Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: dragonn »

banksy pisze:Temat ogarnięty. Wgrałem soft raz jeszcze i działa. Niestety nie czyta (nie widzi) mi plików z thingiversa czyli STL. Jedyne jakie czyta to te, które były na karcie, która przyszła razem z drukarką. Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć?
I nie będzie czytać, pliki STL musisz najpierw przerobić na g-code slicerem przy pomocy kompa.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: sp6vgx »

banksy pisze:Temat ogarnięty. Wgrałem soft raz jeszcze i działa. Niestety nie czyta (nie widzi) mi plików z thingiversa czyli STL. Jedyne jakie czyta to te, które były na karcie, która przyszła razem z drukarką. Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć?
Plików STL nie będzie czytać... należy z nich w jakimś sliserze przygotować gcode i z nich drukować... Na początek jednak radzę spędzić parę dni na poczytanie forum... bo widać wiedza mizerna ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: FlameRunner »

Przecież nawet do A8 są dostarczane jakieś materiały edukacyjne!
Marne bo marne, ale IIRC takie podstawy tam są!

"Składanie Anet A8 – okiem doświadczonego" na przyrostowo.pl - niebieski bloczek w sekcji o instrukcji


PS Podstawy po polsku: "Co początkujący drukarz 3D wiedzieć powinien – mini kompendium" na designfutures.pl
banksy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:10

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: banksy »

Nie wiem z czego te nerwy. Kupiłem drukarkę i potrzebuję pomocy. Jeśli to forum nie jest taką platformą to sorry za spam, ale nie uważam żeby prosta odpowiedź na pytanie sprawiła komukolwiek problem. Poza tym niestety materiały dostarczone wraz z drukarką pozostawiają wiele do życzenia. Nie każdy ma miliony monet żeby kupić sobie drukarkę za 5K i w pakiecie dostaje peł e wsparcie techniczne.
banksy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:10

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: banksy »

Dzięki sp6vgx za odpowiedź. Ogarnąłem sliceowanie plików w programie Cura. Zrobiłem 3 wydruki i przeniosłem drukarkę w nowe miejsce, bo niestety jest dosyć chałaśliwa. Odpaliłem kolejny plik do druku i niestety okazało się że ekstruder szoruje po blacie, bo w ustawieniu wydruku osi Z jest podana wartość 0,3 i nie drukuje, bo filsment nie ma miejsca na wydostanie się. Wczesniej w osi Z była wartość 1. Spróbowałem wydrukować kilka innych plików i wszędzie niestety tak samo. Ma ktoś może pomysł o co chodzi?
Awatar użytkownika
nevix
Postów w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 09 wrz 2018, 00:46
Drukarka: Ender 3
x 40

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: nevix »

banksy pisze:Dzięki sp6vgx za odpowiedź. Ogarnąłem sliceowanie plików w programie Cura. Zrobiłem 3 wydruki i przeniosłem drukarkę w nowe miejsce, bo niestety jest dosyć chałaśliwa. Odpaliłem kolejny plik do druku i niestety okazało się że ekstruder szoruje po blacie, bo w ustawieniu wydruku osi Z jest podana wartość 0,3 i nie drukuje, bo filsment nie ma miejsca na wydostanie się. Wczesniej w osi Z była wartość 1. Spróbowałem wydrukować kilka innych plików i wszędzie niestety tak samo. Ma ktoś może pomysł o co chodzi?
Po każdym przestawieniu drukarki należy wypoziomować stół. W przypadku gdy masz dwie śruby trapezowe od osi Z zacznij od synchronizacji silników osi Z te lubią się "rozjechać". Na popularnym serwisie filmowym jest mnóstwo poradników jak to zrobić.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: sp6vgx »

@banksy

W sumie powiem tak powinieneś podziękować koledze dragonn ot wchodząc w temat nie zauważyłem że jest jego odpowiedź na drugiej stronie wątku i napisałem to samo.

Natomiast powiem tak FlameRunner ma po części rację. Niestety druk 3D zwłaszcza na Anet wymaga trochę podstaw teoretycznych i warto się z nimi zapoznać, uniknie się pewnych rozczarowań. Potem przyjdzie praktyka i też trzeba mieć trochę cierpliwości...

Jak rozumiem twój problem jest w złym wypoziomowaniu stolika, przy tej drukarce przy przenosinach itp. powinieneś sprawdzać czy pozycja osi X jest z obu stron na równej wysokości przed tą czynnością (bo potrafi się to rozjechać) po dojechaniu do pozycji home. Samo ustawienie odległości dyszy od stolika można zrobić "na kartkę papieru", szczelinomierz czy co tam się ma pod ręką.

Generalnie powiem tak poza tematami odnośnie samej Anet, zapoznaj się też z tematami gdzie ludzie mają różne problemy z wydrukiem (przyda się ta wiedza prędzej czy później i ułatwi diagnozowanie problemów).

Z drukiem 3D jest tak że trzeba nabrać praktyki, a najszybciej zdobywa się ją robiąc eksperymenty... pytanie to nie zawsze najlepsza droga bo wtedy szybko się zapomina...
FlameRunner
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: FlameRunner »

Ja się nawet nie złościłem, raczej nie dowierzałem.
Faktycznie pamiętam instrukcję użytkowania dołączaną do A8 jako bardzo słabą, jestem jednak przekonany, że mimo to powinna dać wiedzę, co mniej więcej trzeba zrobić z plikiem STL, żeby coś wydrukować.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: virgin71 »

banksy pisze:Nie wiem z czego te nerwy. Kupiłem drukarkę i potrzebuję pomocy.
To nie nerwy, to niedowierzanie. Wyobraź sobie, że wchodzisz na forum androidowców, a ktoś pisze, że zakupił sobie super telefon za 120zł, ale na nie da się dzwonić nigdzie poza 112...
Albo, telefon działał cały dzień, ale teraz ekran zgasł i nie da się włączyć, co robić?

Cieszymy się, że ogarnąłeś:)

Przeczytaj podstawy, które @FR Ci podesłał.
FlameRunner
Awatar użytkownika
Marek_Sp
Postów w temacie: 3
Posty: 298
Rejestracja: 13 wrz 2018, 16:50
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: Anet A8 - nowa drukarka nagrzewa się, ale nie zaczyna drukować

Post autor: Marek_Sp »

nic dziwnego ze nie widzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”