Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 6
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: MaxXxi47 »

Marek_Sp pisze:Koledzy a jaki czujnik położenia byłby najlepszy ? bo to poziomowanie mnie wykończy ustawiam na szczelinomierz i .... nie bede się na forum wyrazł
Już pisałem jak masz regulować. Na żwyca podczas druku a nie żadne szczelinomierze. Odpalasz druk czegoś dużego i ustawiasz w slicerze prędkość na 10-15mms. Puszczasz i doregulowujesz sobie śrubkami tak żeby nie było za cienko ani za grubo - fotka jak to ma wyglądać jest w moim wcześniejszym poście.
Marek_Sp pisze:Jak tylko zapytam na forum zaraz znajduje rozwiazanie :D
A co do tego to proponuję najpierw poszukać a potem pisać jak już nie znajdziesz odpowiedzi ;)
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: dragonn »

Marek_Sp pisze:Koledzy a jaki czujnik położenia byłby najlepszy ? bo to poziomowanie mnie wykończy ustawiam na szczelinomierz i .... nie bede się na forum wyrazł
Mając czujnik poziomowania też trzeba ustawić wysokość pierwszy warstwy, równie dobrze można też wtedy to ustawić za daleko. Różnica jest tylko taka że musisz to ustawić w jednym punkcie a nie w każdym jak nie masz czujnika.
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: sagittario »

Ja do kalibracji podchodzę z "dużą" dokładnością. Przede wszystkim skończyłem zabawę z taśmą. Ze zwykłej antyramy wyciąłem sobie szkło. Tak koło 4 mm grubości. Niweluje ewentualne krzywizny aluminiowego stołu. Następnie ustawiam (bądź sprawdzam) czy oś X jest równolegle do stołu (suwmiarka i pomiar :)).
I teraz uwaga. Szybę co wydruk myję zwykłym płynem do mycia naczyń i wycieram do sucha. Zakładam, poziomuję w stosunku do dyszy i w Cura ustawiam druk pierwszej warstwy na 15 mm/s. Dodaję brim tak około 2-3 mm.
Ważny jest filament, a ewentualne różnice wysokości osi Z ustawiam za pomocą sterownika Anety. Dlatego dodaję "brim" - wtedy sobie niweluję różnice.
Nie zdarzyło mi się aby wydruk się oderwał :)
Acha! Szybę przed drukiem lekko rozgrzewam i przecieram octem :)
Awatar użytkownika
Marek_Sp
Postów w temacie: 63
Posty: 298
Rejestracja: 13 wrz 2018, 16:50
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: Marek_Sp »

Zrozumcie strasznie dużo nowych danych jak na początki. parę pustych kostek wydrukowałem. średnio zadowolony jestem, metoda ustawiaba stołu ciekawa tylko nie mam nic takiego dużego żeby na krawędziach drukować. A jak ropoznac temp. filamentu ?
I bardzo dziękuje za rady dużo mi pomogły
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: dragonn »

Marek_Sp pisze:metoda ustawiaba stołu ciekawa tylko nie mam nic takiego dużego żeby na krawędziach drukować.
Narysuj, przecież to 15s nawet w takim TinkerCAD dla osoby która odpala pierwszy raz go.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: dziobu »

Po co rysować. Ładujesz kostkę do slicera, skalujesz tak żeby zajmowała cały stół i gotowe :)
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 6
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: MaxXxi47 »

DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
Marek_Sp
Postów w temacie: 63
Posty: 298
Rejestracja: 13 wrz 2018, 16:50
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: Marek_Sp »

:D spoko juz sobie poradzilem, musze dac do stolu sruby drobnozwojowe, pomysł z mazanie przy predkosci 15-10 jest super, duzo mi podpowiadacie :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: dziobu »

Daj spokój ze śrubami drobnozwojowymi. Dwa-trzy razy i opanujesz na tym co masz.
FlameRunner
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 6
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Druk mi sie odkleja co robie źle ?

Post autor: MaxXxi47 »

Pomysł jest bardzo dobry ale problematyczny przy nieuważnym kręceniu i podkładkach typu buildtak bo można zaryć dyszą i popsuć sobie podkładkę :P
Z szybą jest dużo bezpieczniej.
DRAGON CUSTOMS
Zablokowany

Wróć do „Anet”