[Anet A8] Złożyłem i... też działa.

LrPrl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2018, 10:37

[Anet A8] Złożyłem i... też działa.

Post autor: LrPrl »

Blazi pisze: Być może 2/3 użytkoników drukuje sobie bez problemów i pomocy od nowości - tego się nie dowiemy
Potwierdzam, totalny laik jak ja, poskładał a nawet coś wydrukował nie mając zielonego pojęcia i się ekscytuje tym, bo wyszło przepięknie! :)
Ba i to na tym PLA który wrzucili do zestawu, na ustawieniach 210/50 box z karty i 205/60 kostka, stół szklany, umyty płynem do szyb i tyle, bez lakierów/klejów (a z boxem to ciekawa sprawa, zapomniałem umyć stół i puściłem, pomimo upaćkanego stołu od paluchów, wydruk sie nie odkleił! :) )

Jedyny problem jaki napotkałem, to jakby trochę ścianki pofalowane, tak jakby efekt ghostingu od krawędzi kostki. Mój telefon ma bardzo słaby aparat i tego nie widać niestety ;p
Załączniki
IMG201803_qnwwpxn.jpg
IMG201803_qnwwpxe.jpg
IMG201803_qnwwpxh.jpg
IMG201803_qnwwpxr.jpg
IMG201803_qnwwpxx.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Złożyłem i... też działa.

Post autor: FlameRunner »

Temat wydzielony z tematu: [Anet A8] Pierwszy wydruk z mojej nowej drukarki 3D!

Dodawaj, proszę, zdjęcia jako załączniki do posta, patrz: [instrukcja] Umieszczanie zdjęć w postach. Staraj się też ciaśniej kadrować lub przycinać, podkładkę masz co prawda fajną, ale nie o nią przecież chodzi. :P Aparat nawet nie najgorszy, większy problem w świetle i płaszczyźnie ostrości.

Pozwoliłem sobie dodać zdjęcia w pierwszym poście jako załączniki.
LrPrl
LrPrl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2018, 10:37

Re: [Anet A8] Złożyłem i... też działa.

Post autor: LrPrl »

Dziękuje za ogarnięcie posta!
Obiecuję poprawę a w ramach przetestowania opcji dodawania załączników, zarzucam zająca, niestety tutaj chyba znacznie gorzej z jakością (pewnie przez prędkość), mam jeszcze problemy z poziomowaniem stołu jak widać, raz było za wysoko i zając mi uciekał ze stołu, tutaj za blisko, na szczelinomierzach powinno być ok, z kartkami sobie nie radzę...
Mam też wrażenie, że kareta została źle wygięta, tzn. nie ma pełnego kąta przez co nawiew wieje trochę za wysoko
Drukowanie zająca :)
Drukowanie zająca :)
Dodatkowo zauważyłem, że ta część unosi się w powietrzu, nie wiem dlaczego. Ten nieudany wydruk można sobie przesuwać pod tym elementem ;p
Unoszący się w powietrzu element
Unoszący się w powietrzu element
P.S. Problem w ostrości, bo nie ma ręcznego focusa i brak trybu makro, nawet gdyby był, to za daleko ostrzy aparat, tragedia :) Ale to smartfon za 300zł, czego więcej oczekiwać ;p
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A8] Złożyłem i... też działa.

Post autor: Zepco »

Wydrukuj sobie ten tunel chłodzący https://www.thingiverse.com/thing:2121279 bo ten oryginalny faktycznie nie jest za wydajny.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
jaca_76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 29 lis 2017, 23:28
x 13

Re: [Anet A8] Złożyłem i... też działa.

Post autor: jaca_76 »

Z króliczkiem chyba jest błąd w modelu, poszukaj Voronoi_Easter_Bunny_FIXED
LrPrl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2018, 10:37

Re: [Anet A8] Złożyłem i... też działa.

Post autor: LrPrl »

Zepco pisze:Wydrukuj sobie ten tunel chłodzący https://www.thingiverse.com/thing:2121279 bo ten oryginalny faktycznie nie jest za wydajny.
No ten wygląda całkiem spoko, na pewno go wydrukuję. Widziałem, że sporo osób używa takich okrągłych dookoła dyszy, ale nie wydaje mi się, żeby były lepsze od oryginalnego :P
jaca_76 pisze:Z króliczkiem chyba jest błąd w modelu, poszukaj Voronoi_Easter_Bunny_FIXED
Tak wiem, zorientowałem się po tym, że obwódki mi nie chciało zrobić dookoła króliczka, sprawdzam pierwszą warstwę a tam praktycznie nic :P


Chciałem sprawdzić, jak poradzi sobie z pełnym zajączkiem, dałem trochę wolniejsze prędkości i wyszedł naprawdę elegancko :)
IMG_20180331_220654.jpg
I odkryłem (taa, wielkie odkrycie :) ) jedną, podstawową wadę ogólnie drukarek 3D. Za długo to trwa, człowiek chciałby tyle rzeczy podrukować, a tak mało czasu na drukowanie ma ;)

A i tak, z tym elementem unoszącym się w powietrzu co wcześniej pisałem to poprawiłem, rozkręciłem pręty gwintowane i skręciłem na nowo. Dziwne, bo podczas skręcania zwracałem uwagę na to, żeby wszystko było równo i ładnie poskręcane, ale pewnie w dalszych etapach się to gdzieś obsunęło ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”