[Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Margusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:32
Lokalizacja: Rzeszow
Drukarka: Anet A6

[Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Margusz »

Witam wszystkich.
Dopiero poznaję drukarki 3d, anet a6 to moja pierwsza drukarka i mam z nią kilka problemów, wie ktoś może co może być przyczyną i jak je rozwiązać ?

1. Drukarka w przypadku zakreślania małych okręgów lub łuków jest bardzo niedokładna Link (kostka po lewej stronie była drukowana po naciągnięciu paska osi X), to samo tyczy się małych elementów Link, co nie na miejsca w przypadku okręgów o większej średnicy, tam jest perfekcyjnie.

2. pierwsze warstwy są bardzo "poszarpane" co daje o sobie znać w przypadku drukowania niskich elementów Link, przy wyższych ten problem nie występuje.

3.Drukowałem taki element: Link (kostka z pierwszego linku) i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak ustawić flowrate, po pomiarze kilku górnych warstw kostki otrzymałem wyniki od 0.79mm do 0.90mm (prawidłowa wartość to 0.80mm) Zaokrąglone rogi kostki też są pofalowane (punkt 1)

4. Może mnie ktoś nakierować jakie ustawienia retrakcji wprowadzić do programu? Mam wrażenie że drukarka po przeniesieniu głowicy na właściwą pozycję wyrzuca zbyt dużo materiału.

Obecnie używam takich ustawień:
1 Link
2 Link
3 Link
4 Link
5 Link


Drukuję za pomocą filamentu dołączonego do zestawu ale już kupiłem inny marki colorfill.
Co do konfiguracji drukarki do założyłem podstawowe upgrady, paski są naciągnięte a łożyska nasmarowane, a stół wypoziomowany.

Będę wdzięczny zapomoc ;)
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Zepco »

Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Margusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:32
Lokalizacja: Rzeszow
Drukarka: Anet A6

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Margusz »

Już poprawiam
Załączniki
Obraz z punktu 2
Obraz z punktu 2
Obraz z punktu 1
Obraz z punktu 1
Obraz z punktu 1
Obraz z punktu 1
Ustawienia drukarki 5
Ustawienia drukarki 5
Ustawienia drukarki 4
Ustawienia drukarki 4
Ustawienia drukarki 3
Ustawienia drukarki 3
Ustawienia drukarki 2
Ustawienia drukarki 2
Ustawienia drukarki 1
Ustawienia drukarki 1
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Zepco »

Jak dla mnie to retrakcja jest za duża. Tu jest ekstruder podobny do Anet A8 a tam wystarczy maks ok 0.4mm
Czy kalibrowałeś kroki ekstrudera?
Pokaż pierwszą warstwę, bo tu coś jest nie tak.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Margusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:32
Lokalizacja: Rzeszow
Drukarka: Anet A6

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Margusz »

Na razie wydrukowałem pierwszą warstwę na takich ustawieniach jak podałem wyżej, jeszcze nie brałem się za kalibrację ekstrudera.
Załączniki
Tutaj dla porównania druga warstwa
Tutaj dla porównania druga warstwa
Pierwsza warstwa
Pierwsza warstwa
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Domell »

Jak dla mnie jak nie skalibrujesz ekstrudera to nie drukuj nic.
Skalibrujesz to pogadamy dalej.
Abys
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Zepco »

Poza tym wywal tę taśmę, kup szybę lub lustro i dopiero skalibruj pierwszą warstwę, nie będziesz żałował.
Abys
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Margusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:32
Lokalizacja: Rzeszow
Drukarka: Anet A6

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Margusz »

Okey, ekstruder chyba skalibrowany. Opierałem się na wartości E95 na screenie z programu Repetier-Host sprawdzałem wynik kilka razy i ustawiłem wartość na 98. Musiałem jednak wpisać uzyskany wynik do kodu wysyłanego do drukarki w Curze (G-code) dokładnie M92 E98. Mam nadzieję że zrobiłem wszystko jak należy bo teraz ekstruder będzie podawał nieco więcej filamentu niż wcześniej a mam wrażenie że już wcześniej było go za dużo. Później dodam też zdjęcia wydruku a w międzyczasie zamówiłem szklany stół.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Abys »

Margusz pisze:Okey, ekstruder chyba skalibrowany. Opierałem się na wartości E95 na screenie z programu Repetier-Host sprawdzałem wynik kilka razy i ustawiłem wartość na 98. Musiałem jednak wpisać uzyskany wynik do kodu wysyłanego do drukarki w Curze (G-code) dokładnie M92 E98. Mam nadzieję że zrobiłem wszystko jak należy bo teraz ekstruder będzie podawał nieco więcej filamentu niż wcześniej a mam wrażenie że już wcześniej było go za dużo. Później dodam też zdjęcia wydruku a w międzyczasie zamówiłem szklany stół.
Kolego, "będzie podawał nieco więcej filamentu niż wcześniej","mam wrażenie że już wcześniej było go za dużo".
Czyli nie skalibrowałeś, na pałę można by tak powiedzieć.
Rzucając komendę ekstruduj 100mm ma wyjść 10cm, przecież to jest klucz do reszty i jak to olewasz to nie masz po co iść dalej.
Zastanów się czy chcesz dalej błądzić i mieć takie kwiatki w wydrukach czy zrobisz to raz a porządnie (nie trzeba do tego wracać jak nie zmieniasz mechaniki ekstrudera).Kupiłeś/dostałeś/inne drukarkę to się zainteresuj trochę, z takim podejściem to ja nie widzę przyszłości tylko ciągłe problemy z wydrukami albo drukarka w kąt lub wystawiona na aledrogo.pl Po prostu przemyśl sobie, pamiętaj że ten sprzęt też nie jest dla każdego ale skoro napisałeś temat to podejrzewam że chcesz dalej iść w tym kierunku.Kolega wyżej bardzo dobrze ci napisał, powtórzę:
Domell pisze:Jak dla mnie jak nie skalibrujesz ekstrudera to nie drukuj nic.
Skalibrujesz to pogadamy dalej.
Olewając temat i zadając kolejne pytania nie szanujesz naszego czasu, tracisz swój bo będziesz szukał przyczyn które leżą u podstaw.
Kolega się rozpisze na pół strony co może być nie tak, kilka razy ty posprawdzasz a się okaże że to ten ekstruder którego olałeś miesiąc temu.
Zamiast zrobić to raz a porządnie i zapomnieć to problemy wyjdą przy późniejszych drukach, mam nadzieję że nie jesteś takim człowiekiem jak niektórzy na thingiverse że wrzucają wydruk padakę i dodają komentarz że wyszło całkiem okej.No nie wyszło.. wręcz wstyd takie coś pokazywać.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A6] Różne problemy z wydrukami

Post autor: Zepco »

Nie ma co się spinać. Po prostu wybrałeś złą metodę kalibracji. Nam chodzi o coś takiego http://feriar-lab.pl/kalibracja-drukarki-3d-czesc-3/ Czyli silnik ekstrudera musi podawać tyle materiału ile ma zadane.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”