Czy taka modyfikacja ma sens?

Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 15
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: ethanak »

Akurat McKee się nie czepia tylko ma świętą rację.
Ale ja się doczepię.
Byłem zdziwiony, gdy wszyscy na mnie najechali że słyszę zmianę pracy silnika. Z ciekawości zajrzałem na wątek o "nucie... tej dobrej"...
No przestałem się dziwić. Raczej nie wymagałbym od kolegów udzielających się w tym wątku odróżnienia odgłosu pracy drukarki od dźwięków wydawanych przez młot parowy...
Koniec czepiania i dyskusji.
Pajacyk0v

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: Pajacyk0v »

ethanak pisze:Akurat McKee się nie czepia tylko ma świętą rację.
Ale ja się doczepię.
Byłem zdziwiony, gdy wszyscy na mnie najechali że słyszę zmianę pracy silnika. Z ciekawości zajrzałem na wątek o "nucie... tej dobrej"...
No przestałem się dziwić. Raczej nie wymagałbym od kolegów udzielających się w tym wątku odróżnienia odgłosu pracy drukarki od dźwięków wydawanych przez młot parowy...
Koniec czepiania i dyskusji.
Ohoo... znalazł się audiofil meloman :rotfl2:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: Kopytko »

I wez tu pomagaj, Ahhh
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 15
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: ethanak »

No przecież mi pomogliście - drukarka działa jak marzenie, silniki nie wyją, kasy za dużo nie wydałem... trzeci raz mam dziękować czy co?
To przecież nie moja wina, że wychowałem się na pięknych, melodyjnych piosenkach takich zespołów jak Slade, Deep Purple czy Black Sabbath ;)
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 15
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: ethanak »

Jeszcze Was nieco pomęczę w temacie :)
Kolega (ten od zasilaczy) wybił mi skutecznie z głowy to co chciałem zainstalować twierdząc, że czegoś bardziej awaryjnego nie widział.
Natomiast inny kolega może mi tanio sprzedać zasilacz 24V/20A (chce po prostu zmienić we frezarce zasilanie silników z 24 na 36V i zasilacz 24V nie będzie mu potrzebny).
Pytanie: warto się w to bawić? (zasilanie stołu) Cena to coś w okolicach większej flaszki, czyli nie jest tak że wchodzę w jakieś kosmiczne koszta... tyle że mój czas też ma swoją cenę...
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: Cosik »

Samego stołu możesz próbować, ale będziesz miał dwa zasilacze :D Bo jeżeli chcesz wszystko zasilić z 24V to już nie tak łatwo i trzeba więcej części wymienić oraz inne dodać.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 15
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: ethanak »

Oczywiście sam stół! Dwa zasilacze planowałem od początku.
Ktoś coś takiego próbował? Wolałbym informacje z pierwszej ręki a nie "kolega kolegi mówił że podobno działa" :)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: McKee »

ethanak pisze:To przecież nie moja wina, że wychowałem się na pięknych, melodyjnych piosenkach takich zespołów jak Slade, Deep Purple czy Black Sabbath ;)
Lekki OT: Wracając do tematu muzyki: Amerykańscy Naukowcy ;) dowiedli już jakiś czas temu, że muzyka od lat 60-tych ubiegłego wieku jest coraz gorsza (w sensie, że brzmienie jest coraz bardziej płytkie).
Polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=oVME_l4IwII (a dowodów na to twierdzenie samemu poszukać).

A wracając do tematu drukarek: tak kilka osób na forum stosowało podwójne zasilacze, ale jeżeli będziesz miał dobry zasilacz na 24V to spokojnie wchodź w 24V - silniki też na tym skorzystają (nie tylko stół).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 15
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: ethanak »

Zaraz, bo czegoś nie kumam.
Co do tego mają silniki? Zasilacz ma zasilać wyłącznie stół, a jak wcześniej pisałem zmiany napięcia zasilającego płytę związane z włączeniem/wyłączeniem grzałki są minimalne...
Co do Amerykańskich Naukowców - to nie ci sami przypadkiem co stwierdzili, że po urwaniu sześciu nóg mucha ogłuchła?
A nie, to Ruscy Naukowcy ;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: McKee »

Chodzi o to, że jeżeli silniki będą lepiej działać na nowym zasilaczu to może warto rozważyć wywalenie starego i zamiast 2 zasilaczy zostać z jednym (?).

24V jest lepsze zarówno dla stołu jak i dla silników - więc jak już wchodzić w wyższe napięcie to może lepiej dla całości: wywalić stary zasilacz i wsadzić nowy (choć o nim na razie nic nie wiadomo - może podaje też 12V?).
Rozumiem, że z 2 zasilaczami może być prościej (i będzie ;)) ale jest to mniej eleganckie :cool2:.

Odnośnie naukowców - dziś każdą teorię da się udowodnić jakimś artykułem z internetu - podaję tylko informację. Czy w nią wierzyć i jak ją interpretować - to trzeba sobie samemu doczytać / dośledzić (gdzieś / kiedyś oglądałem wypowiedz jakiegoś dźwiękowca (obrabiającego muzykę dla dużych koncernów), który mówił że do dziś najlepszą jakość przy obróbce dźwięku zapewniają urządzenia z lat 80-tych czy 90-tych (nie pamiętam dokładnie) bo te nowsze są gorszej jakości (audio / sygnał analogowy) - ale zupełnie nie moja działka - nie wiem czy wierzyć, czy nie, ale faktycznie: zasilacz impulsowy w analogowym wzmacniaczu jakoś mi nie bardzo pasuje).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”