"A co Was ta Anet tak boli?"

Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: SQ9KRD »

Marcin3D pisze: To jakieś pojedyncze sztuki z przemytu po 250$ ale wtedy masz przecież 125$ za Anet A8 i to nadal duża różnica.
Już raz o tym pisałem i napiszę raz jeszcze.
Tak się zdarzyło że ja nabyłem Anycubica w tej cenie czyli uważasz mnie za przemytnika. Głosząc tak poważne zarzuty proszę zgłoś ten fakt do odpowiedniego organu. Ponieważ wyżej przyznałem się do zakupu sprzętu w tej cenie zostałeś wciągnięty w "przemytniczy" układ.

Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję
PS. 718 "pojedyńczych" sztuk :rotfl: z oficjalnej aukcji producenta

:cool2:
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8945
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dziobu »

A ma tu ktoś tą drukarkę? Bo teoretycznie to wygląda całkiem nie najgorzej. 850zł brutto (!!!) za sprzęt z PL od ręki...
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Marcin3D »

SQ9KRD pisze:Już raz o tym pisałem i napiszę raz jeszcze.
Tak się zdarzyło że ja nabyłem Anycubica w tej cenie czyli uważasz mnie za przemytnika. Głosząc tak poważne zarzuty proszę zgłoś ten fakt do odpowiedniego organu. Ponieważ wyżej przyznałem się do zakupu sprzętu w tej cenie zostałeś wciągnięty w "przemytniczy" układ.
To jest przemycany towar do europy, od paru miesięcy jest o tym głośno i powoli zaczyna się robić szum koło tego, siedzą w tym po uszy "wielcy" producenci z chin, ocenia się że 80% sprzętu Xiaomi w EU jest z przemytu, rynek jest zalany sprzętem nawet takich firm jak nikon czy canon itd, temat podnoszą producenci i sprzedawcy w europie, którzy dostrzegają od dawna co się dzieje.
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Zima »

Ta Prusa Eco jak dla mnie wygląda aż za bardzo ekologicznie. To jest tak siermiężne że aż w oczy boli i wygląda jakby się miało zaraz biodegradować.
A jeśli chodzi o punkt "nie wyglądające na importowane w całości z Chin?" to też tak średnio. Fakt, plastiki rodzime, bo z tego co widzę drukowane, ale reszta raczej nie do odróżnienia...
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: SQ9KRD »

Jak dobrze wiesz temat jest dużo bardziej zawiły. A producenci w EU mają tak zawyżone ceny że poprostu boją się o swój zysk. Każdy wielki produkuje sprzęt w chinach bo tanio bo można płacić "miską ryżu" czerpiąc z tego ogromne zyski. Jeśli firmy takie jak Xiaomi i tym podobne znalazły sposób sprzedaż w EU to chwała im za to. Przykłady można mnożyć.
Nie mam nić przeciwko Anetce i dobrze że pojawiła się na rynku. Natomiast wyraźnie sprzeciwiam się rzucaniu oskarżeń bez pokrycia - same domysły i przypuszczenia nie wystarczą. Są odpowiednie służby by kontrolować procedury które same stworzyły. Pamiętaj że backdoory w prawie tworzone są właśnie dla tych niby uczciwych wielkich by mogły swobodnie produkować w Chinach i LEGALNIE sprzedawać w EU.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: FlameRunner »

Zima pisze: A jeśli chodzi o punkt "nie wyglądające na importowane w całości z Chin?" to też tak średnio. Fakt, plastiki rodzime, bo z tego co widzę drukowane, ale reszta raczej nie do odróżnienia...
Wszystkie części składowe też mają być produkowane w Polsce? Za 1000 zł?
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Zima »

No to sorry, albo mówimy o "rodzimej produkcji za 1000zł, co nie wygląda na import z Chin" - no więc ten warunek nie jest spełniony, albo przyznajemy uczciwie że na rodzimą produkcję trzeba wydać 2000+ i nie ma się co oszukiwać. Ok?
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8945
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dziobu »

Wiem jak wygląda Anetka. Chyba kupię najtańszy zestaw u nich i ocenię czy wygląda podobnie. Jak dla mnie to mogą te silniki z Borneo ściagać, a rama może być z kości słoniowej. Żeby tylko nie wyglądało jakby ktoś to krzemieniem szlifował.

Po drugie - chciałbym zauważyć że w tym kraju produkuje się niewiele... Gospodarki niestety nie mamy. Czy to się komuś podoba czy nie, masa sprzętu musi być importowana.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Marcin3D »

Zgodnie z prawem unijnym jest tak że każdy towar zakupiony w chinach musi być oclony na terenie EU i uiścić trzeba vat, teraz pytanie kto o tym pamięta i kto to robi czy egzekwuje obecnie jeśli nie jest firmą ?
Przyjdzie taki moment że to pęknie podobnie jak oszustwa vat, u nas jest o tym głośno ale w całej EU problem też isteniej i powoli z tym zaczynają walczyć, przyjdzie pora też na przemyt bo producenci i handlowcy z EU lobbują mocno że tracą biliony.
https://www.politico.eu/article/uk-face ... aud-trade/

...............................

Wracając do tematu, te zestawy blaszane za 1000zł jakoś nie zachęcają, a i ta ich konspiracja też nie zachęca bo szukając drukarki nie trafiłem na ich ofertę, do tego nadal w tej cenie mamy dwa zestawy Anet A8 :)
Ja miałem na myśli raczej liczących się producentów, którzy nie chcą wprowadzać na rynek taniego sprzętu, jest to jakaś forma dbania o wizerunek i dbanie o całą branże żeby przypadkiem byle kto nie wbijał się tu ze swoimi tanimi zabawkami ale to jest nieuniknione, to taniało i tanieje, podejrzewam że za jakiś czas poniżej 1000zł będą solidne konstrukcje z chin, a wtedy nasi producenci będą mieszać ręką w nocniku.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: anraf1001 »

Marcin3D pisze: Wracając do tematu, te zestawy blaszane za 1000zł jakoś nie zachęcają, a i ta ich konspiracja też nie zachęca bo szukając drukarki nie trafiłem na ich ofertę, do tego nadal w tej cenie mamy dwa zestawy Anet A8 :)
A w cenie Ultimakera 3 masz 32 Anetki. No i co? ;-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Zablokowany

Wróć do „Anet”