[Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

[Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

Post autor: dueros »

Witam,
Ostatnio przez własną głupotę uszkodziłem płytę główną w mojej drukarce. I teraz zastanawiam się, czy warto kupować nową oryginalną płytkę, czy może zainwestować coś lepszego i łatwiejszego do modyfikacji. I tu pytanie do was, jakie płytki polecacie? Nie mam jakiś konkretnych wymagań, ale jakby się dało poprawić jakość wydruków i przyspieszyć drukarkę byłoby super.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

Post autor: Zepco »

SKR 1.3?
dueros
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

Post autor: dueros »

Ok, z tego, co widze to jedyny sensowny wybór. Jeszcze jedno pytanie. Jakie sterowniki do silniczków wybrać? Widze że jest kilka do wyboru:
-A4988
-DRV8825
-TMC2208
-TMC2100
-TMC2130
bialy_worek

Re: [Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

Post autor: bialy_worek »

Płytka do Anet na allegro kosztuje w okolicach 100-175 zł+ przesyłka (używka albo nowa) - jak ją kupisz to po prostu wgrasz ten sam FW co masz i podłączysz to samo co masz w te same miejsca ( raczej nieskomplikowana operacja i zdaje się mięć najszybsze i najpewniejsze rozwiązanie problemu/ów)

Natomiast czy jest warta tej ceny ? Nie, jeżeli patrzymy na samą płytkę, ma słaby procesor, mało pamięci i jest awaryjna, dodatkowo w tej cenie kupisz już 32-bitowy MCU i ze 2 stepy od TMC na X/Y albo nawet i 5xLV8729. Taki kontroler jak kolega Zepco proponuje jest b.dobry, sam taki posiadam i trochę z nim posiedziałem dlatego wiem, że o ile jest to porządna płytka za taką cenę (ok 80-90zl na ALI ) to wymaga sporo czasu i bardzo duzo ludzi ma problem z konfiguracją co możesz zobaczyć w innych tematach. Są problemy, ponieważ jest to dość skomplikowane i jeżeli nie zależy Ci na czasie oraz możesz poświęcić dużo uwagi konfiguracji Marlina 2.0 albo już to robiłeś wielokrotnie i parę problemów kompilacji tu i ówdzie Cię nie rusza, bo jesteś w stanie to ogarnąć to SKR 1.3 albo SKR-mini 1.1 + porządny MOSFET do stołu to jest konfiguracja warta uwagi.
dueros
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

Post autor: Zepco »

Wiadomo, że konfiguracja na początek nie będzie łatwa, ale skoro masz Anet A6 to jesteś raczej nastawiony na grzebanie przy niej. ;-) W dodatku jest społeczność naszego forum, która pomoże w konfiguracji o ile nie będziesz leniem i będziesz współpracował. Co do stepów to brałbym TMC2208. Są zestawy razem z wyświetlaczem, bo nie wiem na ile na chwile obecną da się pożenić ten z Anet.
dueros
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

Post autor: dueros »

bialy_worek pisze:Płytka do Anet na allegro kosztuje w okolicach 100-175 zł+ przesyłka (używka albo nowa)... Natomiast czy jest warta tej ceny ? Nie, jeżeli patrzymy na samą płytkę, ma słaby procesor, mało pamięci i jest awaryjna,
Właśnie dlatego zacząłem rozglądać się za inna płytka. Myślę, że dam sobie rade z konfiguracją FW. Z resztą tak jak to napisał @Zepco mam Anet A6 to już przyzwyczaiłem się do grzebania przy niej. Dzięki wszystkim za porady, a ja już zamawiam nową płytkę ;)
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Anet A6] Wymiana płyty głównej, jaką polecacie?

Post autor: Zepco »

Będzie Pan zadowolony. :-) Płytki Anet nie są najlepsze, a taki przeskok na pewno dobrze Ci zrobi. Możesz się pochwalić co wybrałeś ostatecznie?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”