[Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Awatar użytkownika
Marek_Sp
Postów w temacie: 2
Posty: 298
Rejestracja: 13 wrz 2018, 16:50
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: Marek_Sp »

No to co ze przed pół roku ? Czytam ogladam a na daty nie patrzę

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: dziobu »

McKee pisze:
FlameRunner pisze: @McKee
Nic się nie bój, jeszcze pokażę że ta drukarka wcale nie jest dobra i dlaczego. ;)
:cool2:
(I już chyba nie dotrzyma? To ta drukarka została zniszczona? Nikt jej nie posklejał?).
No jak nie. Drukarka jest połamana, czyli wcale nie jest dobra bo jest połamana :D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: McKee »

Prorocze słowa to były?
:shock:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: FlameRunner »

Marek_Sp pisze:No to co ze przed pół roku ? Czytam ogladam a na daty nie patrzę
Wykopywanie tematów wprowadza, powiedzmy, pewien zamęt - warto mieć dobry powód, by to robić. Tak się na ogół na to patrzy na forach.

McKee pisze:
FlameRunner pisze: @McKee
Nic się nie bój, jeszcze pokażę że ta drukarka wcale nie jest dobra i dlaczego. ;)
:cool2:

(I już chyba nie dotrzyma? To ta drukarka została zniszczona? Nikt jej nie posklejał?).
A to: "Składanie Anet A8 – okiem doświadczonego" na przyrostowo.pl nie jest przynajmniej częściowym dotrzymaniem słowa? ;)
No i mam jeszcze coś w zanadrzu...
Załączniki
2F0887FF-333D-4628-91BA-D5270EE6A447.jpeg
McKee
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: McKee »

No nie bardzo :sad:
Pisałem wcześniej o mocnym naciągnięciu pasków i porównaniu wydruków z luźnymi paskami.
Mam/miałem taką teorię, że BARDZO mocno naciągnięte paski powodują gorsze wydruki (paski na ściankach - zwłaszcza na DRV) ... i myślałem. że "tanim kosztem" uda mi się przekonać kogoś do zweryfikowania tej teorii. (A w anecie to jeszcze bardziej byłoby (?) widoczne ze względu na wiotką ramę).
No ale już za późno.
Sam nie naciągam zbyt mocno i jest OK (a testować mi się po prostu nie chce ;)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: FlameRunner »

Może nie tyle "powodują gorsze wydruki", co raczej nie maskują (tak jak luźne) problemów z mikrokrokiem?

PS To jest w 100% gdybanie. ;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: McKee »

FlameRunner pisze:Może nie tyle "powodują gorsze wydruki", co raczej nie maskują (tak jak luźne) problemów z mikrokrokiem?
Tak, ale to nie tylko mikrokrok (ktory mnie najbardziej interesował), ale też jeżeli masz kiepskie/niecentryczne łożyska, albo niezachowane równoległości to napięcie pasków "wydobędzie" wszelkie problemy i pokaże na wydruku (dlatego też myślałem, że Anet A8 byłby dobrym poligonem doświadczalnym, ;)).
FlameRunner pisze:PS To jest w 100% gdybanie. ;)
Tak. I dlatego przydałoby się to sprawdzić/ zweryfikować jak jest w rzeczywistości.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: dziobu »

Bardzo mocny naciąg paska powoduje że na wydruku widać np mimośrodowe zamocowanie koła pasowego na silniku ;p No i całość chodzi nierówno - z tego samego powodu. Mam na osi X w sumie 4 koła ustalające i jedno na silniku i jestem niemal pewien że przynajmniej dwa z nich to mimośrody. Nie doktoryzowałem się bo mi się nie chce, ale to widać choćby podczas ręcznego przesuwania osi (X). Jak pasek jest naciągnięty tak że karetkę rozrywa to całość pracuje wyraźnie skokowo z dwoma punktami "ciężkimi". Lekkie poluzowanie i problem znika.

Btw - wszystkie koła mam zamocowane obustronnie, ośkę silnika też mam podpartą z drugiej strony a pasek naciągałem tak długo aż coś zaczeło strzelać. Testowo, bo karetkę rozwaliłem ;p

Teraz mam klasycznie naciągnięty tak "nie za bardzo" i jak na ten szajs, to jest OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”