Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Hejterro »

margas pisze:Wybaczcie ale nie mam ochoty ślęczeć pół roku...
Weź teraz mój post na poważnie, ale traktuj to jako moją opinię. Osobiście uważam, że Cura jest super, ale jej mnogość funkcji i rozwijalne drzewo może przytłaczać i można się w tym pogubić jak jest się niedoświadczonym. Spróbuj zaprzyjaźnić się ze Slic3rem. Moim zdaniem, na start jest przyjaźniejszy i bardziej przejrzysty. Domyślne ustawienia są także całkiem w porządku. Przy instalacji podajesz tylko rozmiar stołu i średnicę filamentu. Później jest już z górki - wrzucasz model, tniesz i drukujesz. Upewnij się też jakim rodzajem plastiku w ogóle drukujesz, bo mam pewne wątpliwości czy to jest PLA (weź aceton albo zmywacz do paznokci i polej kawałek filamentu. Zobacz czy zmieni się jego struktura). No i porada bez której nawet nie zaczynaj niczego - bierz nasze porady na poważnie, tutaj każdy chciał Ci pomóc w pewnym momencie, ale czasem pokazujesz jakbyś wcale tego nie chciał.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Pjoter »

Znów mam wrażenie że jesteśmy w temacie gdzie autor nie chce otrzymać pomocy (jak przy splątanym PET-G od DD).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: margas »

Możecie kpić do woli. Fakt jest jednak niezaprzeczalny że moja A8 nie pracuje prawidłowo stąd podejrzenie że ma uszkodzony firmware stąd kłopoty z ustawieniem parametrów przekładając się na niemożliwość poprawnego wydruku lub jego kiepska jakość . Dziękuje wszystkim za chęć pomocy w tej kwestii ale chyba bez bezpośredniej pomocy dobrze znającego "anetkę" się nie obejdzie tylko pytanie gdzie szukać takiej osoby.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Hejterro »

Ehh... Ręce opadają...
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Tuchajbej »

Zgadzam się z autorem. Ze względu na brak kompatybilności (pebkac) bez specjalisty albo bez zmiany sprzętu na bezobsługowy się nie obejdzie.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: FlameRunner »

margas pisze:A8 (...) stąd podejrzenie że ma uszkodzony firmware
Na forum jest świetny poradnik odnośnie wgrywania nowego firmware do A8. Widziałeś? Dokonałeś upgrade zgodnie z nim?
(Na 90% to nie to, ale mniejsza z tym...)

PS Sprawdziłeś w końcu, jak wychodzą wydruki na warstwie 0,2 mm?
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: kretu »

Dobra miałem się nie wypowiadać ale że w pracy terminy gonią to trzeba odpocząć:P

SKUP SIĘ
Po pierwsze dokonaj choć raz pełnej kalibracji. I nie nie pisz że strata czasu/plastiku. Ani że już to robiłeś bo gówno robisz pełno czynności zamiast robić co piszemy. Drukujesz nie te modele co trzeba i się denerwujesz.

Więc od początku drukarka ma być w takiej konfiguracji:
Dysza 0,4
Plastik PLA albo PETG I bądź 100% pewny że masz dany rodzaj plastiku i że to nie jest najtańsze chińskie gówno tylko markowy (może być od Marka:P) plastik (tak może być z serii EKO)
Sprawdź czy paski są ponaciągane czy wszystko chodzi płynnie itp. (TAK JESZCZE RAZ TO ZRÓB)

Najpierw jeszcze raz sprawdź czy ekstruder podaje tyle plastiku ile zadane (zaznaczasz 20cm od ekstrudera rozgrzewasz dyszę (dla PLA 200 dla PET 230) dajesz komendę ekstruzji 10cm i ma twój znacznik być 10cm od ekstrudera) Ma podczas tej ekstruzji nic nie klikać tylko płynnie wypluwać to też skontroluj JAK BĘDZIE INACZEJ nic nie drukuj dalej tylko napisz pomożemy wyregulować ten problem.

Jak będzie OK poziomujesz stół na grubość zwykłej kartki papieru ma lekko szurać dyszę. Poziomowanie robisz na rozgrzanej drukarce (na parametrach jakich będziesz drukował dla stołu i dyszy!)

Następnie drukujesz zwykłą kostkę 2x2x2cm (nie forumową a zwykła) w trybie vase (w cura nazywa się to spiralize) na parametrach:
Temperatura dyszy dla pla zacznij od 200 dla petg 230 (nie to nie są idealne parametry możliwe że w przyszłości je zmienisz ale od nich zacznij kalibrację)
Nawiew od 2 warstwy dla PLA 100% dla pet 0% (znowu to NIE są koniecznie idealne parametry ale od takich zacznij)
Stół 70 + najlepiej jakiś lepszy środek adhezyjny jak nie HEGRON z rossmana też się nada
Wysokość warstwy 0,2
Szerokość ścieżki 0,48
prędkość 20 dla pierwszej warstwy 50% (to jest wolno ale najpierw zobacz co jesteś w stanie uzyskać drukując powoli)
3 warstwy spodu 0 wierzchu
Brimm 6 linii albo 3mm
Drukujesz robisz zdjęcie, pomiary suwmiarką i pokazujesz nam do oceny.

Ten wydruk to jakieś 15min + plastiku i energii za <50gr więc jakoś przełkniesz.
Jak kostka wyjdzie ok będzie następny krok.

Rób notatki z ustawień i tego co zmieniasz i jakie to daje efekty.
A i najważniejsze nie dyskutuj tylko rób dokładnie to co mówimy a jeszcze dzisiaj będziesz miał pierwsze ładne wydruki.
chemik72, FlameRunner, Zepco, sagittario, anraf1001
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: chemik72 »

Popieram @kretu :git:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Hejterro »

Idę o zakład, że jak autor tematu się odezwie, to będzie wyzywanie bogu ducha winnej drukarki, że on już nie ma siły się z tym męczyć i że nie rozumie co my do niego piszemy i najchętniej to by się pozbył tej drukarki...
Może już zwątpiłem w jakąkolwiek pomoc tej osobie...
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: margas »

Na nikogo się nie będę obrażał lub wytykał czegokolwiek. Wgrałem firmware z MAKEZONE i okazało się że faktycznie oryginalny firmware miał wady bo "anetka" zaczęła w miarę normalnie funkcjonować choć parametry drukowania wymagają nieco korekty. Trochę się z tym pomorduje ale idzie ku lepszemu. Ten wydruk zrobiony na domyślnych ustawieniach REPETIER HOSTA z temperaturą głowicy 210 i wysokości warstwy 0.30. Jaką wartość wycofywania filamentu wprowadzić by pozbyć się tych nitek ?.
Załączniki
test 2.jpg
test 1.jpg
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Zablokowany

Wróć do „Anet”