Problem z karetka Anet A8

Urotos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2018, 16:14

Problem z karetka Anet A8

Post autor: Urotos »

Witam. Jestem posiadaczem drukarki 3D od prawie roku. Podczas pierwszego złożenia drukarki karetka była przykręcona do łożysk bardzo delikatnie( dosłownie przekręcając palcem można było odkręcić je śrubki) jakość wydruków była dobra po kilku modyfikacjach lecz chciałem zmienic standardowe łożyska na liniowe wydrukowane przez SB( jeśli zdały be egzamin miałem zamiar kupić igusy i założyć w całej drukarce) lecz problem jest ten sam co od poczatku, a mianowicie przykręcone śrubki są bardzo delikatne przykręcone... A okazało się że po tym jak wszystko zmontowałem to występuje kolejny problem, a mianowicie to że od około połowy stołu karetka ma opór na prowadnicach (do tego stopnia że przesunięcie karetki ręką jest niemożliwe bez trzymania drukarki. Dodam tylko że łożyska chodza gładko na prowadnicy bez karetki. Jak mogę na to poradzic?
Pajacyk0v

Re: Problem z karetka Anet A8

Post autor: Pajacyk0v »

U mnie to samo było przy Igusach, na środku ruszała się ok ale im bliżej mocowań X tym większy opór. W moim przypadku (A6) rozstaw otworów w karetce jest większy o jakieś 0.3mm niż w mocowaniach wziętych z TG :/ Niedługo będę przerabiać i drukować na nowo mocowania dodając te +0.3mm.

Generalnie przy takich łożyskach oba wałki muszą być idealnie równolegle na całej długości inaczej będą się klinować.
Awatar użytkownika
Marek_Sp
Postów w temacie: 2
Posty: 298
Rejestracja: 13 wrz 2018, 16:50
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: Problem z karetka Anet A8

Post autor: Marek_Sp »

Bo to do kitu łożyska,jak skoncze testy to napisze
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem z karetka Anet A8

Post autor: FlameRunner »

Gdyby łożyska były aż tak do kitu, chodziłyby źle na całej długości prowadnic oraz chodziłyby źle także bez karetki.
Tutaj winiłbym raczej wałki - krzywe lub krzywo zamontowane.
Awatar użytkownika
Marek_Sp
Postów w temacie: 2
Posty: 298
Rejestracja: 13 wrz 2018, 16:50
Lokalizacja: Katowice
x 1

Re: Problem z karetka Anet A8

Post autor: Marek_Sp »

Wałki owszem oryginalne Anetki sa najniższej jakosći
Urotos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2018, 16:14

Re: Problem z karetka Anet A8

Post autor: Urotos »

Hmm czy polecacie usprawnienie przez wydrukowanie mocowań osi X, zakup nowych prowadnic i nowy łożysk prawdopodobnie igus(sądzę że do kompletu kupię to coś w co łożyska się wkłada bo chyba dziury montażowe są krzywo wywiercone i dlatego niemmoge ich mocno dokrecic)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”