[Anet A6] Prędkość druku w Simplify3D.

dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

[Anet A6] Prędkość druku w Simplify3D.

Post autor: dueros »

Hej, mam takie pytanie, ponieważ dziś. Po re-instalacji Windowsa i ponownym zainstalowaniu Simplify3D zauważyłem, że domyślną prędkością druku dla Anet A6 jest 3600 mm/min. Jednak ja od zawsze drukowałem na 1600 mm/min. Na tej prędkości drukarka drukuje jak dla mnie perfekcyjnie. Natomiast przeszukując internet dowiedziałem się ze 1600 mm/min jest bardzo niską prędkością. Wiec postanowiłem spróbować cos wydrukować na prędkości 3600 mm/min. Niestety drukarka nie daje rady podawać filamentu i sam nie wiem co zmienić, żeby dało się szybciej drukować bez utraty jakości. Może cos doradzicie.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: [Anet A6] Prędkość druku w Simplify3D.

Post autor: Pjoter »

Możliwe że nie wyrabia grzałka. Na jakich temperaturach drukujesz i jaki materiał? Inna odpowiedź to że po prostu ekstruder jest chujowy. Musiałbyś pomyśleć nad wymiana lub wydrukiwaniem lepszego.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1348
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 713

Re: [Anet A6] Prędkość druku w Simplify3D.

Post autor: JGFTW »

Jeżeli Twoja maszyna nie jest w stanie utrzymać jakości przy wyższych prędkościach to znaczy że się do nich nie nadaję - może części są słabę (kiepskiej jakości, krzywe, uszkodzone), złożenie jest niepoprawne. Ewentualnie też należałoby zastanowić się nad filamentem - czy jest dobrej jakości ?


Jeżeli miałbyś Ultimakera, który nie może drukować w przyzwoitej jakości przy 80-100mm/s to można mówić o jakimś problemie i szukać przyczyn ( w takim przypadku zapewne byłoby to coś mechanicznego ). Jednak przy drukarkach typu Anet (najtańszych chińczykach) nie spodziewałbym się nawet połowy tego (jeżeli oczywiście dalej ma rame z akrylu i OEM elektronikę).

Dając analogię, to mam wrażenie, że jest to pytanie w stylu : "Dlaczego mój Fiat 126 nie jeździ szybciej?" albo "Telepie mną jak przyspieszam ... " xD

Wydaje mi się, że jak działa Ci na 1600mm/min to nie powinieneś sugerować się "internetami" i dążeniem do jakichś teoretycznych wartości tylko cieszyć się, że drukuję Ci zadowalająco na dobranych przez Ciebie ustawieniach ( i drukuję w ogóle ;) ).

Mając to na uwadze, możesz spróbować zwiększyć temperaturę, zwiększyć mnożnik podawania filamentu, podwyższyć prędkość wiatraka chłodzącego wydruk i wiele innych parametrów, ale tak na "sucho" (bez zdjęć wydruków) to nie wiem czy da się zgadnąć co w Twoim przypadku będzie odpowiednim zaleceniem.

To jest oczywiście jeżeli nie chcesz wymienić jej podzespołów - pół sprzętu pewnie by wtedy poszło ;).
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Prędkość druku w Simplify3D.

Post autor: dueros »

Co do filamentu to nie jest on najlepszej jakości, ale jest to PLA, a temperatury różne. Próbowałem już się bawić, bo myślałem, że to wina temperatury, ale nie zależnie czy 200, czy nawet 240 nie ma różnicy. Może tak jak pisze JGFTW po prostu Anet nie potrafi lepiej. Jednak pobawię się jeszcze z mnożnikiem podawania filamentu, bo wydaje mi się, że w tym może leżeć problem. Może jeszcze wrzucę zdjęcia wydruków, jeśli nie uda mi się nic zdziałać. Kiedyś myślałem o ulepszaniu tej drukarki, ale teraz już wiem, że to się nie opłaca. Kiedyś kupie cos lepszego, ale na razie nie czuje takiej potrzeby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”