Hypercube Evolution

SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

No, zachciało mi się 32bitów :D
a przy okazji mini podsumowanie, po paru dniach walki to jak dla mnie różnica 32bity vs 8 to może:
-"gładziej to chodzi", jakby bardziej przemyślane? dokładniejsze ruchy są, jakby nie patrzeć mam 1/128 na THB6128
- to pewnie zasługa hevo, chcę 100mm/s? więcej? nie ma problemu xD
- config.txt, świetna sprawa
- więcej nie pamiętam/ nie zauważyłem na chwilę obecną.

Jakbym miał znowu kupować elektronikę to znowu wybrałbym re-arm'a ponieważ to jest tanie, mam rampsa, który bez kombinowania ma 2x Z no i dodatkowo mam trochę GPIO łatwo dostępnych. Na pewno nie dałbym poand 500zł za jakieś smoothieboardy czy inne...



znalazłem schemat
http://reprap.org/wiki/File:Re_ARM_Schematic.pdf
ta zworka to JP1 w lewym górnym rogu schematu no i szczerze mówiąc, nie wiem :D
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Hypercube Evolution

Post autor: mcxmcx »

Wie kolega, re-arm kosztuje coś koło $45 +wysyłka, a płytka Smoothie $40 z wysyłka, w tym stepsticki ;)

Programowo to są te same urządzenia, więc czym kolegę urzekła jego płytka vs Smoothie?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

Gdzie za tyle? :D

W tym stepsticki, ale o jakim mikrokroku? Płytka, ale ile ma wyjść, bo jakby nie patrzeć to ramps ma komplet do 2 głowic, dwóch Z itd...


A, chyba że chodzi koledze o MKS sbase, które jest hejtowane na forum smoothie, jest na drv8825, które średnio zmienić bo są wlutowane, no i wyjść mało

Myślałem, ale wybrałem re-arm ponieważ mieć 32bity i korzystać z kroku 1/32 mija się z celem, a re-arm 45$ i chciałem lepsze stepsticki więc czy to tmc2208 czy te moje thb6128 to i tak to kosztuje więc cenowo myślę okej
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Hypercube Evolution

Post autor: mcxmcx »

Tak, chodzi mi o sbase 1.3

Cena jak zwykle u chinczyka.
Masz 5 stepstickow wbudowanych, tak jak w rampsie i jak chcesz możesz sobie zewnętrzne podpiąć.

Kolega ma zewnętrzne stepsticki, czyli żadnej różnicy z re-arm sbase a poza dyskusja jest to, że jak ktoś ma problem z ogarnięciem podstaw to się rzuca na stepsticki.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

Przecież ramps nie ma wbudowanych stepsticków tylko wkładasz co chcesz, a mks sbase właśnie ma tą wadę, że ma drv8825 i tyle, a żeby mieć coś innego to trzeba dokupić 5 zewnętrznych stepsticków i do tego dojdzie kilogram kabli lub jakieś śmieszne podstawki.

ramps ma x2 Z, sbase ma 1 wiec trzeba rozdzielić to na 2, a to kolejne kable/kombinowanie

w swoim mendelu miałem drv8825, nie narzekałem, ale biorąc 32bity, które ogarną "lepszą matematykę" szkoda jest nie wykorzystać tego potencjału... nie mówiąc o różnicy w głośności ;)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Hypercube Evolution

Post autor: mcxmcx »

Ale ja mniej więcej to samo koledze chce powiedzieć.

Za tą samą cenę dostajesz kompletna płytkę że stepstkami vs goły procek gdzie musisz sobie kupić ramps I stepsticki.

Sbase ma możliwość upgrade o zewnętrzne stepsticki, a koszt zakupu upgrade (mowa o podstawce za 0.35$) jest pomijalny przy koszcie stepsticka.

Oba rozwiązania działają na tym samym software.

Kwestia podwójnego Z jest dyskusyjna, ponieważ łączysz silniki równolegle i już wszystko działa, ale jak bardzo chcesz, możesz dodać 6-ty kanał do MKS też.
SanFable
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

rafaljot pisze:
SanFable pisze:A ja napiszę odnośnie stołu alu 6mm i grzałki silnikonowej 600w na 220v, działa, bardzo szybko grzeje, ale:
A mógłbyś konkretnie podać jak ile czasu z 20 do 100ki ? to stół 30x30cm ?
tak to 30x30 - za kilka dni podam bo spaliłem bezpiecznik na płycie głownej i mam ją w lutowaniu ...
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

SanFable pisze:A ja napiszę odnośnie stołu alu 6mm i grzałki silnikonowej 600w na 220v, działa, bardzo szybko grzeje, ale:

- wszystko elegancko i bezpiecznie zrobiłem, ale sama myśl, że jednak miejscami leci 230v to tak średnio bym powiedział
- wziąłem stół 6mm, noo konkret "radiator" i żeby on przejął tą temperaturę to troszkę czasu potrzeba (dobrze, że auto bed leveling trochę zajmuje i jest okej)
- jeżeli chodzi o typ aluminium PA11, działa, co tu więcej pisać ;P


A i jeszcze 3 słowa o tylnej ścianie,
kupiłem pleksi 5mm i jest dużo sztywniejsze niż 4mm, zaś przezroczyste, "następnym" razem kupiłbym jednak dibond/czarna/dymiona, bo kurz strasznie widać.

ile chciałbyś za silnik 809? zrób temat w dziale sprzedaż bo mogą cie tu zjeść za to ;)
tak z 8 dych bym sobie życzył…
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Artu »

grzszcze pisze:tak z 8 dych bym sobie życzył…
Nowe z gwarancją https://botland.com.pl/silniki-krokowe/ ... 048nm.html
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

Artu pisze:
grzszcze pisze:tak z 8 dych bym sobie życzył…
Nowe z gwarancją https://botland.com.pl/silniki-krokowe/ ... 048nm.html
to w cenie dam wysyłkę, sam wiesz że w tym silniku nie ma się co zepsuć chyba że na siłe ktoś go zblokuje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”