[Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: Blazi »

Dlaczego to się wydrukowało względnie poprawnie?
Wydruk jest lepszy niż to co wychodziło z większości drukarek polskiej produkcji po wyjęciu z pudełka 3 lata temu...
Wszyscy mają z tą drukarką masę nieziemskich problemów, a u mnie zadziałała "od strzała"...
No właśnie niekoniecznie. Ci, którzy problemów nie mają nawet nie wiedzą o istnieniu stron takich jak ta i nie zakładają tematów "[Anet A8] U mnie działa". Być może 2/3 użytkoników drukuje sobie bez problemów i pomocy od nowości - tego się nie dowiemy.
Aż się martwię. Może coś źle poskładałem?
Bo w 90% tego jak drukarka drukuje zależy od osoby która ją obsługuje
masz już doświadczenie przy budowie drukarek i jak sam zauważyłeś, były nieścisłości w instrukcji i wiedziałeś mniej więcej co i jak ma być zrobione. Druga sprawa, że podpięcia przewodów zrobiłeś porządnie ;) Myślę, że niejeden nowy nabywca tej drukarki chciałby od razu po starcie mieć takie wydruki jak Twoje, ale tego niestety osobie, która słyszała, że drukarki 3D to fajna rzecz, bo kolega kolegi ma to i ja sobie kupię za 600 zł, nie będzie tak łatwo osiągnąć
Ej wiecie co, przekonaliście mnie. Zasadzam się do tego od dłuższego czasu - kupie jakiegoś chinola do 1000zł (ale nie Anet żeby się bawić w składanie a takiego plug&play), odpalę go jak totalny laik i sprawdzę czy nadaje to się do użycia. W prawdzie kilka lat pracy zawodowej nad softem i profilami materiałowymi to nie jest coś co da się zapomnieć więc wyciąganie wniosków na podstawie mojego "testu" będzie ryzykowne ale sam jestem ciekawy jaki postęp dokonał się w maszynach z najniższej półki od kiedy przestałem się nimi bawić.

W tej chwili w domu mam M200 które używam od wielkiego dzwonu, docelowo chciałbym zostawić sobie tylko jedną drukarkę. Nie liczcie jednak na bezpośrednie porównanie - coś takiego byłoby z mojej strony skurwysyństwem.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: McKee »

FR: wydrukuj i pokaż jeszcze kostkę, żeby było widać drukowane rogi. I ew. sprawdź/ podaj różnice wymiarów.
Potem naciągnij paski i powtórz wydruk(-i) - ciekaw jestem czy mocne naciągnięcie pasków coś zmieni (pogorszy?).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: FlameRunner »

@dziobu
"- A czy po 20-tym takim kubku będzie drukowała tak samo?
- Czy w ogóle wydrukujesz 20 kubków pod rząd bez remontu?"

Nie no, bez przesady, myślę że tak.

"- Czy zostawisz ją na weekend? Odważysz się?"
Tak, ale tylko i wyłącznie po wprowadzeniu kilku ulepszeń/poprawek - olewanych przez prawdopodobnie zdecydowaną większość posiadaczy A8 i podobnych.

"No i czy przy ich kontroli jakości nie trafiłeś po prostu na "lepszy" egzemplarz."
Wyśmienite pytanie! ;)

@tpila1, @Blazi
Nie wiem, czy śledziliście tasiemca "Kupiłem A8. Co chcecie wiedzieć?". Tam napisałem, czemu w ogóle kupiłem A8:
"Użytkownicy tych drukarek zdają się mieć Duże Ilości Naraz Psó... eee... Problemów. Chcę ustalić, na ile są to problemy z drukarką samą w sobie, a na ile z użytkownikiem."
Teoretycznie wiedziałem, że forum i jakieś fejsbukowe grupy to krzywe zwierciadło, w którym widzę tylko tych mających jakieś problemy, ale przy milionowym temacie o niestworzonych problemach z A8 zacząłem mieć wątpliwości. A teraz w końcu zacząłem drukować na własnym egzemplarzu i powoli klaruje mi się odpowiedź na pytanie, gdzie tkwi większość problemów. ;)

@Blazi
Jeśli taka opcja by Cię urządzała, mogę Ci za jakiś czas w bardzo dobrej cenie odstąpić moją złożoną A8.

@McKee
Nic się nie bój, jeszcze pokażę że ta drukarka wcale nie jest dobra i dlaczego. ;)
Ale najpierw Marlin!
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: dragonn »

FlameRunner pisze:A teraz w końcu zacząłem drukować na własnym egzemplarzu i powoli klaruje mi się odpowiedź na pytanie, gdzie tkwi większość problemów. ;)
PEBKAC.png
FlameRunner
LrPrl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2018, 10:37

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: LrPrl »

Wyszło bardzo elegancko! Po Twoim wcześniejszym wątku gdzie opisywałeś wrażenia ze składania tej drukarki miałem chęć anulować zamówienie. Ale dobrze, że tego nie zrobiłem, jeżeli moja będzie tak drukować na ulepszeniach to będzie to mega fajna sprawa, zwłaszcza patrząc na to z perspektywy ceny - 560zł za drukarkę? Śmiech na sali!
Czekam na rozwój tematu, bo dobrze by było wiedzieć co w pierwszej kolejności (zaraz po aktualizacji zabezpieczeń aby domu nie spalić) drukować do ulepszeń :)
szatyn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 14 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów/Zabrze
Drukarka: Anet A8

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: szatyn »

A ja tam nie narzekam, też złożyłem sam swoją, pierwszą w życiu i na starcie też było bardzo ok.

A teraz jest tylko lepiej :D, także albo kwestia szczęścia, albo jakoś anetek poszła w górę.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: sp6vgx »

tpila1 pisze: Moim zdaniem Anet A8 jest drukarką dla początkującego doświadczonego użytkownika, albo początkującego pod okiem doświadczonego.
Ja się z tym do końca nie zgodzę, jak się poszuka w internecie to jest sporo materiałów jak to prawidłowo poskładać. Jak i widziałem na YT jak ludzie składają i działa. To nie jest jakieś rocket science... najczęściej problemem jest lenistwo i to że nie chce się czegoś poczytać i poszukać w internecie. Niestety jak ktoś się na zestaw DIY za taką kasę nastawia to powinien mieć świadomość że trzeba włożyć trochę więcej inwencji aby to dobrze działało (a tego właśnie często brakuje).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: Berg »

kapi, Zepco
Awatar użytkownika
Marek_Sp
Postów w temacie: 2
Posty: 298
Rejestracja: 13 wrz 2018, 16:50
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: Marek_Sp »

Przyznam ze wyglada super style ze to juz raczej nie aneta

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Post autor: McKee »

Gratulacje za wykopanie tematu z przed pół roku (choć w zasadzie nic w tym złego, więc "złotej łopaty" nie będzie), ale zauważyłem że FlameRunner nie dotrzymał obietnicy:
FlameRunner pisze: @McKee
Nic się nie bój, jeszcze pokażę że ta drukarka wcale nie jest dobra i dlaczego. ;)
:cool2:

(I już chyba nie dotrzyma? To ta drukarka została zniszczona? Nikt jej nie posklejał?).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”