[Anet A8] ABL

Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

[Anet A8] ABL

Post autor: 11master »

@up
Z tego co pamiętam tam są M4, więc jeśli dokręcisz 4xM4 to nie ma znaczenia czy mocowanie będzie miało 10mm czy 4mm IMO, ale to i tak nie ważne.
Tak mam dalej sprężynki, lepiej się poziomuje stół na początku, aby ABL miał mniej do roboty. Choć ja zataczam koło ponieważ drukarka na początku była bez BL, teraz mam ABL na sensorze, a za niedługo znów będzie ręczne ustawianie - (ręczne ustawianie z pomocą elektroniki).

// wydzielono stąd: viewtopic.php?f=64&t=2022&p=36909#p36909
// FR
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Kupiłem A8. Co chcecie wiedzieć?

Post autor: StudioKamar »

A czemu rezygnujesz z ABL ?
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Kupiłem A8. Co chcecie wiedzieć?

Post autor: 11master »

Jest kilka powodów/: ABL obciąża procek na mobo, wolę aby liczył coś innego np. PWM dla wentylatora. Po drugie z moich przemyśleń wynika że jeśli faktycznie stół jest krzywy to dzięki ABL elementy nie będą wychodzić z drukarki takie jak się zamierzyło czyt. wymiarowo. Ciągłe jeżdżenie osią Z góra/dół powoduje gorsze jakościowo wydruki, silniki męczą się bardziej i to o czym pisałem na początku bardziej obciąża uCPU. Od jakiegoś czasu stosuję szybę + PEI i nie wyobrażam sobie innego podłoża mimo iż na początku był podkład a'la buildtak i WTEDY nie zamieniłbym go na nic innego. Tym samym zastosowanie szyby wyklucza mój sensor, więc musiałbym kombinować lub kupić bl/3d Touch.
Jeszcze bym coś znalazł :) . No i cały czas się odnoszę do mojej A8.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Kupiłem A8. Co chcecie wiedzieć?

Post autor: StudioKamar »

Hm a czy to nie jest tak ze w parametrach ma okreslac do jakiej wysokości ma skorygowac bledy a potem leci juz prosto ? Zresztą jesli w gre wchodzi kwestia wymiarow to przecież tam są minimalne wartości korekcji. Mam oczywiście na myśli tez sytacje ze recznie wypoziomujesz a abl ma jak najmniej do roboty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”