ANET A6 szczeliny w wydruku

>Ernest_5<
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 18:19

ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: >Ernest_5< »

20181003_170122[1].jpg
Witam. O to cały problem. Drukarka pozostawia w druku szczeliny które psują wygląd i osłabiają wytrzymałość całego wydruk. Obecnie używam programu "slc3r" jako slicera. Testowałem też curę która odpada i kisslicer którym została wygenerowana niebieska figurka. Szczeliny nie pojawiają się w konkretnych miejscach lecz losowo. Obecnie retrakcją zwiększyłem do 6mm. Kombinowałem też z prędkością, ale to też nic nie pomogo. Głowica drukarki to 0.4mm, problem pojawia się przede wszystkim przy druku na warstwie 0.1-0.2mm, przy drukowaniu owalnych elementów. Przy figurkach low poly problem nie występuje, więc stawiam że to nie usterka mechaniczna. Praktycznie od kupna kminę co to może być i nic nie pomogło.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: dragonn »

Problem jest tylko przy owalnych? Drukujesz z karty SD czy przez USB?
>Ernest_5<
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 18:19

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: >Ernest_5< »

Drukuje z SD. Właściwie testowy cylinder wychodzi świetnie, ale gdy są to bardziej złożone meshe to efekt jest jak na obrazkach.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: dragonn »

Ok, czyli to raczej nie to. Czyli rozumiem że podczas wydruk nie zauważasz jakiś przycięć jak by drukarka się przycinała?
Podaj wszystkie parametry wydruk, najlepiej screeny z programu do cięcia którego używasz.
I napisz też jaki to filamenty.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: Berg »

Przy owalach, to raczej bąble filamentu się robią a nie ubytki.
1. Czy w środku wydruku jest dużo nitek ?
2. Czy ta dziura jest w miejscach gdzie głowica przechodzi na zewnętrzny obrys ? w sumie napisałeś, że losowo.
3. Czy w trakcie druku nie słyszysz cichych pstryknięć z okolic dyszy (tak jakby coś tam się gotowało) - zobacz czy się nie poprawi jak obniżysz temperaturę. (obstawiam, ze to jest problem)
4. Czy ekstruder nie gubi kroków?
5. czy z okolic gwintu dyszy albo rurki nie wypływa filament?
6. Co to znaczy, że robią się na warstwie 0,1-0,2 ? To znaczy nie robią się dziury na 0.08 czy 0.25?

7. niezależnie od powyższych dobrze od razu dyszę wymienić na oryginalną e3d
>Ernest_5<
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 18:19

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: >Ernest_5< »

W załącznikach screeny z ustawień. Kilka razy słyszałem jak extruder "strzelał" ale to zdarzyło się raz albo dwa podczas druku.Jeżeli chodzi o warstwy to np przy 0.3mm takich problemów nie ma. Filament jest bez-markowy z allegro. Jego też podejrzewałem więc pożyczyłem trochę od kolegi lepszego filamentu,ale efekt był podobny.
Załączniki
Przechwytywanie10.JPG
Przechwytywanie9.JPG
Przechwytywanie8.JPG
Przechwytywanie7.JPG
Przechwytywanie6.JPG
Przechwytywanie5.JPG
Przechwytywanie4.JPG
Przechwytywanie3.JPG
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie.JPG
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: zouk »

Nie napisałeś jaki to materiał albo ja słabo widzę. Temperatura oraz włączone chłodzenie wskazuje, że to PLA.Jeśli to PLA to dopisz to aby pomagającym było łatwiej.:)

Dragon już zapytał o filament. ehh
A ja zapytam jaką Masz głowicę, pewnie full metal?
>Ernest_5<
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 18:19

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: >Ernest_5< »

Materiał to PLA. Głowica mosiądz.Druk w środku jest jak i na zewnątrz nie ma nitek ani bąbli. To mój pierwszy wpis na forum. A spamująca ilość screenów z ustawień sprawiła że zapomniałem napisać że to pla :)
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: zouk »

Rozbierałeś ekstruder? radiator i blok grzejny z dyszą jak są zbudowane? jest w środku biała plastikowa rurka? jeśli nie ma to Masz full metal i drukowanie z pla będzie uciążliwe.


Radiator z blokiem grzejnym oraz mosiężną głowicą są połączone. To łączenie ma w środku biały plastik?
>Ernest_5<
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 18:19

Re: ANET A6 szczeliny w wydruku

Post autor: >Ernest_5< »

To jest standardowy extruder anet a6 bez modów i żadnej plastikowej rurki tam nie ma. Chyba najlepszym rozwiązaniem, sądząc po wpisach, będzie wymiana dyszy, albo extrudera. Tak czy siak dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”