Czy taka modyfikacja ma sens?

Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 15
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Czy taka modyfikacja ma sens?

Post autor: ethanak »

A, jasne.
Widzisz - gdyby to była konstrukcja na Arduino nie byłoby problemu. Przetwornica na 12V (coś tam jednak tych 12 potrzebuje - choćby wiatraki), druga na 5V (nauczyłem się nie ufać wewnętrznym stabilizatorom w Arduino), cala reszta z 24V et voila! I przyznam się, że gdybym miał zmienić elektronikę w drukarce to coś takiego bym zrobił.
No - ale przeróbka oryginalnej płytki od Anetki jest chyba niewykonalna, czyli odpada.
Co do dużych koncernów to się nie wypowiem (nie miałem przyjemności z takowymi współpracować), chociaż dzisiaj cała obróbka leci cyfrowo na co najmniej 24 bitach i 64 kHz samplingu - więc jakość analogów ma tu niewiele do powiedzenia (przynajmniej przy obróbce dźwięku, nie mówię o nagraniach). Natomiast 13-bitowy CD to faktycznie żadna rewelacja, żadnych naukowców tu nie trzeba, na moich kaseciakach miałem lepszą jakość, o taśmowych maszynkach już nie wspomnę...
No - ale ja już od parunastu lat w dźwięku nie robię (nie licząc jakichś drobnych montaży playbacków do dziecięcych teatrzyków robionych grzecznościowo na Audacity), więc faktycznie nie mam porównania dzisiejszego sprzętu z tym, na którym pracowałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”