Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: sp6vgx »

Ja powiem tak - najpierw bym przeprowadził kalibrację PID, nie jestem do końca pewny ale ostatnio po zmianie Marlina na 1.1.9 z bugfix mam taki dziwny objaw że robi się zwis podczas nagrzewania. Niestety nie miałem okazji sprawdzić co jest dokładnie przyczyną (brak obecnie czasu - a że występuje do tylko co jakiś czas to jakoś z tym żyje)... jedno z moich przypuszczeń to zła kalibracja i robi się wywrotka jak nie może ustabilizować temperatury... jednak to nie jest na 100% bo niestety zrobiłem tyle zmian łącznie z firmware że to może być całkiem co innego (łącznie ze zmianami wprowadzonymi w sofcie dla Anycubic I3 Mega). Choć można zacząć i z innej mańki tzn. włączyć w firmware debug podpiąć do kompa przez USB i w Pronterface obserwować komunikaty z debugowania. Może się coś wyłapie... Jeśli to jest problem faktycznie z zasilaniem to niestety obawiam się że multimetr tutaj nie wystarczy aby wyłapać jakiś krótki impuls który może zwieszać procesor itp.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Axex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:39

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: Axex »

FlameRunner pisze:Skoro podejrzany jest firmware, wgraj inny (nowszy, lepszy): viewtopic.php?f=64&t=2270
Przy próbie wgrywania z twojego linku wyskoczył błąd kompilacji:
sketch\Marlin.ino.cpp:1:21: fatal error: Arduino.h: No such file or directory
sp6vgx pisze:Ja powiem tak - najpierw bym przeprowadził kalibrację PID
Przy przeprowadzaniu kalibracji gdy temperatura dobiła do zadanego 200 drukarka wyłączyła się.
sp6vgx pisze:Choć można zacząć i z innej mańki tzn. włączyć w firmware debug podpiąć do kompa przez USB i w Pronterface obserwować komunikaty z debugowania. Może się coś wyłapie.
Mógłbyś mi jakoś wytłumaczyć dokładniej jak to zrobić albo podesłać link z jakimś filmikiem/forum gdzie to jest opisane?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: sp6vgx »

@Axex

Najpierw spróbuj przekompilować nowe firmware. Natomiast co do problemu podaj jaką dokładnie wersję Arduino pobrałeś i opisz krok po kroku ja wszystko robiłeś. Mogą być też screeny z błędem.

Odnośnie informacji "debug" to można je włączyć kompilując firmware. Osobiście nie sprawdzałem czy oryginalny firmware ma włączone. Jednak można sprawdzić - jak mówiłem pobierasz program o którym wspominałem (tutaj masz opis co i jak https://github.com/BCN3D/BCN3D-Cura-Win ... ronterface ).

Następne podpinasz drukarkę kablem USB do komputera (instalujesz sterowniki) tak aby pojawił się port COM. Potem go wybierasz i dajesz połącz. W zakładce Settings masz opcję Debug communications (jak pamiętam standardowo jest chyba włączona, jak nie to zaznaczasz). Potem odpalasz grzanie (można z programu), a po prawej stronie masz "konsole" gdzie będą się pojawiać różne komunikaty. Może na niej wyskoczy jakaś informacja która będzie pomocna...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Axex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:39

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: Axex »

Robiłem dokładnie tak jak jest w instrukcji w tym poście viewtopic.php?f=64&t=2270
Adruino wersja 1.8.7
Błąd na koniec: https://zapodaj.net/8a286d673c446.png.html

Co do tej aplikacji pronter face to końcowe linijki przed wyłączeniem:
https://zapodaj.net/c8fb7d58ecdf3.png.html
Axex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:39

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: Axex »

Macie może jeszcze jakieś pomysły?
Myślicie, że wymiana płyty sterującej by pomogła?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: FlameRunner »

Co do tej pory zrobiłeś, by rozwiązać swój problem z brakującym Arduino.h? Wpisałeś chociaż "Arduino.h" w wyszukiwarkę?
Axex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:39

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: Axex »

Przeinstalowałem Arduino ale nie pomogło, a co do błędu znalazłem 2 wątki gdzie w jednym należało uaktualnić bibioteki (sprawdziłem i nie mam aktualizacji) a w drugim usunąć folder Arduino15 (użytkownik miał wersje 1.6.5) u mnie wygląda, ze nie ma tego folderu.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: FlameRunner »

Szukaj dalej, Google na frazę "Arduino.h: No such file or directory" zwraca tysiące wyników.
Możesz spróbować ręcznie dograć ten plik (zwróć uwagę na wielką literę na początku).
Możesz spróbować skorzystać ze starszej wersji Arduino IDE.

Musisz sam próbować rozwiązywać problemy, inaczej do niczego nie dojdziesz z A8.
Axex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:39

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: Axex »

A więc zainstalowałem Marlina, po zainstalowaniu odłączyłem zasilanie żeby popodpinać kable i od tamtej pory drukarka nie włącza się.
Zasilacz działa i podaje napięcie na płytkę ale wyświetlacz i wiatraki nie włączają się.
Axex
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:39

Re: Anet A8 - wyłącza się po nagrzaniu

Post autor: Axex »

Po podpięciu drukarki do komputera, nie wyszukuje jej.
Płyta padła, czy są jeszcze jakieś inne możliwości?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”