Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Pjoter »

Hejterro pisze:dobrze wyczyszczonej szyby PLA się trzyma jak głupie, a jak dogrzejesz stół do 60 stopni to już w ogóle.
A wcale że nie. Mam szybę hartowaną 4 mm. Po wyczyszczeniu za pomocą IPA 99% i podgrzaniu do 60 C, PLA się nie trzyma szyby, muszę używać kleju w sztyfcie.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Hejterro »

Ja czyszczę szybę octem, ale już gdy szyba jest ciepła i nie mam żadnego problemu. Może za wysoko drukujesz? Albo za szybko? Albo za zimno? :P
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Pjoter »

Czyszczę szybę na zimno, izopropanolem 99% więc raczej dobrze jest odtłuszczona. Drukarka jest dobrze wypoziomowana. Prędkość to 40-50 mm/s, temp 60 C (jak już stół się rozgrzeje to nie mogę ręki na nim przytrzymać więc na pewno jest te 40 C). Bardziej się zastanawiam czy różnicę może robić hartowanie szkła. Na jakiej szybie ty drukujesz?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Kamino »

Umyj szybę od kleju pod bieżąca wodą. Podgrzej stół z szybą do 50-60 stopni, wypozycjonuj go i przetrzyj spirytusem (zwykłym, nie salicylowym/kosmetycznym) z wodą (proporcje 50:50), najlepiej przy użyciu chusteczki higienicznej. Przecieraj do sucha. Szyba musi być czysta, bez mazów.

Po takim przetarciu, drukując przy temperaturze stołu 60 stopni nie ma szans, żeby Ci się wydruk odkleił.
Hejterro
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Hejterro »

Pjoter pisze:Czyszczę szybę na zimno, izopropanolem 99% więc raczej dobrze jest odtłuszczona. Drukarka jest dobrze wypoziomowana. Prędkość to 40-50 mm/s, temp 60 C (jak już stół się rozgrzeje to nie mogę ręki na nim przytrzymać więc na pewno jest te 40 C). Bardziej się zastanawiam czy różnicę może robić hartowanie szkła. Na jakiej szybie ty drukujesz?
Spróbuj drukować pierwszą warstwę 30mm/s i podbij temperaturę druku o 5-7 stopni. Może delikatnie obniż dyszę stosując offset -0.05mm. Ja drukuję na zwykłej szybie 4mm od szklarza za 10zł. Wymieniałeś szybę z Anycubica? Z tego co pamiętam jest tam taka z delikatną fakturą.
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: margas »

Filament czarny temperatura głowicy 200 temperatura stołu 60. Wyczyściłem szybę acetonem. Dysza 0.4 Paski ponaciągane rozsądnie by nie przedobrzyć więc bezwładności "dryfu" głowicy czy stołu nie ma. Co do innych ustawień to fabryczne w samej anetce a co do cura lub Repetier hosta to już sam nie wiem bo próbowałem dwu profili z obu tych programów i tylko zmarnowałem filament. Próby zalecanych a może sugerowanych ustawień z różnych "poradników" też spełzły na niczym.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Zepco »

Pokaż zdjęcia pierwszej warstwy, nie wstydź się, wielu już widziało Anet i nie będą przerażeni tym widokiem. ;-)
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Pajacyk0v

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Pajacyk0v »

margas pisze:Filament czarny temperatura głowicy 200 temperatura stołu 60. Wyczyściłem szybę acetonem. Dysza 0.4 Paski ponaciągane rozsądnie by nie przedobrzyć więc bezwładności "dryfu" głowicy czy stołu nie ma. Co do innych ustawień to fabryczne w samej anetce a co do cura lub Repetier hosta to już sam nie wiem bo próbowałem dwu profili z obu tych programów i tylko zmarnowałem filament. Próby zalecanych a może sugerowanych ustawień z różnych "poradników" też spełzły na niczym.
Może to głupie pytanie ale... czy jesteś na 100% pewien że to czym próbujesz drukować to faktycznie PLA? :rotfl:
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: margas »

Ustawiłem jak potrafiłem najlepiej ale do zachwytu trochę brakuje.
Załączniki
test.jpg
A8 3.jpg
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: FlameRunner »

Dużo za dużo materiału?

Jaka średnica otworu w dyszy, jaka szerokość ścieżki, jaka wysokość warstwy?
Zablokowany

Wróć do „Anet”