Kapryśna A8

Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Kapryśna A8

Post autor: margas »

Znowu taki debilem nie jestem żeby kupować w ciemno. Linki które podałeś są mi znane ale są to informacje "zgrubne" , poradnik bazuje na starszej wersji CURA i kończy się na opisie kilku podstawowych zagadnień. Wybacz ale takich informacji jest w necie pełno. Tematy w czym rysować 3D pominąłem bo od jakiegoś czasu rysuję.
DRAGONN zdaje sobie sprawę że nie ma uniwersalnych ustawień ale jak nie wiesz które z 100-tki ustawień " na dzień dobry" uaktywnić to z miejsca nie ruszysz.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kapryśna A8

Post autor: dziobu »

To tu masz bardziej szczegółowo: https://ultimaker.com/en/resources/21932-mastering-cura

A tak w ogóle to zacznij od zmiany dyszy; może się okazać że jak wsadzisz 0.4/0.5mm to od kopa wszystko ruszy i niepotrzebnie teraz kombinujesz.
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Kapryśna A8

Post autor: margas »

DZIOBU dzięki .. zaraz zabieram się za czytanie i ustawianie a potem wydruk ..... zobaczymy co zchrzanie. :-). Dyszę 0,4 już kupiłem i czekam aż przyjdzie.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kapryśna A8

Post autor: dragonn »

Patrząc na sam wydruk, dorzucę Ci parę rad:
- czy czasem nie za szybko drukujesz
- zbyt wysoka temperatura
- stół za blisko
Niestety problemy widoczne na zdjęciach równie dobrze mogą po prostu wynikać z dyszy 0.2mm. Przy 0.2mm nawet kolor filament może mieć znaczenie i jeden kolor może się blokować a drugi nie.
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Kapryśna A8

Post autor: margas »

Trochę namieszałem ale .... ręce opadają.
Załączniki
masakra 2.jpg
masakra 1.jpg
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Kapryśna A8

Post autor: Pjoter »

Ale z tego co widzieliśmy to poprzednie wydruki (poprawienie karetki - pomarańczowy element) wyszły dobrze. Czy coś zmieniałeś że wydruki nagle przestały wychodzić? Jakie ustawienia zastosowałeś do pomarańczowego elementu?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Paatryk93
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Graber i3, H2 Printo
x 14
Kontakt:

Re: Kapryśna A8

Post autor: Paatryk93 »

Pjoter pisze:Ale z tego co widzieliśmy to poprzednie wydruki (poprawienie karetki - pomarańczowy element) wyszły dobrze. Czy coś zmieniałeś że wydruki nagle przestały wychodzić? Jakie ustawienia zastosowałeś do pomarańczowego elementu?
Wydaje mi się że autor tematu, wrzucił zdjęcia z pomarańczowymi elementami żeby pokazać jaki element chce wydrukować.

@margas
Drukowałeś kostki kalibracyjne? One wychodziły ok? Nie wiem z jakiego materiału drukujesz ale mi wygląda na to jakbyś przegrzewał ten filament. Może trzeba zmniejszyć prędkość wydruku? Masz chłodzenie wydruku?


I według mnie zmniejsz wartość procentową wypełnienia (infill), szkoda filamentu ;)
Moje drukarki:
Graber i3, Printo H2, Anet A8
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Kapryśna A8

Post autor: Pjoter »

Paatryk93 pisze: Wydaje mi się że autor tematu, wrzucił zdjęcia z pomarańczowymi elementami żeby pokazać jaki element chce wydrukować.
Omg, ale jestem tępy, ja myślałem że to już wydruk który zrobił autor. Przepraszam wszystkich za nieporozumienie. :sorry:
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Kapryśna A8

Post autor: arkomania.pl »

Witam.

Z wydrukiem 3D to jest mniej więcej jak z umiejętnością jazdy na rowerze, czy deskorolce.

Z początku denerwujemy się, że nam nie wychodzi, ale jak już zatrybimy o co chodzi, to wszystko przychodzi
nam łatwiej lub automatycznie.

Aby, ponieść jak najmniejszych strat, najlepiej zacząć zabawę z drukarkę w sposób eksperymentacyjny, laboratoryjny.

Drukujemy testowe sześciany, oddalone od siebie walce, modele na testy mostów, itp.

Na youtube jest szereg filmików.

Jak otwieramy szczelnie zapakowany filament, to po skończonym wydruku szczelnie pakujemy go, najlepiej stosując
różnego rodzaju pochłaniacze wilgoci. Naprawdę jest to bardzo ważne. Ja pakuję jedną rolkę w 2-3 torebki foliowe.

A tak z praktyki. Sam zauważyłem, że najbardziej niewdzięcznym filamentem jest filament w kolorze czarnym.
I nie ma to znaczenia czy jest to PLA, czy PETG. Widocznie zależy, to od barwnika jaki dodają aby uzyskać kolor czarny.

Czemu np. z filamentem pomarańczowym PLA DD drukuje się znacznie lepiej, niż PLA DD czarnym.

Co zauważyłem. Pomarańczowy jest bardziej kruchy, a czarny bardziej elastyczny.
Pomarańczowy po zgięciu pod kątem 90 stopni pęka, czarny mogę wygiąć o 180m stopni i nic.

Przy pomarańczowym efekt nitkowania jest naprawdę znikomy, niemal go nie ma.

Używając czarnego trzeba już trochę powalczyć, i tu potrzebne jest doświadczenie.

Akurat dzisiaj zmodernizowałem mechanicznie starą ANET A8 (przedni i tylny panel osi Y wzmocniłem płytami aluminiowymi
8mm) i zrobiłem wydruk z PLA DD pomarańczowego.
Chciałbym, aby zawsze uzyskiwać takiej jakości wydruk z każdego filamentu, jak z tego PLA.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kapryśna A8

Post autor: McKee »

Przede wszystkim kolega używa dyszy 0.2mm i wysokość warstwy też 0.2mm - to wręcz nie ma prawa dobrze wyjść.
Należy poczekać aż kolega zmieni dyszę na 0.4mm i wtedy prosić o zdjęcia, doradzać i oceniać wydruki.
Może też kolega drukować na warstwie 0.1mm (będzie trudniej ale ładniej), ew max 0.16mm, ale wyższa warstwa to już stanowczo nie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Zablokowany

Wróć do „Anet”