"A co Was ta Anet tak boli?"

Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

"A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Blazi »

A co Was ta Anet tak boli? Ta drukarka rozbujała polski amatorski rynek bardziej jak tanie filamenty z PlastSpawu 3 lata temu. Grupa na FB króra skupia ich posiadaczy ma chyba więcej aktywnych użytkowników niż to forum. Czy tą konstrukcję (i ogólnie chińczyki) lubicie czy nie to ciężko Wam będzie zaprzeczyć że ta drukarka ostro namieszała na na naszym rynku w tym roku.

Do tego jest symbolem pewnego trendu który w końcu musiał nastąpić.

// Temat wydzielony stąd: viewtopic.php?f=55&t=1811&p=28270#p28270
// FR
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Nagrody branżowe CD3D 2017

Post autor: Berg »

to może faktycznie nagroda należy się ANETce . Mówię serio. Dzięki takim tanim konstrukcjom, a wystarczająco dobrym, popularyzuje się rynek druku 3D. Postawię śmiałą tezę, że taka ANETka robi dobrą robotę producentom filamentów. Nie tylko dlatego, że sami użytkownicy je kupują, choć pewnie też. Uczą się druku i w przyszłości może znajdą dla niego profesjonalne zastosowanie w firmach gdzie będą pracować. Nie tylko producentom filamentów ale też ANETka powiększa rynek producentom profesjonalnych urządzeń.
Nagroda dla tego kto kto najlepiej wpływa na rozwój rynku! :D

Na targach bardzo mi się podobała i kibicowałem Spire, Nawet chciałem kupić, ale długo nigdzie jej nie było i zapał mi przeszedł. Teraz gdzieś chyba nawet da się kupić ale nic z tego nie będzie. Kurz po akcjach promocyjnych już opadł a cena nie zachęca.
Jak widać nieprawdopodobnie łatwiej zrobić dobrą drukarkę niż ją sprzedać.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Nagrody branżowe CD3D 2017

Post autor: kretu »

Blazi ani trochę nie boli to był tylko żarcik. Ewentualnie irytują mnie czasami konkursy facebookowe w których liczy się jedynie ilość znajomych/botów do przekonania o głosowanie ale to nie ma związku z drukiem 3d. A co do anet jak najbardziej się zgadzam że przyczynia się do popularyzacji druku 3d wśród amatorów i chwała jej producentom za to.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Nagrody branżowe CD3D 2017

Post autor: dragonn »

No i oczywiście macie rację co nie zmienia faktu że ta drukarka ma pewne poważne wady. Taki przykład z dziś z grupy:
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A96F690
Takie coś nie powinno się zdarzać i tutaj nie jest to żadna 'oszczędność producenta' tylko po prostu jego nieumiejętność prawidłowego skonfigurowania softu żeby prosto z fabryki dobrze to działało.

Dlatego wygrana A8 w "Nagrody branżowe CD3D 2017" byłby co najwyżej zabawne :D.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Nagrody branżowe CD3D 2017

Post autor: FlameRunner »

Miałem (w końcu!) okazję pomacać Anet A8.
Akryl sam w sobie to zło, brama pięknie buja się na boki "dzięki" swojej konstrukcji, paski zębate są jak gumki od majtek...
Ale wiecie, co? Nie jest aż tak źle, jak się spodziewałem. Starannie poskładać*, wgrać najnowszego Marlina**, nie szaleć z przyśpieszeniami*** i... da się drukować.

* Tu napotykamy problem typu "EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I DRUKARKI BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ TYLKO Z LICENCJĄ..."
** Jest wsparcie płyty głównej i gotowy konfig do Anet A8, wgrywasz i działa - potwierdzone info.
*** Print moves acc = 400 mm/s^2
Blazi
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Nagrody branżowe CD3D 2017

Post autor: dragonn »

Wiem że jest już gotowy Marlin, ale zgodzisz się z mną że takie coś powinno wyjść 'z fabryki'? Szczególnie jak by wziąć ją do konkursu :D.

Trochę nie rozumiem samego producenta, naprawdę zadbanie o to że był wgrany dobry soft szczególnie jak już jest gotowy config to prawie zerowy koszt dla producenta.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Nagrody branżowe CD3D 2017

Post autor: FlameRunner »

Dragonn, na zdjęciu z fejsika ten jasny punkt to grzałka? :) To jest najlepszy argument za tym, co pisałem w moim poprzednim poście wyżej!
Raz, że w starannie złożonej drukarce grzałka jednak nie powinna wypaść.
Dwa, że Marlin powinien dość szybko wyłączyć grzanie w takiej sytuacji (obiło mi się o uszy, że fabryczny firmware w tych drukarkach nie ma zabezpieczeń termicznych?)


Co do tego, co powinien robić producent, powiem przewrotnie: powinni dawać płytę w ogóle bez firmware.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dragonn »

Tak to grzałka :D. Mi się też właśnie obiło o uszy i wygląda na to że dalej tak jest.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Berg »

Ustawa, CE, bezpieczeństwo użytkownika.
jedna skrajność:
Kiedyś byłem w Boliwii druty w "hotelu", przy drzwiach "łazienki", które musisz sobie zewrzeć by włączyć bojler, albo tzw hebel, to norma.

druga skrajność. Niemcy: krótka dyskusja na fejsie przedwczoraj, w której ktoś się żalił, że dostał bana za dyskusję na temat używania SSR i grzałki 240V

Dziwnie mam wrażenie, że w Boliwii nie ma wiele przypadków śmierci w wyniku porażenia. Wszystko jest kwestią świadomości.
Z jednej strony nie chcę jednak standardów boliwijskich, ale nie chcę też niemieckich.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: marek91 »

Blazi pisze:Grupa na FB króra skupia ich posiadaczy ma chyba więcej aktywnych użytkowników niż to forum.
Prawda, jednak ja zapewne wiesz jakość treści na grupie jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, czy to w postach czy komentarzach...
Ja osobiście nie wytrzymałem i ostatnio się wypisałem...
Zablokowany

Wróć do „Anet”