Anet E10 pojawił sie ofset Z

j570
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2019, 09:33

Anet E10 pojawił sie ofset Z

Post autor: j570 »

Witam. Anet E10. Drukowała bez problemów i tak jakoś po aktualizacji Cury do wersji 4 (tak mi sie wydaje) pojawił sie problem z rozpoczęciem drukowania. Po dokładnym przyjrzeniu sie drukarce stwierdziłem że głowica zaczyna drukować z odległości około 0,8 mm i materiał nie przykleja się do stołu. Stół jest skalibrowany na kartkę papieru jak zawsze ale przy rozpoczęciu drukowania głowica idzie troszkę do góry. Co ciekawe wziąłem stary plik już g-kodowy którym coś drukowałem i wydrukowało poprawnie. Nowe pliki przepuszczane przez CURĘ 4.0 dostają ofsetu Z. Gdzie szukać rozwiązania problemu?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet E10 pojawił sie ofset Z

Post autor: dragonn »

Wrzuć nowy i stary g-code
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet E10 pojawił sie ofset Z

Post autor: FlameRunner »

Proponuję po pięćdziesiąt początkowych linii z jednego i z drugiego, oba fragmenty bezpośrednio w poście w tagach:

Kod: Zaznacz cały

[code] ... 
[/code]
j570
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2019, 09:33

Re: Anet E10 pojawił sie ofset Z

Post autor: j570 »

Dziękuję za odpowiedzi. Stary plik g-kodowy drukuje coś tam a nowy co innego ( nie mam niestety stl-a do tego starego bo to były próby). Myślę że to nie przeszkadza.
W weekend wrzucę bo trochę zapracowany jestem. Pozdrawiam.
j570
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2019, 09:33

Re: Anet E10 pojawił sie ofset Z

Post autor: j570 »

Minęło trochę czasu, Anetkę wywaliłem w kąt i korzystałem z innego sprzętu. Ostatnio dobrałem się do niej i porządnie pokasowałem luzy przed ponownym uruchomieniem. Wcześniej też były były pokasowane ale coś chyba było nie tak bo w końcu zaczęła prawidłowo drukować. Dziwne bo problem pojawił sie nagle. Co mogę dodać, podniosłem trochę płytę poprzez podniesienie mikroprzełącznika bo sprężyny były bardzo mocno napięte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”