"A co Was ta Anet tak boli?"

Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Marcin3D »

Nie ma na naszym rynku drukarek w sensownej cenie do użytku nazwijmy to mniej wymagającego w cenie poniżej 1500zł, wszystko tańsze daje podobną jakość jak Anet A8.
Na rynku jest obecnie jeszcze ciekawa Anet A4, którą składa się w 10 minut, czy będzie to hit to zobaczymy jak zaczną robić promocje.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dragonn »

Marcin3D pisze:Nie ma na naszym rynku drukarek w sensownej cenie do użytku nazwijmy to mniej wymagającego w cenie poniżej 1500zł, wszystko tańsze daje podobną jakość jak Anet A8.
Na rynku jest obecnie jeszcze ciekawa Anet A4, którą składa się w 10 minut, czy będzie to hit to zobaczymy jak zaczną robić promocje.
Jak to nie ma? Anycubic i3 Mega albo CR-10 który są jak nic 10x lepsze od A8.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Marcin3D »

To jest 2000zł ale nie wiem czy z fv i gwarancją czy też sprowadzanie lub z przemytu ?
Poniżej 1500zł nie ma nic na naszym polskim rynku, a chciałoby się kupić od naszych dobrych firm też coś, które nie mają nic do zaoferowania, jakaś bariera cenowa, która odcina "przeciętnego kowalskiego" od tego sprzętu.
Dlaczego nasze firmy z tak dużym doświadczeniem nie wprowadzą na rynek zestawów poniżej 1000zł, wsparcie, gwarancja, fv plus że to nasz rodzimy sprzęt, sam by kupił, a nie złom chiński.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 13:15 przez Marcin3D, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dragonn »

Marcin3D pisze:To jest 2000zł ale nie wiem czy z fv i gwarancją czy też sprowadzanie lub z przemytu ?
Poniżej 1500zł nie ma nic na naszym polskim rynku, a chciałoby się kupić od naszych dobrych firm też coś, które nie mają nic do zaoferowania, jakaś bariera cenowa, która odcina "przeciętnego kowalskiego" od tego sprzętu.
Ostatnio Anycubic szedł na aliexpres po 250$ z wysyłką z Niemiec. A kupowanie A8 na allegro gdzie płacisz 2x-3x tyle co ona kosztuje normalnie to dla mnie głupota.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: anraf1001 »

Marcin3D pisze: Dlaczego nasze firmy z tak dużym doświadczeniem nie wprowadzą na rynek zestawów poniżej 1000zł, wsparcie, gwarancja, fv plus że to nasz rodzimy sprzęt, sam by kupił, a nie złom chiński.
Dlaczego producenci samolotów nie wprowadzą czegoś dla "zwykłego Kowalskiego"? Może dlatego, że musiałoby to być g*wno?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: FlameRunner »

Marcin3D pisze: Dlaczego nasze firmy z tak dużym doświadczeniem nie wprowadzą na rynek zestawów poniżej 1000zł, wsparcie, gwarancja, fv plus że to nasz rodzimy sprzęt, sam by kupił, a nie złom chiński.
Przecież są kity po około 1000 zł brutto, od polskich firm, nie wyglądające na importowane w całości z Chin?
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Marcin3D »

anraf1001 pisze:Dlaczego producenci samolotów nie wprowadzą czegoś dla "zwykłego Kowalskiego"? Może dlatego, że musiałoby to być g*wno?
Póki co nie ma chińskich zestawów samolotów do składania w domu ale w usa są już pierwsze zestawy samochodów :)
Ostatnio Anycubic szedł na aliexpres po 250$ z wysyłką z Niemiec. A kupowanie A8 na allegro gdzie płacisz 2x-3x tyle co ona kosztuje normalnie to dla mnie głupota.
To jakieś pojedyncze sztuki z przemytu po 250$ ale wtedy masz przecież 125$ za Anet A8 i to nadal duża różnica.
Przecież są kity po około 1000 zł brutto, od polskich firm, nie wyglądające na importowane w całości z Chin?
Chyba mocno zakonspirowani bo szukając coś taniego nie znalazłem nic polskiej produkcji.
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Zima »

To ja bym chętnie się zapoznał z tymi wzmiankowanymi kitami z PL za ~1000 brutto. Gdzie szukać i po jakich słowach kluczowych, bo na allegro w tym zakresie jakby niewiele.
Jakies Printo3D znalazłem, model PRUSA I3-AL ECO z różną ilością plusów.
I jak mam być szczery, to chyba wolałbym kupić Tevo Tarantulę i pobawić się w upgrade'y, albo np. deltę z Anycubic'a w wersji na prowadnicach.
Ale ja się jeszcze za bardzo nie wyznaję, więc mogę jakieś herezje pisać :)
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dziobu »

Marcin3D pisze:(...)Dlaczego nasze firmy z tak dużym doświadczeniem nie wprowadzą na rynek zestawów poniżej 1000zł, wsparcie, gwarancja, fv plus że to nasz rodzimy sprzęt, sam by kupił, a nie złom chiński.
Z bardzo prostego powodu - jak wyobrażasz sobie naprawę gwarancyjną sprzętu który od samego początku jest do d*py? I kto normalny by na to poszedł?
Po drugie - jak ali omija cło i vat transportując drukarki do magazynu w EU, to jak firma składająca drukarkę z elementów, które w cenie mają te wszystkie opłaty miała by z nimi konkurować? (dodam że w Chinach sporo rzeczy jest dotowanych, co jest pewnym oszustwem) A potem i tak jej nie kupisz, bo to jakiś mały nieznany producent z jakimś szajsem tu wychodzi a niewiele drożej jest już ładne Lume czy już Prusa (do których są setki dodatków i modyfikacji). Nikt znany też nie zacznie walczyć o cenę, bo raz - nie ma szans, a dwa - tak naprawdę niska cena produktu zabija rynek. Zostaje pójście w jakość, ale to już niestety kosztuje.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: FlameRunner »

Marcin3D pisze: Chyba mocno zakonspirowani bo szukając coś taniego nie znalazłem nic polskiej produkcji.
Zima pisze: Jakies Printo3D znalazłem, model PRUSA I3-AL ECO z różną ilością plusów.
Właśnie o tych "prusa i3 eko" mówię.
Zablokowany

Wróć do „Anet”