Anet E10 problem z ekstruzja

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet E10 problem z ekstruzja

Post autor: dragonn »

A wentylator głowicy działa?
raqszpaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2018, 19:44

Re: Anet E10 problem z ekstruzja

Post autor: raqszpaq »

Jasne, dziala.
raqszpaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2018, 19:44

Re: Anet E10 problem z ekstruzja

Post autor: raqszpaq »

Pytanie z innej beczki: Jest jakis parametr ktory ustawia wysokosc na jaka podnosi sie glowica rozpoczynajac druk? Po kalibracji na wylaczonych silnikach mam ustawiona dysze na wysokosc kartki, a przy druku pierwszej warswy podnosi sie ona wyzej.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet E10 problem z ekstruzja

Post autor: dragonn »

raqszpaq pisze:Pytanie z innej beczki: Jest jakis parametr ktory ustawia wysokosc na jaka podnosi sie glowica rozpoczynajac druk? Po kalibracji na wylaczonych silnikach mam ustawiona dysze na wysokosc kartki, a przy druku pierwszej warswy podnosi sie ona wyzej.
O nie.... viewtopic.php?f=64&t=3033&start=110 poczytaj tu bo wydaje mi się że źle kalibrujesz "wysokość kartki".
raqszpaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2018, 19:44

Re: Anet E10 problem z ekstruzja

Post autor: raqszpaq »

Ten problem mialem wczesniej, mam stol dobrze skalibrowany. Zmienilem wersje Cury na inna i jest dobrze. Warstwa jest na dobrej wysokosci. Walcze caly czas z tym ekstruderem. Pradu na sterowniku nie moge zmienic bo w tej wersji plyty glownej od Anet nie ma potencjometru.
Zastanawiam sie tez czy moze chlodzenie glowicy nie dmucha mi tez na blok grzejny i przez to tam filament stygnie, ale przy 240 stopniach ustawionych chyba raczej to nie mozliwe, chociaz sam juz nie wiem. Nie mam juz pomyslow. Wszystko ladnie drukuje warstwy nie sa poprzesuwane. Okregi wychodza OK. Jedyny problem to ta ekstruzja. Sprobowalbym zwiekszyc moc silnika, ale bez potencjometru na plycie nie wiem jak to zrobic. Jest tam tylko potencjometr jeden ktory z tego co wiem odpowiada za Oś Z.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”