Hypercube Evolution

SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

No słuchajcie, mam stół 220v grzałka silikonowa jak fajnie oh ah no i jest problem...

220v mam na stole aluminiowym... jak dotknę uziemionej ramy i krawędzi stołu to kopie :smile2:

jakiś pomysł na ambitne rozwiązanie tego? ew jak zabezpieczyliście 220v u siebie?

kolejna sprawa gdzie ta konstrukcja mnie zadziwia, stół jest odizolowany od ramy :brawo:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Hypercube Evolution

Post autor: mcxmcx »

Grzałkę w kapton, i dodatkowo a właściwie na początek sprawdzić gdzie / jak idzie L i N oraz wyłącznik rocznicowo prądowy na wejściu do drukarki, wtyczka z bolcem żeby się nie dało inaczej wetknąć niż poprawnie, oczywiście sprawdzić czy uziom działa w gniazdku i lineczka uziemiająca, od stołu do ramy i do PE w kablu.
SanFable
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

SanFable pisze:No słuchajcie, mam stół 220v grzałka silikonowa jak fajnie oh ah no i jest problem...
20v mam na stole aluminiowym... jak dotknę uziemionej ramy i krawędzi stołu to kopie :smile2:
jakiś pomysł na ambitne rozwiązanie tego? ew jak zabezpieczyliście 220v u siebie?
kolejna sprawa gdzie ta konstrukcja mnie zadziwia, stół jest odizolowany od ramy :brawo:
Przyznam się, że czekałem na takiego posta :crazy2:

zdjęcia poprosim:
-podłączenia zasilacza
-SSR
-stołu
-zakładam, że zasilacz obudową styka się z ramą

jakkolwiek: zapewne nie podłączyłeś "zabezpieczenia" prawidłowo do zasilacza, Niezależnie od tego, czy zasilacz ma zwarcie z ramą, czy nie, to zielono żółty kabel obowiązkowo musi być też podpięty do ramy w dobrze przewodzący sposób oraz kolejny iść do aluminiowego stołu.
Jak to wszystko ładnie zrobisz, to po podłączeniu takiej drukarki elegancko ma Ci wywalić różnicowy w skrzynce - po to tam jest.

a najlepiej idź z tym do kogoś kto się na tym zna i poproś o dodatkowe sprawdzenie.
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

Pewnie dlatego na pewnej grubie fb rozmowa o tym jest zabroniona xD


teraz z zdjęciami słabo, ale opiszę jak to podłączyłem.
Zasilacz podpięty do uziemienia, a uziemienie do ramy, zasilacz ma dobry kontakt z ramą.
SSR jedną śrubą jest przykręcony do pleksy, a drugą do ramy mając też uziemienie.
Do grzałki N powinien być podłączony "na stałę", a L powinien być przełączany za pomocą SSR <- i to jest jedyne miejsce gdzie nie sprawdziłem, bo drukarka jeszcze jest w roboczym miejscu :v

sam stół nie jest uziemiony ponieważ w sumie to nie styka się z ramą w jakikolwiek sposób, wszędzie są plastiki po drodze, a powinien być i korki powinno wywalać.

Zmienię podłączenie grzałki i jak nie zniknie 220v na stole to będę szukał jakiegoś zwarcia...
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

jak jakiś drut z wnętrza grzałki dotknie stołu to już będzie pod napięciem jak niechcący coś dociśniesz i przebije grzałkę, też możesz tego nie zauważyć, mogą też np przetrzeć się kable.
Opisując jak to zrobiłeś opisujesz tak jak Ty to widzisz, zapamiętałeś. a błędu nie widzisz. dlatego opis nic nie wnosi :D MA sens? Potrzebne są zdjęcia.
SanFable
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

A ja mam tak ze mam przebicie od łóżka na 24v tak ze pieści mnie ... ciekawe czy to dlatego ze łóżko nominalnie jest na 12v ;))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

24V nie pieści. Najprawdopodobniej masz upływ w zasilaczu https://www.youtube.com/watch?v=v1OuYg7AJjw
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

fakt - nie mam uziemienia :-)
dragonn
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

W takiej sytuacji najlepiej odizolować obudowę zasilacza żeby nie puszczał na nic napięcia na uziemieniu. Chyba bo elektrykiem nie jestem.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Hypercube Evolution

Post autor: kretu »

Ja bym raczej wymienił gniazdko nawet jeżeli masz wspólny neutralny z ochronnym to to nadal lepsze niż całkowity brak uziemienia.
Czasami rozumiem Niemca że jest nadgorliwy co do 230V

(Dla pewności powiem że jeżeli nie wiesz co znaczy układ sieci TNC i czy masz taki u siebie to w żadnym wypadku nie baw się w samodzielne łączenie neutralnego z uziemieniem)
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”