Anet A8 - pomysł na...

Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Anet A8 - pomysł na...

Post autor: xyzyx »

No więc tak.
Mam pudło z Aneta 8 kupioną trochę z ciekawości, chodziło mi po głowie kilka pomysłów jak ją zagospodarować.
Mając na uwadze m.in popularność tej drukarki, no i skrajne opinie i reakcje jakie pojawiają się przy dyskusjach o Anecie wpadł mi m.in pomysł na takiego nietypowego ale za razem konkretnego workloga/tutoriala przy współudziale forumowiczów, z testami oraz "uzgodnionymi" na forum usprawnieniami/modami - oczywiście w ramach rozsądku - tak by wszyscy mieli prawo głosu.

Ja bym widział to w skrócie tak:
I. Fizycznie prace wykonuję we własnym zakresie, dokumentuję, przedstawiam postępy, fotografuję, dostarczam materiały z testów do dyskusji itd.

II. Kroki w budowie omawiane są na forum, wszelkie propozycje zmian itp. dyskutujemy. Mając na uwadze skrajne opinie za ważne i konieczne uważam wybranie "komisji" która będzie zatwierdzała wszelkie pomysły/mody do realizacji.

III. Jako że spodziewam się różnych pomysłów zapewne również takich w nieograniczonym budżecie, ja ostatecznie decyduję czy wejdzie do "realizacji" - inaczej byście mnie z torbami puścili ;-) Generalnie zasada ma być taka że wykorzystujemy maksymalnie to co jest w kicie, a docelowo drukarka ma drukować "poprawnie", dlatego nie wchodzi w grę zmiana ramy itp. mamy znaleźć bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

IV. Budowę widzę w dwóch etapach:
1. Składam "as is", robimy testy (proponuję tutaj m.in akcelerometr i pomiary "kiwania"),
2. Dostarczam dane z testów analizujemy, proponujemy rozwiązania, co zostanie zatwierdzone wdrażamy itd. i po raz kolejny testy, porównanie z wcześniejszym stanem.
V. Podsumowujemy temat

Celem jest zrobienie z podstawowego kitu poprawnie drukującej, bezpiecznej i dobrze działającej drukarki, minimalnym nakładem dodatkowych środków. Mamy pokazać różnicę oraz rzetelne dane czym tak naprawdę jest ta drukarka i/lub co trzeba zrobić aby było dobrze, a do tego ewentualnie jaki w przybliżeniu będzie tego koszt (ekonomia, czas, itp.)

VI. Po podsumowaniu zdecyduję co dalej z tym sprzętem, ale nie wykluczam np. możliwości udostępnienia do sprzedaży jeżeli komuś się finalna konstrukcja się spodoba. Forum zyska mam nadzieję dobry i rzetelny materiał o tej drukarce, ja odzyskam to co zainwestuję, a ewentualny kupujący mam nadzieje dopracowany sprzęt.

Moim zdaniem potrzebowali byśmy:

- musimy ustalić skład komisji, tutaj do uzgodnienia jak to ustalimy, ale proponuję Dragonna jako pierwszego "członka" hehe (jeśli się zgodzi), ja mam trochę napięty grafik więc nie zawsze jestem dostępny i pewnie trochę czasu będzie brakowało na te zabawę, a kiedy bym nie wszedł na forum Dragonn zawsze jest i do tego aktywny, więc czuwał by przynajmniej na forum - stad ta kandydatura :-P

- Test "kiwania" - rozsądny stl który w wydruku będzie powtarzalny, pozwoli zmierzyć drgania a przy tym nie rozpierniczy drukarki :-) oraz inne testy jakie zaproponujecie

Jeżeli pomysł się spodoba, ewentualnie chcielibyście coś dodać/zmienić, to prośba o komentowanie.
FlameRunner
Awatar użytkownika
x3d
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 01 gru 2017, 20:32
x 4

Re: Anet A8 - pomysł na...

Post autor: x3d »

punkt Ia
przetlumacz to na chinski i wyslij producentowi ;-)

nie ma sensu forumowo, ma sens osobiscie. zrob i powiedz co cie boli, jakies zdjecia grafika, wideo
użytkownik zbanowany permanentnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”