Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Holgin
Postów w temacie: 14
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: Holgin »

Cóż, powodem, dla którego nie ma w ogóle (prawie?) konstrukcji w tej kinematyce i z takim stołem jest to... że to po prostu słabo działa ;)
-jakiej średnicy/długości planujesz prowadnice na X/Y?
-jak chcesz podeprzeć stół?
-jakie prędkości/przyśpieszenia planujesz?
-jak chcesz podgrzewać stół?
-masz w planach czujnik i auto leveling stołu? Przy takim rozmiarze nie masz szans na uzyskanie płaskości +/-100 um na całej powierzchni
-pasek zbrojony drutem stalowym wymaga dużego profilu gięcia, czyli zębatki 16/20T odpadają - najlepiej 32T - co zabije małe Nema17 z Anety.
Abys
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

XY będą na Vslotach 2040 przykręconych na obecną ramę 4040 - długość X i Y to około 400mm.
Stół ma jeździć na Vslocie (teraz widzę że pewnie powinny to być dwa Vsloty. Będzie złapany spawem do wózka na sztywno, podgrzewanie to drut oporowy na silikon wysokotemperaturowy, moc grzania około 80W, prąd przemienny 24V.
Czujnik autopoziomowania jest, i nie wyobrażam sobie pracy bez niego, stąd sztywny stół może byc chyba.
Co do prędkości jeszcze nie wiem, może 25% większe niż fabryczna Prusa Mk3 (obecnie na jej profilu drukuje A8 i efekty są zadowalające).
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: seler1500 »

Jak będziesz spawał to oddaj stół po spawaniu do splanowania, wygnie się.
Holgin
Postów w temacie: 14
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: Holgin »

bullseye pisze:...moc grzania około 80W, prąd przemienny 24V...
Nie zabrakło Ci jednego zera? 80W to trochę za mało na taki stół :)
bullseye pisze: Co do prędkości jeszcze nie wiem, może 25% większe niż fabryczna Prusa Mk3 (obecnie na jej profilu drukuje A8 i efekty są zadowalające).
Powodzenia :P

Dobrze rozumiem, że prowadzenie tego stołu będzie tylko na jednym profilu, tak jak w Ender 3?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: Pjoter »

Prąd przemienny 24v?
Stol 80W?
Predkosci szybsze niż Mk3s?
Andrzeju, to jebnie.
Jak masz profile to rób CoreXY. Wtedy to i 500x500 możesz zrobić bez zmniejszania prędkości.
Holgin, panWiadr0
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: Zepco »

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."
I nie jest to złośliwość z mojej strony, wręcz przeciwnie chętnie zobaczę w pełni działający projekt.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Holgin
Postów w temacie: 14
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: Holgin »

Zepco pisze:"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."
I nie jest to złośliwość z mojej strony, wręcz przeciwnie chętnie zobaczę w pełni działający projekt.
Cóż, też chętnie zobaczę, ale to dlatego, że za niego nie płacę. Pewnie uda się zrobić coś, co będzie drukować, ale mając takie materiały/środki/narzędzia/wymagania, można by zrobić coś zdecydowanie lepszego.
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

Holgin pisze:Cóż, też chętnie zobaczę, ale to dlatego, że za niego nie płacę. Pewnie uda się zrobić coś, co będzie drukować, ale mając takie materiały/środki/narzędzia/wymagania, można by zrobić coś zdecydowanie lepszego.
Dlatego pytam na forum, by nie iść zla droga, napracować się i wyjdzie karakan który wydrukuje w 5h co najwyżej kostkę kalibracyjna :D
Pjoter pisze:Prąd przemienny 24v?
Tak, co w tym złego ? :)
Holgin pisze:Nie zabrakło Ci jednego zera? 80W to trochę za mało na taki stół :)

Dobrze rozumiem, że prowadzenie tego stołu będzie tylko na jednym profilu, tak jak w Ender 3?
1. Doczytaj, pisałem że drukuje w zasadzie tylko PETG, czasem (bardzo sporadycznie, bo nie wiem czemu ale model wygląda gorzej niż przy PETG) tylko PLA. Więc do tych materiałów grzanie stołu do niczego nie jest potrzebne :)

2. Też źle rozumiesz, pytałem od początku ile powinno być, i będą dwa Vsloty pod stołem.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: Pjoter »

Mam stół 165x165 o mocy 110W. To nadal mało.
Dziwi mnie też 24v przemienny. Nie jestem elektrykiem ale wyobrażam sobie ze wstawiasz transformator między gniazdkiem a stołem (plus ofc jakieś SSR do sterowania i inne zabezpieczenia). Takie rozwiązanie to trochę tak jakby brać najgorsze elementy stołu na 24V DC i stołu na 230V AC. Mała moc i niebezpieczeństwo prądu przemiennego. Te 80W to tak na prawdę nic.
A co do kinematyki to nadal uważam że wszystko większe od 300x300 to tylko stół w osi Z ma sens. W kinematyce i3 będziesz musiał mieć zawsze miejsce na 2x(wymiar stołu w osi Y) wokół drukarki.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

Pjoter pisze:Mam stół 165x165 o mocy 110W. To nadal mało.
Dziwi mnie też 24v przemienny. Nie jestem elektrykiem ale wyobrażam sobie ze wstawiasz transformator między gniazdkiem a stołem (plus ofc jakieś SSR do sterowania i inne zabezpieczenia). Takie rozwiązanie to trochę tak jakby brać najgorsze elementy stołu na 24V DC i stołu na 230V AC. Mała moc i niebezpieczeństwo prądu przemiennego. Te 80W to tak na prawdę nic.
A co do kinematyki to nadal uważam że wszystko większe od 300x300 to tylko stół w osi Z ma sens. W kinematyce i3 będziesz musiał mieć zawsze miejsce na 2x(wymiar stołu w osi Y) wokół drukarki.
Dalej nie doczytałes, drukuje z PETG który grzania stołu nie wymaga, jedyny PETG który tego wymagał był od ROSA ale więcej go nie kupię. Stąd grzanym stół będzie tylko lekko, choć pewnie nigdy nie użyje tego.
Dalej nie powiedziałeś co złego jest w 24V AC (tak, to napięcie jeszcze mieszczące się jako bezpieczne).
Dla elementów oporowych przemienne jest lepsze, daje mniejsze straty więc jest bardziej efektywne w grzaniu.

Niezbyt rozumiem o najgorszych elementach stołu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”