Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:ja przykręciłem elektronikę z tyłu do plexy. Jednak teraz żałuję że tak zrobiłem. trzeba było przykręcić elektronikę od środak do tylnej ścianki. Od środka też dać zasilacz. jest spory kawałek przestrzeni za stołem.
można też wstawić drugą ściankę osłaniającą elektronikę od ruchomego stołu.
jagus pisze:Ja tam może i na razie nie mam zabudowanej drukarki ale albo kupilbym dimafixa w sztyfcie albo wyciągał np. szkło lub jakąś podkładke ma magnesach o ktorej pisałem dziś na czacie i psikał poza drukarką.
@Jagus...... :devil:
Tak :D?
Bez nazwy.png
Bez nazwy1.png
Ja również żałuję że dałem elektronikę z tyłu, co prawda nie mam plexy bo było to prowizorycznie zrobione z kawałka 'deski' (deska to to nie jest, ma 2-3mm i jest twarde tekturowe). Dlatego teraz robię to rozwiązanie, ścianki będą z 3mm dibondu srebrnego, pleksę dam tylko z przodu ale to później.
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

Ciekawe,

Jeszcze nie wymyśliłem rozłożenia elementów na pleksi i nie montowalem to mam pytanie,

Dlaczego żałujecie montażu elektroniki z tyłu? Jakie są wady? Wg mnie fajnie, że jest odgrodzone od ciepłego stołu, nadmuch na stepsticki świeżym powietrzem itd... Tylko nie wiem gdzie ekran wyląduje


PS, czy SSR potrzebuje radiator? Gdzieś wyczytałem, że do 5A nie trzeba stół 600w na 230v
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

SSR nie potrzebuje radiatora. Co do żałowania elektroniki z tyłu dla mnie jest to po prostu nieestetyczne ale z drugiej strony chcę mieć wygodny dostęp do elektroniki dlatego wymyśliłem takie coś jak pokazałem wyżej. Cała elektronika będzie ładnie schowana ale jej zabudowa będzie na magnesach i jednym pociągnięciem będę mógł zdjąć pokrywę.
SanFable
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

no właśnie @dragonn. dokładnie. może być ładnie i wygodnie. Podpowiem Ci jedną rzecz, może Ci się spodoba, ja już mam ale jeszcze nie założyłem ze względu na to że właśnie to trzeba przerobić montaż całej elektroniki:
https://www.aliexpress.com/item/DC-0-60 ... 83257.html
https://www.aliexpress.com/item/0-28-Re ... 900529.htm

źle wymyśliłem, że większy i mniejsze bo nie ładnie wygląda. U mnie są trzy napięcia, 24V i dwie przetwornice. Jedna 12V do silników, druga 5V do rPi.

EDIT: acha i rozważam devolution jednak z jednym silnikiem z przekładnią z tyłu i wałkiem. tak że wiesz zrób tam może trochę miejsca więcej od góry

EDIT2: widzę, że polubiłeś Fusion360 :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

U mnie napięcie będzie tylko 24V nie licząc 12V dla wentylatorów, tak całą resztę mam na 24V. Raczej nie widzę potrzeby chociaż nie powiem fajnie takie coś wygląda szczególnie z pomiarem prądu ^^. Teraz czekam na ofertę wycięcia części, wstępnie wiem że cena z tylną część która jest najbardziej skomplikowana (wycięcie tego plastra miodu) oraz obramowanie tej części wyjdzie mnie jakieś 130zł (materiał i wycięcie z dibondu). Dibond wychodzi nawet taniej od plexy.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze: EDIT2: widzę, że polubiłeś Fusion360 :D
Nie :D, to onshape :lol:
MosfetN
Postów w temacie: 4
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Hypercube Evolution

Post autor: MosfetN »

Na pierwszy rzut oka to ja bym poprawił kilka rzeczy w tym projekcie:
- Dużo za dużo otworów mocujących plexi do ramy (Szkoda czasu ,śrubek, wpustów i pieniędzy).
- Blaszki mocujące profile przykręcone na płytę plexi , Wg mnie co by to miało jakikolwiek sens (usztywnienie oraz zachowanie geometrii ramy) blaszki powinny być przykręcone bezpośrednio do profilu aluminiowego. W tym celu należy wyciąć te narożniki w plexi w kształcie tych blaszek z niewielkim offsetem co by nie było później problemu z tolerancjami przy cięciu plexi laserem.
Finished-rear-view.jpg
Finished-rear-view.jpg (50.54 KiB) Przejrzano 4764 razy
- Otwory wentylacyjne na tylnej płycie wyglądają na zbyt gęsto rozmieszczone , struktura może być strasznie krucha.
- Plexi wygląda na ciasno spasowaną (bez luzów) - przy cięciu laserem mogą być problemy z zachowaniem perfekcyjnych wymiarów (należy zrobić około + 0.5 mm luzu między częściami lub nawet więcej )
dragonn
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

dragonn pisze: Nie :D, to onshape :lol:
oops...
dragonn pisze: U mnie napięcie będzie tylko 24V nie licząc 12V dla wentylatorów, tak całą resztę mam na 24V. Raczej nie widzę potrzeby
nie no potrzeby to ja też nie widzę. Ale lampki będą mrygać fajnie.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

MosfetN dzięki za uwagi. Tylko zauważa że nie robię tego z plexy tylko z dibondu, co prawda nie mam doświadczenia z tym materiałem ale powonień on być bardziej wytrzymały od plexy. Co do blaszek mocujących możesz mieć rację, najwyżej sam to dotnę ręcznie bo moje blaszki są prostsze od Twoich. Co do ilości śrub, mam jeszcze jeden pomysł na później w którym może być to potrzebne.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze: EDIT: acha i rozważam devolution jednak z jednym silnikiem z przekładnią z tyłu i wałkiem. tak że wiesz zrób tam może trochę miejsca więcej od góry
Możesz rozwinąć, myślisz o czymś takim: https://www.thingiverse.com/thing:2348263 ? Nie martwisz się o luzy w układzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”