Hypercube Evolution

MosfetN
Postów w temacie: 4
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Hypercube Evolution

Post autor: MosfetN »

dragonn pisze:MosfetN dzięki za uwagi. Tylko zauważa że nie robię tego z plexy tylko z dibondu, co prawda nie mam doświadczenia z tym materiałem ale powonień on być bardziej wytrzymały od plexy. Co do blaszek mocujących możesz mieć rację, najwyżej sam to dotnę ręcznie bo moje blaszki są prostsze od Twoich. Co do ilości śrub, mam jeszcze jeden pomysł na później w którym może być to potrzebne.
Zasugerowałem się renderami w których ścianki są przezroczyste . Jeśli to wszystko będzie z dibond,u to nie powinno być większego problemu z wytrzymałością tej struktury :) .
dragonn
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

MosfetN pisze: Zasugerowałem się renderami w których ścianki są przezroczyste . Jeśli to wszystko będzie z dibond,u to nie powinno być większego problemu z wytrzymałością tej struktury :) .
Lepiej mi się pracuje jak widzę przez ścianki niż jak co chwilę muszę coś ukrywać.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

MosfetN pisze: - Plexi wygląda na ciasno spasowaną (bez luzów) - przy cięciu laserem mogą być problemy z zachowaniem perfekcyjnych wymiarów (należy zrobić około + 0.5 mm luzu między częściami lub nawet więcej )
w wersji ST nie ma takiego kłopotu, nie ma narożników :D, plexa, dibond czy coś są prostokątne i tyle.

EDIT: OT: zastanawiam się co mówią zasady interpunkcji j. p. . Przecinek stawia się przed ":D" , czy po ":D"
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 10
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Marcin1415 »

tpila1 pisze:Kurcze czyli jednak coś (żeby wszystko było idealnie) trzeba będzie gdzieś zmodyfikować? Ten Chińczyk, od którego mam kupować praktycznie wszystkie rzeczy, oferuje jakieś właśnie przejściówki do rampsa przy zasilaniu 24V.
Możesz podać linka do tych przejściówek?
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Hypercube Evolution

Post autor: tpila1 »

Marcin1415 pisze:
tpila1 pisze:Kurcze czyli jednak coś (żeby wszystko było idealnie) trzeba będzie gdzieś zmodyfikować? Ten Chińczyk, od którego mam kupować praktycznie wszystkie rzeczy, oferuje jakieś właśnie przejściówki do rampsa przy zasilaniu 24V.
Możesz podać linka do tych przejściówek?
Linka do tego nie mam, bo to było na takiej dziwnej liście z elementami, moduł ten zwał się Step down module dc-dc 24v to 12v.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Czyli zwykła przetwornica, jeśli zasilamy tym RAMPS to dla mnie jest bez sensu bo silnik też polecą na 12V. Lepsze rozwiązanie jest wywalić z RAMPS diodę która przepuszcza prąd na Arduino a zasilić go z przetwornicy 5V.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 10
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Marcin1415 »

dragonn pisze:Czyli zwykła przetwornica, jeśli zasilamy tym RAMPS to dla mnie jest bez sensu bo silnik też polecą na 12V. Lepsze rozwiązanie jest wywalić z RAMPS diodę która przepuszcza prąd na Arduino a zasilić go z przetwornicy 5V.
Czy mógłbyś stworzyć jakiś krótki tutorial w osobnym wątku dla mniej obeznanych w elektronice?
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Artu »

Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Marcin1415 pisze:
dragonn pisze:Czyli zwykła przetwornica, jeśli zasilamy tym RAMPS to dla mnie jest bez sensu bo silnik też polecą na 12V. Lepsze rozwiązanie jest wywalić z RAMPS diodę która przepuszcza prąd na Arduino a zasilić go z przetwornicy 5V.
Czy mógłbyś stworzyć jakiś krótki tutorial w osobnym wątku dla mniej obeznanych w elektronice?
Opisałem jak ja robię viewtopic.php?f=19&t=2090
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

Dla tych którzy będą to czytali - jeśli zastanawiacie się nad łóźkiem to:
polecam zakup 12V i puszczenie go na 24V - mierząc impendancję łoża da się określić jego moc po podłączeniu pod 24V.
Moje wyrko ma według wzoru 384W - puszczone na zasilaczu 600W całośc z głowicą grzaną do temp 230 st i wyrkiem do 70st jest gotowe do wyzwań w 3 minuty 20 sekund co uznaję za wynik dobry .......,
Temperatura wyrka nie skacze - wyrko nie daje jakichkolwiek znaków że mu takie napięcie nie pasuje.
Temat swoich dywagacji na temat to podłączyć uznaję za zamknięty i polecam zakup do swojego HEVO wyrka mk2a i zasilacza 24V - wystarczy 600W i to z zaaapasem (o dziwo druk jest głośniejszy niż zasilacz) ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”