ANET A6 szczeliny w wydruku

Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: McKee »

Pajacyk0v pisze:Ja obecnie jadę na retrakcji: 3mm; 45mm/s; combing wyłączony (cura)
Czy to jakoś pomaga na opisywany problem?
Tu widać (mam nadzieję że zdjęcia i opis/zeznanie autora nie kłamią), że na tych samych parametrach (!) dziury powstają lub nie (!) w zależności od ścieżki którą się dysza porusza: po prostej (choćby krótkiej) jest OK, a po krzywej robią się dziury.
Czy ew. coś pominąłem?
Trzymajcie / trzymajmy się problemu - zeznanie: "u mnie działa" nijak nie pomaga.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Pajacyk0v

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: Pajacyk0v »

McKee pisze:
Pajacyk0v pisze:Ja obecnie jadę na retrakcji: 3mm; 45mm/s; combing wyłączony (cura)
Czy to jakoś pomaga na opisywany problem?
Tu widać (mam nadzieję że zdjęcia i opis/zeznanie autora nie kłamią), że na tych samych parametrach (!) dziury powstają lub nie (!) w zależności od ścieżki którą się dysza porusza: po prostej (choćby krótkiej) jest OK, a po krzywej robią się dziury.
Czy ew. coś pominąłem?
Trzymajcie / trzymajmy się problemu - zeznanie: "u mnie działa" nijak nie pomaga.
Podaje tylko sprawdzone w boju ustawienia dla MK8. Nie wiem jak jest w Slic3r ale w Cura to właśnie włączony combing rujnuje początek każdej warstwy (mimo że tego nie widać to jakimś cudem filament wycieka przy ruchu głowicy). Pisałem o tym wiele razy. Oto dowód. Po lewej combing włączony (no skin) po prawej wyłączony całkowicie.
0rgjg49823.JPG
Czy przypadkiem w Slic3r combing nie jest pod "Avoid crossing perimeters"?
McKee, sirdevon
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: McKee »

Jeżeli to jest combing to znaczy że autor rozmija się z prawdą ;-) (i w zasadzie zgoda, tak może być).
>Ernest_5< pisze:Szczeliny nie pojawiają się w konkretnych miejscach lecz losowo.
>Ernest_5<: Zrób jeszcze 2 wydruki z tego samego g-code. Czy szczeliny będą w tych samych miejscach? Ustaw szew/seam tak żeby był w jednym miejscu wydruku - coś w stylu "start point closest to specific location". Jeżeli to combing to szczeliny nie będą przypadkowe. (Zresztą wcześniej pisałem żeby porównać ich położenie z tym co pokazuje slicer - czy są w miejscach gdzie jest retrakcja).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
>Ernest_5<
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 18:19

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: >Ernest_5< »

Problem rozwiązany.
Oto co zrobiłem:
-ustawiłem retrakcję tak jak polecał kolega "Pajacyk0v".( 3mm 45mm/s)
-w opcjach cury ustawiłem wyrwanie szwu na najkrótszy
- i wreszcie zainstalowałem marlina zamiast oryginalnego oprogramowaniu
Postanowiłem jednak wrócić do cury. Nie wiem co było właściwym problemem, ale ważne, że te operacje pomogły. Dzięki za pomoc. :D
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: Berg »

hmmm, napisałeś wcześniej, że "dziury" są w losowych miejscach a nie tam gdzie jest robiona retrakcja. No ale skoro jest ładnie, to się cieszyć.
sirdevon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2018, 23:56

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: sirdevon »

Pajacyk0v pisze:
McKee pisze:
Pajacyk0v pisze:Ja obecnie jadę na retrakcji: 3mm; 45mm/s; combing wyłączony (cura)
Czy to jakoś pomaga na opisywany problem?
Tu widać (mam nadzieję że zdjęcia i opis/zeznanie autora nie kłamią), że na tych samych parametrach (!) dziury powstają lub nie (!) w zależności od ścieżki którą się dysza porusza: po prostej (choćby krótkiej) jest OK, a po krzywej robią się dziury.
Czy ew. coś pominąłem?
Trzymajcie / trzymajmy się problemu - zeznanie: "u mnie działa" nijak nie pomaga.
Podaje tylko sprawdzone w boju ustawienia dla MK8. Nie wiem jak jest w Slic3r ale w Cura to właśnie włączony combing rujnuje początek każdej warstwy (mimo że tego nie widać to jakimś cudem filament wycieka przy ruchu głowicy). Pisałem o tym wiele razy. Oto dowód. Po lewej combing włączony (no skin) po prawej wyłączony całkowicie.
0rgjg49823.JPG
Czy przypadkiem w Slic3r combing nie jest pod "Avoid crossing perimeters"?
Miałem problem, że po ruchu jałowym pojawiały się przerwy w warstwie na pewnej odległości. Drukarka Anet A6.
Pomogły Twoje ustawienia retrakcji i wyłączenie trybu kombinowanego czy jak tam się zwie, krata piwa dla Ciebie, dzięki!
Pajacyk0v

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: Pajacyk0v »

sirdevon pisze:
Pajacyk0v pisze:
McKee pisze: Czy to jakoś pomaga na opisywany problem?
Tu widać (mam nadzieję że zdjęcia i opis/zeznanie autora nie kłamią), że na tych samych parametrach (!) dziury powstają lub nie (!) w zależności od ścieżki którą się dysza porusza: po prostej (choćby krótkiej) jest OK, a po krzywej robią się dziury.
Czy ew. coś pominąłem?
Trzymajcie / trzymajmy się problemu - zeznanie: "u mnie działa" nijak nie pomaga.
Podaje tylko sprawdzone w boju ustawienia dla MK8. Nie wiem jak jest w Slic3r ale w Cura to właśnie włączony combing rujnuje początek każdej warstwy (mimo że tego nie widać to jakimś cudem filament wycieka przy ruchu głowicy). Pisałem o tym wiele razy. Oto dowód. Po lewej combing włączony (no skin) po prawej wyłączony całkowicie.
0rgjg49823.JPG
Czy przypadkiem w Slic3r combing nie jest pod "Avoid crossing perimeters"?
Miałem problem, że po ruchu jałowym pojawiały się przerwy w warstwie na pewnej odległości. Drukarka Anet A6.
Pomogły Twoje ustawienia retrakcji i wyłączenie trybu kombinowanego czy jak tam się zwie, krata piwa dla Ciebie, dzięki!
Ależ proszę :]

Jak wyłączysz Combing, to włącz Connect Infill Lines - ograniczysz tym liczbę retrakcji przy druku wypełnienia i wszystko będzie płynniej szło.

Combing na Anetowym ekstruderze/głowicy to zło wcielone :]
sirdevon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”