"Kabli się nie cynuje przed zaciśnięciem. Howgh!"

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: dragonn »

W stole nie ma wielkich natężeń :D ahhahahahah a te setki postów o spalonych wtyczka w płytach A8 co się na fb przewijają to tylko głód i halucynacje xD? Tak samo że niby w drukarce nie ma drgań :lol: :lol: :lol: :lol: , chyba że Twoja A8 w zasadzie stoi ciągle i nic nie robi.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: SQ9KRD »

Marcin3D pisze:Nie mamy w tych połączeniach ani drgań, ani wysokich temperatur ani wielkich natężeń, do tego dla świętego spokoju jak wspomniałem można lutować przecież.
Twój post mówi sam za siebie oraz to na jakim poziomie jest twoja wiedza.

Szkoda również że uważasz się za osobę nieomylną.
Od samego początku zawsze uważasz że ty masz rację. Może odrobinę pokory.
dragonn, anraf1001
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: Zima »

Marcin3D pisze:Wyciągasz kable z pudła, cynujesz końcówki, wkładasz w widełki, zasikasz kombinerkami, działa i to poprawnie.
Hahaha. Nie.

Działa "jakoś". Do poprawności temu daleko.
Poprawnie to jest 1. nie cynować i porządnie zacisnąć albo 2. po prostu przylutować do końcówki.
Ale Twoje podejście to jest takie dojmująco polskie "trzeba sobie jakoś radzić".
Otóż nie, trzeba robić porządnie, a nie "jakoś".
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: dziobu »

Z zupełnie innej branży: wiele urządzeń przychodzi z ocynowanymi końcówkami (zapewne żeby się kabel nie strzępił) ale to się wsadza w złącza zaciskowe bo sprężynka zawsze dba żeby był jakiś docisk (nie chodzi mi tu o końcówki zaciskane tylko o wtyk gdzie zamiast śrubki jest zatrzask ze sprężyną).

Natomiast za zaciśnięcie oprawki na cynowanym kablu lub w ogóle wsadzenie cynowanego kabla do złącza śrubowego w niektórych firmach to wywalają od razu. To gwarantowana awaria. Taki kabel, niezależnie od tego czy to termopara czy wentylator 2kW, ZAWSZE prędzej czy później puści. Cyna jest miękka. Widać to w starych urządzeniach, gdzie ktoś taki cud popełnił - po 2-3 latach otwierasz osłonę i każdą śrubkę w złączu dokręcasz o pół obrotu. Pal licho jak to jakiś czujnik czy inna krańcówka - gorzej jak tym płyną duże ampery bo wtyczki zaczynają iskrzyć, dymić a potem albo całkiem przestaje stykać i mamy awarię, albo dochodzi do zapłonu i mamy pożar.
Co kto lubi ;)
Ja wolę zostawiać sprzęt na noc na drewnianym strychu i spać spokojnie. Ale widocznie niektórzy wolą więcej wrażeń ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: FlameRunner »

Może trzeba zacząć dawać ostrzeżenia i banować ludzi za uporczywe pisanie rzeczy obiektywnie i bezsprzecznie błędnych?
Bo potem ktoś sobie zrobi krzywdę i powie "a bo na reprapy.pl pisali, że się cynuje"...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: dziobu »

No dobrze żeby tu druga elektroda nie powstała. Nie znam gorszego źródła informacji.
I w tym wypadku chyba nawet się zgodzę; widziałem jak to wygląda i wiem czym to grozi. Jest to równie niebezpieczne co wypadnięta grzałka rozgrzana do czerwoności. Ale też nie popadajmy w skrajności - trzeba powiedzieć że to jest złe/do dupy/niebezpieczne i DLACZEGO tak jest.

Ale ostrzeżenia - to ma sens. Nie wiem jak, ale szczęśliwie nie ja tu adminuję ;p Tylko bez przesady żeby forum nie skończyło jako wszechwiedzące towarzystwo wzajemnej adoracji ;D
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: Marcin3D »

Jeśli rządzącym na tym forum zależy to mogą być ostrzeżenia i tak tu wielkiego ruchu nie ma, wiedzę większość zdobywa w innych miejscach, ja wole fora bo to taki retro sentyment :)
Zabolało tylko wyśmianie od biedaków tych co kupują anet A8.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: anraf1001 »

Marcin3D pisze: Zabolało tylko wyśmianie od biedaków tych co kupują anet A8.
No od biedaków w to sam się wyzwałeś
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: dziobu »

Marcin3D pisze:wiedzę większość zdobywa w innych miejscach
Podpowiem Ci w czym problem i dlaczego ludziom odwaliło na tym punkcie: "(...) przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Rodzina spędzi święta u krewnych.". Znany tekst?
Nie życzę Ci tego, ale miej świadomość że potencjalna przyczyna teraz stoi u Ciebie w pokoju.
FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Składamy i rozbudowujemy

Post autor: FlameRunner »

Wiecie, co innego jak ktoś walnie głupotę na temat kalibracji, a co innego, jak mowa o instalacji elektrycznej i ktoś się upiera przy swojej złej radzie, mimo że kilku osób pisze, że rada jest zła i tłumaczy dlaczego.

PS O co chodzi z tymi biedakami? Powinienem uważnie przeczytać wątek "co was ta anet tak boli"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”