"A co Was ta Anet tak boli?"

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dziobu »

Marcin3D pisze:Ja cały czas mam na myśli nasze firmy, które w temacie druku 3d przysłowiowo zjadły zęby i mają zaplecze, to te firmy mogą wypuszczać dobrej jakości tanie zestawy dla mas.
Ale czytałeś poprzedniego posta?
Marcin3D pisze:Legendy jak to chińczyk robi wszystko za miskę ryżu odstawmy na bok ponieważ doświadczona firma z zapleczem i doświadczeniom może dać chińczykowi dwie miski ryżu za produkt z dobrą selekcją jakości itd.
"Dwie miski ryżu" i tak dadzą ponad 1000zł więc to do niczego nie prowadzi. DO tego tam nie panujesz nad jakością. Przy takich ilościach się po prostu opłaca się to robić tutaj.
Marcin3D pisze:Żaden szarak garażowy nie zdziała tu nic sensowniejszego niż chińczyk ale duża firma już tak, a u nas takie firmy są tylko nie mogą tej bariery przekroczyć jeszcze, przyjdzie taki moment jak spadną im obroty na sprzęcie nazwijmy to profesjonalnym tylko oby wtedy nie było za późno jak rynek zaleje tani ale lepszy już sprzęt jak obecna z tematu anet a8.
Nie bardzo rozumiem w jakim świecie żyjesz. Zalew taniej chińskiej chały przepowiadali od zawsze w każdej branży. I w każdej ta tandeta się pojawia. Tyle że zajmuje swoje miejsce i tam siedzi. Najpierw jest efekt "hura" że to nagle wszystko tanie i w ogóle dla każdego, a potem ludzie wracają do sprawdzonego sprzętu, bo ten działa. Anet kupili ludzie którzy i tak by nie kupili niczego innego. To nie strata dla producentów tylko zupełnie osobna grupa która teraz na hura się pojawiła bo jest tanio, a gdzieś w połowie przyszłego roku (okolice wiosennych porządków) wystawi poddewastowane i zakurzone Anetki na alledrogo.
No chyba że przegapiłem moment jak rynek zalały tanie a dobre oscyloskopy czy mierniki - w tych branżach chińczyków widać aż nadto.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Marcin3D »

Dałem ci przykład z wiertarką wcześniej i tak samo traktuje drukarkę 3D.
Kontrola jakości w chinach jest możliwa, dobre firmy jak u nas obecne na rynku długo z zapleczem i doświadczeniem mogą same na bieżąco przeprowadzać kontrolę przy produkcji w chinach jak to się odbywa w wielu branżach.

Rynek chłonie tanie zestawy chińskie jak anet A8, do zagospodarowania jest to co znajduje się między tym, a tym co oferują w/w firmy, czyli potencjał i możliwości wielkie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dziobu »

Imho przykład z wiertarką jest nietrafiony. Wszystkie tanie narzędzia które kiedykolwiek kupiłem okazały się do kitu (w tym śrubokręt w Castoramie właśnie za ~120-150zł, klucze, oscyloskop czy programator). I tak musiałem kupić coś lepszego. To uczy tylko jednego - nie kupować badziewia. Tak samo traktuję drukarki 3D.

Skoro widzisz dziurę w rynku i masz pomysł jak ją zagospodarować to dlaczego tego nie zrobisz? (Bez złośliwości)
Od razu Ci podpowiem - Twój pomysł ma sens. ...przy sprzedaży np 100 drukarek miesięcznie to może nawet wyjdziesz na zero...
I dlatego nikt tu tego nie robi. To nierealne.
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Zima »

"Kto tanio kupuje, dwa razy kupuje". Jest w tym dużo racji.
Osobiście staram się kupować racjonalnie - tzn. nie kupię wiertarki za 1500,- bo przy moim zapotrzebowaniu na wiertarkę starczy jakaś w miarę "firmowa" za ~300zł. Jej jakość będzie wystarczająca, i nie rozsypie się po miesiącu jak noname za 100,-

A wracając do drukarek.
Teoretycznie nasza krajowa firma może zamówić kontener drukarek w Chinach i nawet zrobić kontrolę jakości.
Jednakowoż.
Szperałem ostatnio po aliexpresie i innych gearbestach. Znalazłem drukarkę X firmy Y.
Firma Y ma ponoć oficjalnego przedstawiciela w Polsce.
Drukarka X kosztuje u przedstawiciela dwa razy więcej niż ze sklepu firmy Y z dostawą z Niemiec.
Ja rozumiem wsparcie, gwarancje i generalnie mały obrót jednostkowy w naszym kraju, ale 2x na sztuce to jest jednak trochę przesada...
Pozdrawiam
Michał
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Marcin3D »

dziobu pisze:Skoro widzisz dziurę w rynku i masz pomysł jak ją zagospodarować to dlaczego tego nie zrobisz? (Bez złośliwości)
Ale przeczytaj moje posty, wyraźnie napisałem że polskie firmy, które są na rynku bardzo długo, mają zaplecze, doświadczenie, mają produkcje jak i dostawców wszystkiego, dla nich wypuszczenie czegoś co by odebrało klienta na te chińskie tanie składaki za 500zł jest proste.
Nikt nie wystartuje z małą produkcją 100szt miesięcznie od zera, to nie lata 80-te i historie garażowych pomysłów, teraz kupujesz w chinach i po opłaceniu cła/vat/podatku/zwrotów/pracownika liczysz na 10-20% czystego zysku i tyle, potencjał marnują nasze rodzime duże firmy.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: kretu »

Weź dolicz VAT cło koszt dostawy koszta takiego dystrybutora no i jakiś jego zysk. Ostatnio na FB reklamowała się pewna Polska firma od pół profesjonalnych drukarek że jej dystrybutorzy mają 50% marży (A oni muszą tylko mieć ją w swojej ofercie i znaleźć klienta:D).
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Zima »

Marcin3D pisze:polskie firmy, które są na rynku bardzo długo, mają zaplecze, doświadczenie, mają produkcje jak i dostawców wszystkiego, dla nich wypuszczenie czegoś co by odebrało klienta na te chińskie tanie składaki za 500zł jest proste.
To nie zadziała, za mały rynek na takie rzeczy.
Chińczyk sprzedaje kilka tanich drukarek dziennie, rodzima firma takich drukarek sprzedałaby może kilka na miesiąc, przy sprzyjających wiatrach.
W dodatku z powodu miłościwie nam rządzących, po dowaleniu wszystkich możliwych podatków, Vatów, zusów itp, one i tak byłyby droższe niż "praktycznie to samo na Gearbeście".
Więc grupa docelowa i tak by poszła kupować drukarki na Gb czy Ali, co zresztą robi i teraz.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: dziobu »

Zima pisze:Firma Y ma ponoć oficjalnego przedstawiciela w Polsce.
Drukarka X kosztuje u przedstawiciela dwa razy więcej niż ze sklepu firmy Y z dostawą z Niemiec.
Ja rozumiem wsparcie, gwarancje i generalnie mały obrót jednostkowy w naszym kraju, ale 2x na sztuce to jest jednak trochę przesada...
Dwie sprawy:
- już poruszana tu była kwestia dostawy z Niemiec - jak nie płacą cła/vatu to o tyle mogą niżej sprzedać;
- handlowiec tutaj odpowiada za ten sprzęt; to że chińczyk napisał na nim CE to nic nie znaczy (czasem samemu trzeba wstawić CE i mieć nadzieję że będzie OK albo zrobić badania już w swoim zakresie...); do tego transport, cło, vat, marża i masz swoje 2x. Chińczycy jakoś normalnie współpracy nie traktują. Czysty biznes, do tego z naszej strony są w zasadzie bezkarni. Olewają Cię jak im pasuje bo Ty i tak nie masz wyboru a oni są daleko. Za to użeranie się z nimi też Ty płacisz. A w cenie masz jeszcze gwarancję - u chińczyka zapomnij. 95% gwarancji jest na koszt handlowca tutaj.
Marcin3D pisze:Ale przeczytaj moje posty, wyraźnie napisałem że polskie firmy, które są na rynku bardzo długo, mają zaplecze, doświadczenie, mają produkcje jak i dostawców wszystkiego, dla nich wypuszczenie czegoś co by odebrało klienta na te chińskie tanie składaki za 500zł jest proste.
Nikt nie wystartuje z małą produkcją 100szt miesięcznie od zera, to nie lata 80-te i historie garażowych pomysłów, teraz kupujesz w chinach i po opłaceniu cła/vat/podatku/zwrotów/pracownika liczysz na 10-20% czystego zysku i tyle, potencjał marnują nasze rodzime duże firmy.
Skoro wiesz lepiej co te firmy mają robić...to czemu sam drukarek nie składasz?
A może oni wiedzą lepiej, stąd są na rynku bardzo długo i jeszcze jakoś się rozwijają. Ale dziwnym trafem w tych firmach pracują sami idioci i nikt nie chce robić tanich drukarek - a przecież to takie proste.
Jak rozumiem nie masz firmy - to dla sportu policz sobie to co wymieniłem kilka postów wcześniej. Nie masz szans się zmieścić w tej kwocie.
WillingMagic, SQ9KRD, FlameRunner
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: Zima »

Wszystko fajnie, rozumiem, tylko że ta sama drukarka w DE w detalu (czyli z cłami, podatkami itp) kosztuje i tak jakieś 2/3 tego co u nas.
No nikt mi nie powie, że to jest normalna sytuacja.
Niestety, póki będziemy biednym krajem, gdzie kupno drukarki 3D do domu to jest droga fanaberia a nie tani fajny gadżet, bo zarabiamy kilka razy mniej niż za granicą, ta sytuacja się nie zmieni.
Mały zbyt, małe obroty, małe upusty, wysokie ceny, mały zbyt i tak się to kręci w kółko.
I drukarki 3D nie są tu żadnym wyjątkiem, tak samo jest z masą innych rzeczy.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
x3d
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 01 gru 2017, 20:32
x 4

Re: "A co Was ta Anet tak boli?"

Post autor: x3d »

MosfetN pisze:Pytam jedynie czy zamiast kupować sprowadzane z chin gumowe "Anet,ki" po 800 zł na alledrogo , nie lepiej sobie złożyć coś znacznie lepszego za dosłownie 200 - 300 zł więcej
czy moglbys zrobic takie zestawienie? wydje mi sie, ze NIE ma takiej mozliwosci by za kwote 800zl zlozyc porownywalna drukarke. Kupno oddzielnie wszystkich elementow bedzie drozsze.

Ale chcialbym sie mylic. Jakie by nie byly na pewno wiele osob to zainteresuje. Tylko badz szczery i pisz ze wszystkim, a nie tego nie kupie bo mam w szufladzie.
użytkownik zbanowany permanentnie
Zablokowany

Wróć do „Anet”