Upgrade Hypercube na V-Slotach 2020 do forkLIFT (mod HEVO)

Awatar użytkownika
fredator
Postów w temacie: 6
Posty: 64
Rejestracja: 07 gru 2018, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 3
x 82

Re: Upgrade Hypercube na V-Slotach 2020 do forkLIFT (mod HEVO)

Post autor: fredator »

Pjoter pisze:Jak masz rozpisane piny? Gdy ja liczyłem u siebie ilość to wychodziło mi 23 osobne piny :D (grzałka, termistor, wentylator hotendu, wentylator wydruku, krańcówka osi X (3), BLtouch (5), czunik filamentu (3), silnik ekstrudera).
U mnie jest tak:
  • Grzałka (2)
  • Termistor (2)
  • Wentylator hotendu (2)
  • Blowery (2)
  • Krańcówki nie ma i nie będzie, bo mam "sensorless homing".
  • Czujnika poziomowania nie planuję zakładać, ale gdyby to się zdarzyło, to będzie on raczej z tyłu karetki, tak jak na zdjęciu poniżej (zrobiłem przymiarkę, ale potem się rozmyśliłem :D ) Jeśli będzie z tyłu, to zrobię mu tam osobne złącze 3-pinowe JST SM, no bo w sumie to 8-pinowe to jest po to, żeby odpinać "przód".
2020-06-12.jpg
  • Czujnika filamentu nie planowałem dawać, ale jeszcze to przemyślę :unknown:
  • Z tym ekstruderem to zabiłeś mi ćwieka - nie planowałem w ogóle dawać directa (bardziej myślałem o remote direct), ale jak tak teraz myślę, to może być różnie. W sumie silniki i tak zwykle mają złącza wbudowane. Pewnie bym dołożył opcjonalne gniazdo w obudowie do którego mógłbym dołączyć taki dodatkowy kabel 4-pinowy i szły by 2 równolegle: 8-pinowy i 4-pinowy w przypadku directa. Jakbym zmieniał na bowden to kabel odpinam i tyle.
Pjoter pisze: Nie chciałeś zrobić karetki kompatybilnej z systemem HEVO? To znacznie powiększa bazę dostępnych modyfikacji.
Karetka (tylna część) od HEVO z tego co widzę dalej pasuje - mogę zmienić w każdej chwili i wtedy będzie kompatybilny :-) Zaprojektowałem to na bazie projektu forkLIFT. Pewnie i tak by się skończyło na tym, że przerabiałbym te mody od HEVO ;)
Pjoter pisze: Jakie wentylatory 4010 używasz, są głośne? Daj znać jak nadmuch daje rade. Biję się z myślami o wymianie turbiny 5015 na dwa wentylatory 4010 ze względów estetycznych :P
Od Endera 3 i właśnie nie pamiętam czy są bardzo głośne :-) Chyba nie są pod tym względem gorsze od turbin 5015, ale ręki sobie nie dam uciąć - jak odpalę to dam znać.
Tak w ogóle to ja jeszcze rozważam turbiny 3010, te które teraz są wykorzystane w projekcie Voron Zero. Pewnie bez szaleństw z Volcano czy innymi Mosquito Magnum mogłyby wystarczyć.
Ender 3 - direct z Bondtechem i Micro-Swissem oraz MKS Gen L
Ender 3 - direct z BMG i SKR v1.1
ForkLIFT na ramie od Hypercube 2020 - bowden i SKR v1.3 - buildlog
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Upgrade Hypercube na V-Slotach 2020 do forkLIFT (mod HEVO)

Post autor: Pjoter »

Tak jak nie masz krancowek to o wiele lepiej. Ja mam osobne czujniki do każdej karetki. I to generuje koszty i mnogość kabli.

Bowden mi nie pasuje. Remote direct nie jest idealny. Direct jest dla mnie tym czego szukałem :D nie mam potrzeby teraz rzucać się na bowdena. Ewentualnie w systemie wymiennych karetek możesz mieć oba rozwiązania. Ja trochę czaje się na bowden Volcano ale najpierw muszę dokończyć BMG direct i Titan Aero.

Ja teraz planuje jak najbardziej wyciszyć drukarkę (do druków całonocnych). Sprzęt stoi obok drzwi sypialnianych i słychać wiatraki oraz przy szybszych ruchach łożyska. Te drugie muszę przesmarować i mam nadzieję to rozwiąże problem. Te pierwsze - przechodzę teraz na napięcie 5v na wiatraki. Duet pozwala na to w prosty sposób :D turbiny 3010 mi nie robią. Ale podoba mi się bardzo wygląd karetki z dwoma turbinami 4010. Widać dysze i to co smaruje ona na stole. Chyba zakupie 4 sztuki i zostawię w kartonie "prototypowanie hevo" :rotfl:
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
fredator
Postów w temacie: 6
Posty: 64
Rejestracja: 07 gru 2018, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 3
x 82

Re: Upgrade Hypercube na V-Slotach 2020 do forkLIFT (mod HEVO)

Post autor: fredator »

Pjoter pisze:Bowden mi nie pasuje. Remote direct nie jest idealny. Direct jest dla mnie tym czego szukałem :D nie mam potrzeby teraz rzucać się na bowdena. Ja trochę czaje się na bowden Volcano ale najpierw muszę dokończyć BMG direct i Titan Aero.
Przyznaję - direct łatwo się kalibruje, ale ja chciałbym teraz iść bardziej w kierunku lekkiej osi X, więc silnik na karetce na ten moment odpada. W razie czego myślałem bardziej o przetestowaniu czegoś takiego:
https://www.thingiverse.com/thing:4223085
Pjoter pisze: Ewentualnie w systemie wymiennych karetek możesz mieć oba rozwiązania.
Jasne, o ile sztywność osi X na to pozwoli. :-)
Pjoter pisze:Ja teraz planuje jak najbardziej wyciszyć drukarkę (do druków całonocnych). Sprzęt stoi obok drzwi sypialnianych i słychać wiatraki oraz przy szybszych ruchach łożyska. Te drugie muszę przesmarować i mam nadzieję to rozwiąże problem. Te pierwsze - przechodzę teraz na napięcie 5v na wiatraki. Duet pozwala na to w prosty sposób :D
U mnie mechanika dużo ciszej pracuje po opisywanym w tym wątku upgradzie (pewnie bardziej przez zmianę samych łożysk na X i Y).
To co u mnie słychać to przede wszystkim ten lipny zasilacz. Ciekawe jest to, że jak się otworzy obudowę PSU i podłączy do prądu to wentylator jest właściwie niesłyszalny. W momencie zamknięcia zaczyna wyć - tak jakby było tam za mało miejsca na wdmuchiwane powietrze. Zrobiłem mu taki dystans, który miał odsuwać go od kratki wlotowej powietrza, bo myślałem, że to przez nią świszcze, ale pomogło w niewielkim stopniu. Chyba zrobię jakieś odsuwane okienko, żeby część strumienia powietrza mogła iść bokiem, na takiej zasadzie jak czasami można spotkać w odkurzaczach do regulacji mocy ssania. Jak to nie pomoże to chyba kupię jakiś inny :unknown:

Z tym, że u mnie jest w drugim pokoju, więc jakoś da się spać :)
Abys
Ender 3 - direct z Bondtechem i Micro-Swissem oraz MKS Gen L
Ender 3 - direct z BMG i SKR v1.1
ForkLIFT na ramie od Hypercube 2020 - bowden i SKR v1.3 - buildlog
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”