Hypercube Evolution

Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Anxles »

Nie jest planowany, zwykly wyciety kwadrat na wymiar, z nawierconymi 4 otworami, tylko sprawdzalem suwmiarka czy wszedzie ma ta sama grubosc, ale nie powiem czy to PA6 czy PA9 bo nie wiemObrazek

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

serio?
@Anxles mam prośbę. mogę zmienić sobie avatara z pluszaka na fotkę twojej drukarki?

ile tam się dzieje rzeczy. weź coś odejmij zrób drugie zdjęcie i będze konkurs "znajdź różnicę"

...wow... paskowy napęd stołu z przełożeniem, ale z boku.
.... magazynek na dysze
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 10:54 przez Berg, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Anxles czy dobrze widzę? Nie używasz pasków? Czemu na silniku masz gałkę od kranu :D?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

no, mnie też uwiódł ten kranik :D
MosfetN
Postów w temacie: 4
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Hypercube Evolution

Post autor: MosfetN »

Pewnie dzięki zastosowaniu tych gałek silniki krokowe moga przejść w tryb napędu magnetohydrodynamicznego :D .
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Anxles »

Mam naped w osi z na paski bo mi rowno ciagnie stol we wszystkich 4 rogach likwidujac z wobble, bo stol byl zbyt ciezki na posow 2 srubami, wydrukowalem sobie kranik by obracac silnikami recznie jak potrzebuje, sprawdzam tak sobie czy osie chodza luzno czy z oporami, pasek jest pociagniety wewnatrz profili i wychodzi na zewnatrz tylko do silnikow, i w nosie mam ze tam jest duzo rzeczy i chaos bo drukarka nie jedzie na konkurs pieknosci tylko mq pracowac i mam miec wszystko pod reka

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Anxles pisze:i w nosie mam ze tam jest duzo rzeczy i chaos bo drukarka nie jedzie na konkurs pieknosci tylko mq pracowac i mam miec wszystko pod reka

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Nie obrażaj się, naprawdę nikt niczego złośliwie nie miał na myśli przecież :piwo: , mi tam się Twoja konstrukcja bardzo podoba a pomył z tym "kranem" na silnikach nigdy bym nie wpadł na to że to może mieć takie zastosowanie :clap: . Brawa za pomysłowość.
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Anxles »

A probowales pokrecic kiedys oskami silnika by przesunac gantre lapiac jedynie za male kolo pasowe ? Nie jest to proste, a potrzeba jeszcze sprawdzac czy gantra przy zmianie kierunkow ruchu sie nie przekasza i trzyma katy proste, jak mialem drukowane laczniki jak w HC to mialem wlasnie taki problem, dopiero jak przeszedlem na alu to rozwiazalem problem i mysle ze w HC bedziecie mieli ten sam problem predzej czy pozniej. Proponuje zlapac osie silnika i pokrecic toche w przeciwnych kierunkach i sprawdzic czy os jest sztywna.

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Ale założenie CoreXY jest takie że siły te się redukują przez właśnie oba paski. Przez co nie powinno być problem jak się coś kantuje?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

@Anxles - trochę sobie pożartowałem ale ze szczerą sympatią. Próbowałem z tym napędem paskowy bardzo podobnie ale mi nie wyszło. za bardzo mi gięło ośkę dało się to zwalczyć ale odpuściłem. Z kolei uwielbiam ekstrudery z dużym kołem zębatym na wierzchu, którym, jak twoim "kranikime" da się pokręcić. Podobny "kranik" zakładam też na Zki.

Twoja drukarka to prawdziwa skarbnica ciekawych pomysłów. Zakładaj o niej wątek w dziale urządzenia reprap buduję viewforum.php?f=10 koniecznie zaczynający się od galerii dobrych zdjęć. :piwo:

o ile dobrze widzę, to na stole obok stoi inna... tam też może być ciekawie.
dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”