Anet et4 pro - problem z osią z

K0rnel89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2020, 13:40

Anet et4 pro - problem z osią z

Post autor: K0rnel89 »

Witam szanownych forumowiczów, na wstępie chciałbym zaznaczyć że moja przygoda z 3d rozpoczęła się 3 dni temu ^^ ale do rzeczy... pierwszą drukarką na jaką się zdecydowałem była Anet et4+ że względu na "półprodukry" które były tylko do złożenia, tutaj nie miałem problemów, bo na codzień pracuję z maszynami i jestem jakby to powiedzieć "techniczny" więc od strony mechanicznej nie miałem żadnych zastrzeżeń do otrzymanego produktu. Wydrukowałem nawet testowego pieska który wyszedł zadziwiająco dobrze (pierwsza kalibracja takiego sprzętu w życiu). Problem powstał po pierwszej próbie wydrukowania czegoś przez cure. Na początku ściągnąłem stabilną 4.6 (z dobreprogramy.pl) nie znalazłem swojego sprzętu na liście drukarek więc dostosowalem parametry do endera 3 z małymi poprawkami co do rozmiaru stołu, później ściągnąłem i importiwałem profile do swojej et4 no i tu zaczyna się problem. Po wrzuceniu projektu na kartę i próbie wydruku, drukarką nie drukowała tylko z prędkością 1ms na osiach x i y wysówała się do Maxa swoich możliwości, a na ekranie sterującym pojawiał się komunikat "wydruk skończony". Zacząlem sie głowić czy aby G Code czegoś nie popsuł i skończyło się na instalacji cury 4,6,x beta gdzie znalazłem swoją drukarkę przypisaną do Marcina, wgrałem kilka profili niestandardowych i z ucieszoną mordką zacząłem drukować coś własnego... szczęście nie trwało długo bo zauważyłem po pierwszej warstwie że drukarką w osi z nie działa w ogóle :( . Przy ustawieniach manualnych mogę ruszać x,y natomiast z jakby umarła....) od razu powstał problem z extruderem bo filament nie miał miejsca zeby wylecieć ale to w sumie jasne, bo warstwy drukowały się w tym samym miejscu. Dodam również że wyeliminowałem usterkę mechaniczną serwomotoru z bo przełączyłem piny między x i z , silnik od z śmiga aż miło.... w czym tkwi problem? Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Ratujcie!!!
K0rnel89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2020, 13:40

Re: Anet et4 pro - problem z osią z

Post autor: K0rnel89 »

Zdj. w załącznikach:
Załączniki
Próba 1 (z-nie działa, aktualne ustawienia)
Próba 1 (z-nie działa, aktualne ustawienia)
Wydruk testowy (po złożeniu,bez cura)
Wydruk testowy (po złożeniu,bez cura)
Ustawienia cura 2 (z- nie działa)
Ustawienia cura 2 (z- nie działa)
Ustawienia cura 1 (z- nie działa)
Ustawienia cura 1 (z- nie działa)
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: Anet et4 pro - problem z osią z

Post autor: mpk »

Przy ustawieniach manualnych mogę ruszać x,y natomiast z jakby umarła
W sensie z tego ekranu ze strzałkami? tam o ile pamiętam Z nie da się kontrolować póki nie zrobisz 'Home all'
przełączyłem piny między x i z , silnik od z śmiga aż miło
Czyli silnik osi Z podłączony do drivera od X działa.
a w drugą stronę, w sensie czy ten od X podłączony pod driver od Z też?
K0rnel89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2020, 13:40

Re: Anet et4 pro - problem z osią z

Post autor: K0rnel89 »

Odn ekranu że strzalkami - tak z tamtego menu mogłem manualnie ruszać góra-dół, teraz nie moge. Co do silników... mogę zamienić tylko wpina z osi z na oś x, odwrotnie nie dam rady bo za mało kabla. dodaję screena z wer. oprogramowania
Załączniki
Stock firmware
Stock firmware
K0rnel89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2020, 13:40

Re: Anet et4 pro - problem z osią z

Post autor: K0rnel89 »

Płyta główna była uszkodzona, temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”