TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: dragonn »

PA9? To może kup sobie filament i sam sobie wydrukuj ;p. Przy 100% wypełnienia nie powinno być różnicy względem takiego frezowanego, szczególnie przy Nylonie który ma mega spajanie warstw.

EDIT

A jak weźmiesz coś z domieszką włókien węglowych lub szklanych to będzie nawet sztywniejsze. Na jeden wydruk to może nawet mosiężną dyszą by dało radę.
Pajacyk0v

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: Pajacyk0v »

dragonn pisze:PA9? To może kup sobie filament i sam sobie wydrukuj ;p. Przy 100% wypełnienia nie powinno być różnicy względem takiego frezowanego, szczególnie przy Nylonie który ma mega spajanie warstw.
Jak dobrze wiesz moja teflonowa padaka Nylonu nie uciągnie. Może wytnę to z bukowej deski + impregnat.

Powoli tracę zapał do tego wszystkiego. Znów przez brak odpowiednich narzędzi. W zimę zaczynam budować frezarkę, nie ma co.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: dragonn »

Pajacyk0v pisze: Jak dobrze wiesz moja teflonowa padaka Nylonu nie uciągnie.
To zmień kolejność i wymień najpierw całą głowicę :piwo: .
Pajacyk0v

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: Pajacyk0v »

dragonn pisze:
Pajacyk0v pisze: Jak dobrze wiesz moja teflonowa padaka Nylonu nie uciągnie.
To zmień kolejność i wymień najpierw całą głowicę :piwo: .
To musiałbym mieć 2 zasilacze. Bo stół 12V, a Titana brałbym juz na 24V. Troche rzeźba.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: dragonn »

Nie koniecznie, tylko przecież tylko kwestia grzałki i wentylatora.
Grzałkę możesz wkręcić tą co masz, wentylator pewnie gdzieś znajdziesz coś 40x40 na 12V (chyba tam jest 40x40).
Pajacyk0v

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: Pajacyk0v »

dragonn pisze:Nie koniecznie, tylko przecież tylko kwestia grzałki i wentylatora.
Grzałkę możesz wkręcić tą co masz, wentylator pewnie gdzieś znajdziesz coś 40x40 na 12V (chyba tam jest 40x40).
To wszystkie grzałki mają std. średnice???
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: dragonn »

Pajacyk0v pisze: To wszystkie grzałki mają std. średnice???
W 99% przypadków tak
Pajacyk0v

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: Pajacyk0v »

We recommend having the heater block orientated in the same way that the pictures/ drawings show, it may be possible to be positioned 90 degrees from the correct position by holding the heater block in this orientation when tightening the nozzle and heat break. One thing you will have to make sure is that you do get a good seal between the nozzle and heatbreak. However, if you are still in the design stage I would strongly suggest keeping the original positioning of the heater block.
Odpowiedź z E3D. Czyli blok wystający na prawo. Muszę sprawdzić czy poszerzenie wózka nie zabierze mi nic z pola roboczego.
Pajacyk0v

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: Pajacyk0v »

Ehhh kurła... słabo to wygląda :sick:

Lewa strona po OK, przy krótszej karetce ogarnie stół 235mm ale prawa strona lipnie wygląda. Obecnie dysza wypada na krawędzi stołu 220mm, a musi pójść jeszcze o 7,5mm w prawo. Prawa karetka będzie 4mm krótsza, więc brakuje jeszcze drugie tyle. Ogólnie nie leży mi chłodzenie tylko z jednej strony ale nie mam pomysłu jak to zrobić lepiej :?
8tjn89gjh49gfgfv.JPG
O ustawieniu bloku jak w fabryce też mogę pomarzyć. Musiałbym poszerzyć cały wózek o kolejne 5mm minimum.
323gengfnto5h.JPG
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TATARA A6 Steel Frame... ktoś, coś?

Post autor: dragonn »

Obróć blok a nie kombinuj, niby co złego miałby się stać jak obrócisz blok?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”