HyperCube - praca inżynierska :D

Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: HyperCube - praca inżynierska :D

Post autor: japim »

kapi pisze:
japim pisze:Ale jakiegoś Ansysa (Workbench najlepszy) to chyba na wydziale macie? Wystarczy zbudować model na profilach 20x20, 20x40 w różnych orientacjach.
analiza jest miarodajna, pod warunkiem że znamy materiał, bo samo "amelinium" nie wystarczy. ja używam pakietu autodesku, i sama zmiana materiału czasem potrafi postawić projekt na głowie. ( na słabszy oczywiście ;) )

powodzenia w dalszych analizach zarówno projektu, jak i całej otoczki z tym związanej. :piwo:
Nie no - to oczywiste. Ale akurat moduł Younga materiału można wyznaczyć nawet statycznie i wtedy znasz już materiał.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: HyperCube - praca inżynierska :D

Post autor: Pjoter »

No to jeśli uznajesz że starczy Ci czasu to jako osoba która już drugi rok składa HEVO Ci doradzę :rotfl2:
- Robiłbym HEVO jak najbardziej zbliżone do oryginalnego projektu. Z wyjątkiem stołu który chcesz na AC. Zastanowiłbym się też czy nie zrobić go najpierw na krańcówki osi Z (teraz wiem że ja bym tak zrobił na początek, dopiero później autopoziomowanie).
- Z takim budżetem kupiłbym jak najwięcej części od Lina na Aliexpress Link!. Ja od niego kupowałem i profile były bardzo ładnie przycięte. To co kup gdzie indziej - łożyska i prowadnice liniowe kup u TDI-CAD, silniki i śruby trapezowe z nakrętkami kupowałem gdzie indziej bo Lin miał jakoś słabo opisane i nie chciałem kupować w ciemno, pasek GT2 i ekstruder z hotendem kup w Trainglelabs, grzałka silikonowa oraz wycinany stół aluminiowy oraz szkło kup gdzie indziej, zasilacz kupowałem org MW, kable kup lepsze niż to co oferuje w zestawie, no i nie kupuj 4 ostatnich pozycji ;)
Ogólnie to powodzenia życzę :piwo:
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”