HyperCube z Ender 3

Heniek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2020, 14:58
Drukarka: Ender 3

HyperCube z Ender 3

Post autor: Heniek »

Cześć!
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad przerobieniem Endera 3 na corexy. Pytanie czy jest to opłacalne i co dałoby się wykorzystać, a co trzeba dokupić? Może ktoś już próbował takiego zabiegu?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: HyperCube z Ender 3

Post autor: Pjoter »

Eee skoro nie wiesz co by trzeba było dokupić, a co by można było wykorzystać, to o czym dokładnie myślałeś :D

IMHO nie ma sensu. Ze stockowego Endera wykorzystasz (może, bo mała powierzchnia) stolik + zasilacz, silniki, (może, ja nie jestem fanem ichcinego rozwiązania)) ekstruder z hotendem. Moim zdaniem już lepiej wydrukować części, zbudować nową drukarkę a Endera odprzedać.

Do prostego projektu Hypercuba raczej nie uda Ci się ramy wykorzystać. Musiałbyś szukać projektu precyzyjnie pisanego pod Ender 3 aby móc wykorzystać profile z ramy (i w sumie resztę części).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: HyperCube z Ender 3

Post autor: JGFTW »

Widziałem ostatnio filmik na YT o takiej przemianie Endera:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2tiOWzqP8As


Tu masz link do sklepu sprzedającego ten zestaw do konwersji: https://kay3d.com/

Czy się opłaca?

Masz Endera, chcesz zrobić z niego CoreXY i masz budżet na ten kit to czemu nie ;)

Jak chcesz po prostu wykorzystać części do HyperCuba (jak pisałeś w nazwie tematu) to tu zgadzam się z Pjoter - nie będzie ich wiele, więc może zaoszczędzisz parę stów (kropla w morzu wydatków). Lepiej sprzedać Endera i powiększyć budżet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”