[Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Margusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:32
Lokalizacja: Rzeszow
Drukarka: Anet A6

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Margusz »

Wgrałem oprogramowanie marlin w wersji 1.1.8 i zająłem się kalibracją ekstrudera w pamięci EEPROM za pomocą programu repetier-host. Ku mojemu zdziwieniu wartość wpisana w rubryce "E Axis resolution" była prawie idealna. Z początkowej wartości 95 Steps/mm ustawiłem 95.4 (o ile ekstruder może wykonać 0.4 kroku). Zrobiłem jeszcze kilka prób kontrolnych zmieniając wartość np na 75 Steps/mm żeby upewnić się że zmiany zostają wprowadzone i powtórzyłem właściwy test kilka razy. Wysuwając 150mm filamentu uzyskałem wynik 149.94 mierząc suwmiarką elektroniczną. Na pewno zrobię jeszcze PID tuning, czym powinienem się zająć później ?
Margusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:32
Lokalizacja: Rzeszow
Drukarka: Anet A6

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Margusz »

Okazało się że pierwsza warstwa wygląda jak wygląda przez złe wypoziomowanie stołu, ogółem drukarka drukuje nieźle, mam jeszcze dwa mankamenty - to o czym pisałem wcześniej czyli bardzo mała dokładność w przypadku zakreślania małych okręgów (zdjęcia w poprzednich postach) i problem z wypełnieniem wydruków który pojawiły się po zmianie softu na marlina (zdjęcia poniżej), podpowie ktoś co może być przyczyną ?
Na zdjęciach stół jeszcze nie jest dobrze wypoziomowany.
Załączniki
14.jpg
13.jpg
12.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”