Wyłączanie grzania w trakcie druku

Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 2
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Wyłączanie grzania w trakcie druku

Post autor: arkomania.pl »

Witam,

Mała uwaga.
Gdy kupisz zasilacz ATX, to pamiętaj, że mimo tego co zapewnia producent, czyli obciążalność
nawet powyżej 16 i więcej amperów, to i tak w większości zasilaczy zastosowane są słabe kable
(często nie Cu). Sam ostatnio robiłem doświadczenie z zasilaczem ATX.
Podłączyłem MK3 (pobór około 10A) i na odcinku 7cm kabla był spadek 0.4V, kabel grzał się.
Kable nie były miedziane.
Wiadomo, że zasilacz zasilaczowi nie równy, ale warto o tym wiedzieć.



Zalecam podłączenie osobnymi dobrymi przewodami
Pozdrawiam Arek G. arkomania
rafalrozek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:51

Re: Wyłączanie grzania w trakcie druku

Post autor: rafalrozek »

Cosik pisze:
rafalrozek pisze: A coś tańszego? :roll:
Tańszego to ile? Ten kosztuje 100zł a ten chiński koło 50zł. Jeżeli chcesz żeby pomóc Ci poszukać to daj znać do ilu to jak będę miał chwilę to poszukam
Szukalbym czegoś do 100zl z przesyłką. I z w miarę sprawdzonego źródła bo gdyby się jednak okazało że to nie zasilacz to będę chciał go oddać.

Wątpię w tą teorie z kablami bo nie zawsze jak porusze stołem to się dzieje, ale czym dłużej drukarka stoi nagrzana tym większe prawdopodobieństwo :')
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Wyłączanie grzania w trakcie druku

Post autor: Cosik »

arkomania.pl pisze: Gdy kupisz zasilacz ATX, to pamiętaj, że mimo tego co zapewnia producent, czyli obciążalność
nawet powyżej 16 i więcej amperów, to i tak w większości zasilaczy zastosowane są słabe kable
(często nie Cu).
Dlatego mam połączonych ich X a nie po jednym, do stołu mam chyba spiętych 6 a do płyty głównej 4 albo 3 ;)
rafalrozek pisze: Szukalbym czegoś do 100zl z przesyłką.
http://allegro.pl/zasilacz-serwerowy-de ... 11410.html Natomiast to co polecałem jest po nawet 100zł, a na promocji z odbiorem w sklepie 9xzł. Z subskrypcje na sferisie można było dostać 10zł.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
rafalrozek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:51

Re: Wyłączanie grzania w trakcie druku

Post autor: rafalrozek »

Cosik pisze:
http://allegro.pl/zasilacz-serwerowy-de ... 11410.html Natomiast to co polecałem jest po nawet 100zł, a na promocji z odbiorem w sklepie 9xzł. Z subskrypcje na sferisie można było dostać 10zł.
Wczoraj mi przyszedł ten zasilacz, godzina testów i.. Efekt ten sam.. Poza tym szybko się grzeje więc raczej wrócę do starego.
A więc rozpialem wszystkie kable, poruszalem i to kiedy jest def to jakas loteria dla mnie..czasem mogę się nimi bawić przez godzine i nic, czasem wystarczy walczyć drukowanie abczesem nawet te 5min będzie drukować.
W międzyczasie ekstruder przestał przepychac filament przez dysze.. Więc zacząłem go ręcznie przepychac i zaczął wychodzić jakoś bokami ehh. Trace siłę na tę drukarkę :(
Załączniki
IMG_20180525_150210.jpg
IMG_20180525_150217.jpg
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Wyłączanie grzania w trakcie druku

Post autor: Cosik »

Nie potrzebne go wykręcałeś :P wystarczyło dyszę na ciepło wykręcić. A skoro loteria w przewodach i wiesz że to one, to czemu ich nie wymieniłeś jeszcze?
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”