Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

Tak wiem miałem budować Prusę. Jednak doszedłem do wniosku, że budowa kolejnej drukarki z mechaniką Prusy i podobnym polem wydruku jest bez sensu. Zastanawiałem się co by tu zbudować? Może CoreXY? I wtedy wszedł on, cały na biało (mowa o dragonnie oczywiście :D ) i powiedział: A może Hypercube Evolution? No i tak pokrótce się to zaczęło. :D
Dobra koniec owijania w bawełnę. Chodzi oczywiście o drukarkę, która w internecie pojawiała się dopiero niecały miesiąc, Hypercube Evolution:
http://www.thingiverse.com/thing:2254103
Jest to troszkę ulepszona wersja czcigodnego Hypercube'a. Co pierwsze rzuca się w oczy to oczywiście podwójna oś Z.
Skoro zostałem poproszony o ten temat przez aż 2 osoby :D to trzeba trochę napisać o moim pomyśle na tę drukarkę. Mam zamiar odpicować tę drukarkę ile się da, więc oczywiście bez oryginalnej E3D V6 i ekstrudera Titan się nie obejdzie :D Moja drukarka będzie powiększona o całe 5cm w osi Z, także ostateczne pole wydruku będzie miało wymiary 300x300x350 mm. Całkiem spore.
Rama drukarki będzie zbudowana z profili od firmy http://www.andrzejewski.pl/ Dlaczego? Są bardzo zbliżone do chińskich v-slotów, których użył twórca drukarki. Z trzech stron zostanie położone przydymione na czarno 3mm plexy. Całość będzie wyglądała tak jak na renderze mojego autorstwa:
Render
Render
Drukarką na początku sterować będzie Arduino Mega + Ramps, ale w najbliższym czasie po zbudowaniu drukarki wymienię Megę na Re-ARM (http://www.panucatt.com/Re_ARM_for_RAMPS_p/ra1768.htm).
Zasilanie oczywiście 24V. Grzałka od stołu 230V sterowana przez SSR (tutaj oczekuje pomocy ze strony dragonna :D )
Jeżeli pojawi się więcej pomysłów to oczywiście napiszę w tym temacie.

PS. Jak macie jakieś pytania to proszę walić śmiało. Nie gryzę :D
kretu
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Hypercube Evolution

Post autor: kretu »

Kosztorys jakiś wstępny robisz czy wyjdzie jak wyjdzie? Bo twoje założenia pokrywają się z moimi oś Z350-370 i stół na ssr. Tylko ja na razie twardo walczę z tym zalążkiem myśli o drugiej drukarce:D
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

kretu pisze:Kosztorys jakiś wstępny robisz czy wyjdzie jak wyjdzie? Bo twoje założenia pokrywają się z moimi oś Z350-370 i stół na ssr. Tylko ja na razie twardo walczę z tym zalążkiem myśli o drugiej drukarce:D
Kosztorys? Wolę nie :D Z tego co na razie wnioskuję to może wyjść ok.2500-2600 zł bez Re-ARM i pleksi. A propos drugiej drukarki. Wcześniej czy później jak się wciągniesz to i tak pewnie coś zbudujesz :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SQ9KRD »

Czekamy na realizacja. Ja czekam na elektronike do HyperCube 3D Printer. I jeśli nie wyskoczą po drodze jakieś krzaczki i odpalę drukarkę bez większych problemów dostanie siostrę w postaci EVOLUTION
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

Ja na razie czekam na odpowiedź od Andrzejewskiego ile będą chcieli za profile. Jako pierwsze zamówię właśnie profile i wszystko co trzeba kupić w Chinach tj. T nuty, zębatki GT2, czujnik indukcyjny, endstopy i coś o czym pewnie zapomniałem ;-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SQ9KRD »

Daj znać ile będzie chciał za pocięte na wymiar profile
anraf1001
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Jaki odezw w temacie :D. Proponuję wrzucać linki bezpośrednio do ali co będziesz brał - inni nie będą musieli szukać.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

Na razie będę brał to:
-zębatki
-T nuty 2020
-T nuty 3030
-nwm jak to nazwać XD
-czujnik indukcyjny
Pewnie o czymś zapomniałem ale to wyjdzie w praniu :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 10
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Marcin1415 »

Powiem tak. Zbudowałem core xy ponieważ myślałem że to będzie nie wiadomo jaki skok jakościowy. Dążę do super jakości druku ale widzę że tu chodzi o prostotę konstrukcji i wagę poszczególnych osi. Planuję zbudować sztywną maszynę z polem roboczym 200x200x200 bo to i tak wystarcza. Kinematyka core xy jest przesadzona, 6m paska mam i do tego rama musi być idealnie kwadratowa. Naciągnąć tyle paska?! Stanęło na P3Steel z lekkim stolikiem bez tony aluminium. Extruder bezpośredni najlepiej tytan. Tam jest tylko 2m paska niecałe. Osie chodzą niezależnie. Idealna drukarka Orginalna Prusa Mk2. Zerknij też jak drukuje 3dGence. Mój stary mendel 90 na śrubach metrycznych 8mm i wałkach 12mm, ciężkimi osiami drukował lepiej niż Core XY. Podsumowując NIE IDŹ TĄ DROGĄ.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

Marcin1415 pisze:Powiem tak. Zbudowałem core xy ponieważ myślałem że to będzie nie wiadomo jaki skok jakościowy. Dążę do super jakości druku ale widzę że tu chodzi o prostotę konstrukcji i wagę poszczególnych osi. Planuję zbudować sztywną maszynę z polem roboczym 200x200x200 bo to i tak wystarcza. Kinematyka core xy jest przesadzona, 6m paska mam i do tego rama musi być idealnie kwadratowa. Naciągnąć tyle paska?! Stanęło na P3Steel z lekkim stolikiem bez tony aluminium. Extruder bezpośredni najlepiej tytan. Tam jest tylko 2m paska niecałe. Osie chodzą niezależnie. Idealna drukarka Orginalna Prusa Mk2. Zerknij też jak drukuje 3dGence. Mój stary mendel 90 na śrubach metrycznych 8mm i wałkach 12mm, ciężkimi osiami drukował lepiej niż Core XY. Podsumowując NIE IDŹ TĄ DROGĄ.
A więc. Jak pewnie przeczytałeś moja drukarka ma mieć pole robocze 300x300x350. Chyba nie muszę mówić jak bardzo ciężki będzie stół wykonany z aluminium o takich wymiarach. Jeżeli chcesz sobie nim miotać w osi Y to proszę bardzo, ale przy tak dużym stole powodzenia z radzeniem sobie z bezwładnością. Dlatego buduje drukarkę w mechanice CoreXY, w której stół znajduje się w osi Z i porusza się tylko i wyłącznie w dół o parę dziesiątych milimetra na warstwę. No chyba w tym przypadku CoreXY jest zasadne.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”