co miał wpływ tylko i wyłącznie parametr w slicerze dotyczący zakładki ->chlodzenie-> minimalna prędkość wydruku-> u mnie to zjawisko występowało przy wartości 15mm/s . Niżej przykład z modelem 3dBenchy , finałowy kominek.
IMG_20200528_001008.jpg
Stosunek "ogólnej prędkości" wydruku do prędkości minimalnej jaka występowała i uaktywniła się w momencie druku kominka był na tyle duży że w środku głowicy ciśnienie wytworzone przy którejś z kolei warstwie powodowało wypływ większej ilości PLA które przelewało się poza obrys kominka .

Zanim do tego doszedłem sporo rzeczy sprawdziłem i poprawiłem i nic nie wpłynęło na to zjawisko pozytywnie . Rurka capricorn sztywna na złączkach , ustawienia retrakcji 2,4mm/s przy prędkości 20mm/s . Próbowałem zaniżać maksymalnie retrakcje , kombinowałem z temperatura i nic.

Dopiero zwiększenie minimalnej prędkości wydruku w Prusa Slicer z 15mm/s do 25mm/s rozwiązało w zupełności ten problem .
IMG_20200527_235031.jpg
Dodam tylko że problem uwydatniał się tylko i wyłącznie w miejscach gdzie faktycznie algorytm korzystał z ustawienia minimalnej prędkości - na małych obiektach takich jak dla przykładu wspomniany kominek od 3dBenchy.

Wydruk w temp 225 C
warstwa 0,2 mm
PLA Galaxy Black od DD
Prędkość 60mm/s bez PA
dragonn, Koper90

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”